Slúžka

Slúžka https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244919/mid_sluzka-244919.jpg 4 9 3

viviann
04.08.2023 4 z 5

Knihu jsem našla v knihobudce, nic od ni nečekala, ale hodně me překvapila. Četla se dobře, dej odsýpal od začátku a opravdu nečekaný konec, doporučuju.

Prateri
08.01.2018 3 z 5

Kniha, která zde nemá mnoho čtenářů. Také bych ji asi nečetla, ale sáhla jsem po ní, abych splnila jeden bod čtenářské výzvy. Zaujala mě a tak jsem dočetla až k tragickému konci, i když to není literární dílo, ke kterému bych se znova vrátila.

čika
24.11.2017 3 z 5

Mohol by to byť veľmi príťažlivý príbeh, navyše zasadený do mimoriadne zaujímavého obdobia maďarskej histórie. Dobré našlapnutie však vyšumí, čo je trochu škoda.
Dojala ma práca prekladateľa. Neviem, či tento pán plánoval vydanie slovenského prekladu pre pologramotov, každopádne ho opatril neskutočným poznámkovým aparátom. Vysvetľovanie maďarských historických a iných reálií, ktoré u nás nie sú natoľko známe, by bolo ešte OK, avšak poznámky, v ktorých ma prekladateľ chce poučiť, čo je to "manna", alebo "prepošt" sú dosť mimo misu a trápne. Tento poznámkový skvost mi dokonale pokazil dojem z knihy, až ma svrbia prsty napísať vydavateľovi. Blbcov zo seba robiť nedajme!