Služebná Kessy

Služebná Kessy https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467982/bmid_sluzebna-kessy-FQ9-467982.jpg 3 26 8

Kessy si přečte inzerát zámožného mladého muže, který hledá na svou usedlost pomocnou sílu. Dívka, kterou vlastní rodina neustále ponižuje, na inzerát ve vzteku odpoví a je přijata. Ze svého domu ve Virginii se vydá na krásné velké panství do Anglie. Během krátké doby se jí ale začínají dít podivné věci. Od záhadného majitele Alexe, kterého nikdy neviděla, jí začnou chodit dopisy a drahé dary. Rozlehlé panství, stejně tak jako chování jeho vlastníka, jí nahání strach. Rozhodne se proto dozvědět se víc. Když se ale začne vyptávat starého domovníka, jediného, koho v celém domě zná, odpovědi na své otázky se nedočká. Vše se navíc zkomplikuje, když nečekaně přijede Alexova sestra a začne se ke Kessy chovat nepřátelsky.... celý text

JarunkaP
20.04.2022 3 z 5

Prvotina, chtěla jsem podpořit vydání, přečetla, trošku naivní, občas takové skoky, něco se vleče, něco je hup a jsou v posteli :-), neurazí nenadchne, přečetla jsem za 2 večery.
Věřím, že autorka má budoucnost.

1Maruška1
09.04.2022 4 z 5

Zajímavý příběh, doporučuji si přečíst.

milena8281
02.02.2022 3 z 5

Pointa zajímavá, styl ale jednoznačně začátečnický, což samozřejmě ani nemůže být jinak, když jde o prvotinu. Trochu mi to přišlo jako školní slohovka. Říkala jsem si, že když Alex svou dívku hledal 400 let, mohl mít trochu víc promyšleno, jak to celé zaonačí, být důmyslnější. Takhle to bylo moc jednoduché. On samozřejmě od začátku v Kessy viděl svou lásku Rebeku, nemohl jinak než jí být od začátku okouzlen. Ale ona tedy byla důvěřivá naivka, obzvlášť když už jí mělo být 26 let.
Některé věty byly tak zvláštně sestavené, že mi to moc nelahodilo.
Příběh ale hodnotím kladně a přeji autorce, aby se s každým dalším příběhem zlepšovala.

proni
02.10.2021 3 z 5

Jednohubka - přečteno doslova za pár hodin, nepotěší, neurazí.. čekala jsem od knihy víc..

lucakuca
07.09.2021 3 z 5

Milá jednohubka na čekanou. Ať už lovíš doktora, bronz nebo divou zvěř, tohle je super. Malé lehké krátké a nenáročné. Zabila to hlavní hrdinka (oo jak to sedí :-)) - její naivní důvěřivost.
Chtěla bych víc důkazů... třeba. Ona to dá na první dobrou.

Njangu
01.09.2021 odpad!

.... Hrůza. Přečetla jsem sice až do konce, ale bylo to tak jednoduché a ty dějové skoky. Ani jako novela to nestálo za nic.

Basta1912
25.08.2021 3 z 5

Něco podobného jsme s kamarádkou psávaly na střední škole. Taková duchařská harlekýnka.

lucihank
04.08.2021 5 z 5

Služebnou Kessy jsem přečetla jedním dechem a nemohla jsem se od ní odtrhnout.Je v ní láska,záhady i napětí.Všem knihu doporučuji,určitě se u ní nebudete nudit.

Gabriella Smith
česká, 1980