Slyšet jeleny zpívat

Slyšet jeleny zpívat
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535738/bmid_slyset-jeleny-zpivat-660ff6b6add8c.jpg 4 507 507

Dravý, temný, důvtipný a napínavý příběh s dokonale vykreslenou atmosférou, která vás vtáhne a nepustí dokud nezjistíte kdo je vrah. Kriminální román, který se nebojí brutální vraždy, ani normálního, lidského vyšetřování. V horské osadě v Beskydech byla nalezena zavražděná dívka a vše nasvědčuje tomu, že se stala obětí sexuálního maniaka. Vyšetřování se ujme ostravská mordparta. Postupně se seznamuje se všemi obyvateli osady a do vyšetřování se brzy začnou promítat i osobní životy kriminalistů. Všichni mají stejný cíl, ale každý má jinou motivaci k dopadení vraha. Dokáží se sjednotit a zbavit odlehlý kraj monstra? A stihnou to dřív, než vrah udeří znovu? Navzdory tomu, že se jedná o autorovu románovou prvotinu, má kvality nejlepších zahraničních thrillerů a může se měřit i s tou nejlepší severskou krimi.... celý text

hana1039
19.09.2023 5 z 5

Audiokniha :
Moje druhá kniha od tohoto autora a musím říct, že mi takové české detektivky moc,, pasují,, čím dál více... interpretace je výborná, která vyjadřuje pocity zrovna čteného účastníka děje...jsem z okolí Ostravy, takže mi byla některá místa dobře známá a tím pádem jsem to ,, prožívala jakoby naživo,, :-))) jen ten konec mě moc mrzí,sice něco dopadlo špatně, ale rovnováhy se vyrovnaly...jdu se pídit po dalších českých krimi :-))

martini.ce
16.09.2023 4 z 5

Povedená knížka. V knihovně jsem si ji vybrala podle obálky a toho, že je od nás, z Beskyd. A byla jsem spokojená. Líbila se mi hned od začátku, popis z pohledu malého kluka byl super. A ostravská mordparta taky, bavili mě asi všichni kolegové. Zápletka, motiv a časová posloupnost na některých místech skřípala, ale stejně jsem byla napjatá, jak to dopadne.

Martule44
05.09.2023 5 z 5

Výborná detektivka, kterou jsem zhltla jedním dechem! K tomu pěkná obálka, zápletka, české prostředí....a že tam bylo více postav, jmen, ...a kde není? A to nemám na mysli jen knihy. :-)
Tahle rozhodně stojí za přečtení a autor svým stylem psaní zaujal mou pozornost, tudíž se budu těšit na jeho další dílo :-)

BaPe895
02.09.2023 4 z 5

Solidní tuzemská detektivka. Musím pochválit také obálku.

Nazdarhoshi
19.08.2023 5 z 5

Detektivka je to určitě fajn, to bez debat. Ale musím dát za pravdu komentářům pode mnou, že ze začátku se nám do vyprávění nahrne spoustu postav, kdy některé z nich mají dost podobné vlastnosti a je těžké se v nich vyznat. Určitě musím ocenit mapičku osady, která mi dost pomohla v orientaci, a co každé tři kapitoly jsem se na ni musela podívat. Sice na konci to bylo trochu přeafektované, ale jinak super.

rumova_kulicka
07.08.2023 3 z 5

Za mě poměrně slušná detektivka, jen kdyby se ta jména tolik nepletla. Taky mě trochu mě iritoval ten koutek, který vystřelí všem nahoru.

Dajine
30.07.2023 4 z 5

Trochu zmatek vyznat se ve všech těch jménech především z řad policistů. Někdy trochu pro mě nelogický text, ale dohromady dobrá česká detektivka.

Lionela86
19.07.2023 5 z 5

Moje druhé knižní rande s Františkem Šmehlíkem (na doopravdické dostaveníčko bych si po přečtení Šelmy i "Jelenů" a zkušenostech se záporáky obou knih snad ani radši netroufla :-D), opět spokojenost :-) V množství postav a jmen jsem se ze začátku trošku ztrácela, občas mě štvalo arogantní chování některých členů mordparty a lehce jsem se nechala rozhodit pasáží na začátku knihy, kdy v jednom odstavci déšť jako na povel ustal a v dalším někteří vyšetřovatelé vytáhli deštník a ostatní zůstali na dešti (možná jen zkouška pozornosti čtenářů :-) ). I tak dávám pět hvězd. Kniha čtivá, skvěle napsaná, už se moc těším na další plánovaný díl série s Laurou Arou ;-)

Bee240
14.07.2023 5 z 5

Představte si malou zapadlou osadu v krásných a divokých lesích Beskyd.
Kde každý zná každého. Kde máte pocit sounáležitosti, a být člen malé fungující komunity je krásné.

Jenže......

Co když vám každý lže? Každý skrývá nějaké tajemství a potichu tu bují nenávist, zlost a hlavně tu potichu v sousedství žije brutální vrah...maniak který v té nejčernější tmě vychází do lesů a zabíjí.

To už tak hezky nezní....
přidejte obchod a drogami a velmi brutální vraždu mladé dívky, která byla oblíbená a každý jí měl rád....a Ostravská mordparta má o zábavu postaráno.

Při čtení jsem si říkala....konečně reálně napsaná detektivka.
Vyšetřování případu nebylo nijak přehnané a vyšetřovatelé na vše nepřišli jakoby náhodou, ale je tu hezky stará dobrá policejní práce.
A hlavně je to uvěřitelné... což není až tak obvyklé. Není tu žádný super polda co má mindrák z minulosti a utápí ho v chlastu.

Prostě normální mordparta kde má každý své kvality a místo.
Musím říct že tato kniha se opravdu povedla. Už dlouho jsem nečetla něco tak reálného. Ale není to jen o tom....kniha je prostě dobře napsaná a nebylo tak nic co by bylo špatně.

Všem mohu doporučit všemi deseti.

Lucissia
09.07.2023 5 z 5

To se divím, že mi taková kniha unikla, navíc když se děj odehrává tu za kopcem.
Promyšlená, nikterak překombinovaná, uvěřitelná a moc moc ocěňuju mapku osady. Dobře vykreslené postavy, trošku mi v představách naskakovala pražská mordparta. :-) Jedna velká paráda.

magic11
08.07.2023 5 z 5

Pěkné počtení. Pravda, konec jak z Divokého západu, ale konečně česká zápletka, co má hlavu a patu a pachatel není známý už na první straně

Vlaďkaa4
07.07.2023 4 z 5

Jedna hvezdicka dolů za mnoho postav a konec co byl jak z bondovky. Nic méně dobře napsané a dobře se to četlo.

Venny345
02.07.2023 5 z 5

Tak tato kriminálka naprosto vynikla mezi ostatními rádoby českými detektivkami, které v podstatě jen kopírují ty severské. Konečně žádný psychicky narušený vyšetřovatel, který musí zároveň s případem vyřešit i svou existenční krizi, ale stará dobrá ostravská mordparta.
A to já můžu!
Velmi čtivé, barvité a reálně popsané, až mi z toho běhal mráz po zádech.
Jedním slovem perfektní, doporučuji!

kaca1530
23.06.2023 4 z 5

Na naše české poměry kvalitní a čtivá detektivka. Motiv a chování vraha mi přijde trochu překombinovaný.

jarin58
04.06.2023 4 z 5

Velice příjemná detektivka z prostředí Beskyd.Trochu více postav pro orientaci,ale i to si časem sedlo.

Toňula
31.05.2023 4 z 5

Opravdu zdařilá česká detektivka, odehrávající se v prostředí Beskyd, které je mi blízké, navíc sympatičtí kriminalisté a jejich osobní příběhy..velká spokojenost!

Ristridin
28.05.2023 5 z 5

Skvělý detektivní příběh od mladšího autora. Přiznám se, že jsem v úplném závěru čekal v některých bodech lepší vysvětlení a mírně tím celá kniha pokulhává v logice, ale není to zas tak přitažené za vlasy, aby se čtenář nemohl aspoň zkusit dovtípit, co jednotlivé náznaky znamenaly a jaké byly motivy různých lidí. Je možné, že jsem se nemusel ve všem dovtípit správně a to mě právě malinko štve, protože bych to měl nejraději přesně naservírované, ale dokážu s tím žít. Především mám totiž radost z toho, jak byl jinak příběh vystaven a jak autor dokázal na stále poměrně malém prostoru vybarvit jednotlivé charaktery i prostředí a vše rozepsat takovým způsobem, aby měla zápletka stále energii a bavila. Já byl teda opravdu hodně napnutý!
Krásná obálka, jednoduchá mapka pro orientaci a hezká grafika v knize.
Velmi dobrá práce a upřímně doufám, že si autor nevyplýtval všechen střelný prach a důvtip už na začátku.

Jenny46
21.05.2023 5 z 5

Prostředí z Beskyd mě lákalo a vyzkoušet dalšího českého autora byla dobrá volba.
Trochu mám nějaké připomínky, ale opravdu jen maličkosti...
Četlo se dobře, sympatické postavy a české prostředí je bonus, doporučuji

VendulaB
02.05.2023 5 z 5

Tohle je velmi zajímavá detektivka. Absolutně snese srovnání s těmi severskými, vůbec nepůsobí "česky" , přitom však je zde prostředí Ostravy a Beskyd zachyceno velmi přirozeným způsobem. Při zpětném pohledu souhlasím s tím, že zde bylo zachyceno zbytečně moc policistů a i zápletka byla trochu překombinovaná, při samotném čtení ale vše fungovalo. Výjimečně dobrá kniha.

Janadvorackova
29.04.2023 3 z 5

Jelen, když hledá samici, chodí po lese a troubí, zpívá... dejme tomu. Já to nikdy neslyšela, ale asi je to vábí.
Co vábí v lese samice lidské, nebo koho ony, to je záhadou téhle knihy.

Příběh se odvíjí docela svižně. V lese je mrtvola, někdo ji najde a začíná klasické vyšetřování.
Bohužel pak se objeví hromada nezajímavých postav, které se mi místy i pletly. Ale trpělivě jsem se prokousávala a čekala, co z toho bude.
Důležité je, že zmetek není jasný v době, kdy čtenář takové věci nerad odhaluje. Na druhou stranu ten, co "to udělal," pro mě nebyl nijak výrazný, ničím zajímavý - prostě další ubožák.
Asi bych měla být ráda, protože jiný typ pachatele bych čekat neměla...