Smečka z Bagdádu

Smečka z Bagdádu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47796/bmid_smecka-z-bagdadu-N0k-47796.jpg 4 112 23

Během bombardování Iráku Američany v dubnu roku 2003 utekla z bagdádské zoologické zahrady smečka vyhladovělých lvů. Plná zmatku se toulala ulicemi města, až je zastřelila americká vojenská hlídka. Tento skutečný příběh posloužil scénáristovi Brianu K. Vaughanovi jako základ jeho prvního románu v obrazech o skutečné ceně svobody.

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Comics Centrum

Pride of Baghdad , 2008

petra.spl
17.10.2014 5 z 5

Touha po svobodě s nečekaným koncem.... můj první komiks, který jsem přečetla.. skvělá kresba...zaujme i ty, kteří komiksy nečtou...

Kapis
10.01.2014 5 z 5

Opravdu působivá a hluboká bajka, kde lidskou tvář nezahlédneme. Neomluvitelný, násilný pokus o import západních hodnot v rámci ochrany před prokázanými zbraněmi hromadného ničení, který neměl nic společného s ropou, ani sadámovým pokusem o skončení obchodování s ropou v dolarech, mělo a má statisíce obětí a za sebou rozvrácenou zemi, zmítající se v občanské válce. V tomto kontextu se mohou zdát čtyři ze ZOO uniklá zvířata jako prkotina. Příběh těchto čtyř lvů je však obrazem celé naší nemocné společnosti, odhaluje lidské touhy, strach, potřeby, lidskou krutost, bezohlednost i sobectví. Dvoustránkové celobarevné panely jsou opravdu okulahodící a je radost se do nich ponořit. Osobně jsme knihu koupil na aukru za nějakých 250Kč, protože 600 bych za ni asi nedal, i když kvalitě českého zpracování se nedá nic vytknout, přece ale jenom politice CC - vše co je ve vazbě za 600 - moc nerozumím - vím, že můžu mít brož za polovic, ale třeba tohle si vazbu s přebalem zaslouží, ale myslím, že takových 450-480 by byla cena příhodnější, přece jenom žádný megašpaplek to není. Na druhou stranu, díky CC, že Smečka u nás vyšla, tohle opravdu stojí za to.

Hezzy
25.10.2013 5 z 5

Komiksům jsem nikdy neholdoval, ale tohle mě dostalo... nádherná kresba a i přesto, že textu tu moc není, se podařilo vytvořit dobrý příběh s báječnou atmosférou.

Brian K. Vaughan
americká, 1976