Sluníčko a my děti

Sluníčko a my děti https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327204/slunicko-a-my-deti-jXs-327204.jpg 5 3 2

Bohatě ilustrovaná kniha přibližuje dětem přijatelným způsobem astronomické a fyzikální informace o Slunci a jeho vztahu k nám a přírodě. Klíčová slova: Slunce, počasí, větry, duha, deště, mraky, bouřky, blesky, energie

Edeltruda
24.09.2022 5 z 5

Srozumitelné, až poetické, vysvětlení meteorologických jevů, světla, solární energie uložené do biomasy i fosilních paliv pro malé (před)školáky.

Mánička178
22.03.2022 5 z 5

Zcela zásadní kniha mého dětství. Některé obrázky i vysvětlovaná fakta si pamatuji dodnes, ale co se mi do paměti zapsalo zcela nesmazatelně byla poslední z kapitol, která popisuje zánik Slunce a to, co by se světem bylo, kdyby Slunce nebylo. Vlastně šlo asi o první setkání s informací, že Zeměkoule ani Slunce jednou nebudou. Uplakaná a totálně šokovaná jsem běžela za maminkou s otázkou, jak je to možné a jestli je to pravda a kdy to bude a co všichni mí milí, co s nimi se stane? Knížka je to skvělá a vše je podáno dost citlivě, ale tu příšernou dětskou úzkost z faktu, že tento svět zanikne, tu mi ze srdce už nikdo nevymaže...

Autorovy knížky

1993  100%Sluníčko a my děti

Kniha Sluníčko a my děti je v