Sluníčko Mařenka Rosůlková

Sluníčko Mařenka Rosůlková https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103772/slunicko-marenka-ros-103772.jpg 3 4 1

Druhé vydání vzpomínek herečky Marie Rosůlkové. Knížka vzpomínek herečky Marie Rosůlkové vychází k 100. výročí jejího narození. Kromě změny názvu z prvního vydání Držte si klobouky! rozšířila Alena Heinová původní znění o tři kapitolky, jejichž autory jsou Radovan Lukavský, Svatopluk Beneš a foniatr Oldřich Lacina. Na rozdíl od předchozího brožovaného vydání má toto vazbu pevnou a bohatší fotografickou přílohu. ... celý text

Magrata15
13.10.2019 3 z 5

Knížka se mi dostala do ruky náhodou na výprodeji knih a koupila jsem ji pro svou babičku. Ale, než jsem se za babičkou dostala, rozhodla jsem se, že se do ní mrknu.
Marii Rosůlkovou jsem znala jako výbornou herečku, především komičku. Byla to ale i velmi moudrá žena, takže její povídání bylo takové poetické, což bylo velmi obohacujíci, ale na druhou stranu se to bohužel celkem špatně četlo, tak nějak kostrbatě.
Každopádně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a dozvěděla jsem se něco víc o kouzelné Meryčce. "Děti moje, to přece není žádný problém."
Kdo ovšem čeká nějaké historky z natáčení - tak to v této knížce nenajde.

Marie Rosůlková, 1901-1993 české herečky

1991  89%Držte si klobouky!
2002  55%Sluníčko Mařenka Rosůlková

Kniha Sluníčko Mařenka Rosůlková je v