Sluneční vůz

Sluneční vůz https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414019/bmid_slunecni-vuz-TTk-414019.jpg 4 14 4

Celkem 12 příběhů z řeckých bájí pro čtenáře od 11 let. Druhé rozšířené vydání.

Leona333
21.06.2023 4 z 5

,,Nehledejme v souboru Sluneční vůz učebnici mytologie. Naopak, autor si přál, aby se dětští čtenáři jeho knížkou dali strhnout k obraznosti, vypravěčské nespoutanosti a i k lidskému a lyrickému náboji postav. A tak čtenář, který pozorně a vnímavě přečte jeho knížku, bude se zcela nepochybně jinak dívat na květ narcisu, na pavouka spřádajícího svou síť někde v koutě, na slunce putující po obloze a jinak bude jistě i naslouchat hukotu řeky a šumění stromů."

Mohu pouze k těmto větám doplnit, že patřím ještě do té generace dětí, která si při čtení, dokázala opravdu leccos představit... ; ) Takže jsem onehdy otáčela stánku za stránkou a nechala se při tom unést: Králem Midasem, Narcisem a vílou Ozvěnou, Héraklem a jeho hrdinstvím, i Cestou do podsvětí.
Moc hezká knížka, která asi dnešním dětem moc zajímavá - akční, nepřijde...

lepe80
21.06.2019 4 z 5

klasické známější příběhy ze starých řeckých bájí ve zpracování od našeho básníka. Jako taková varianta jsou pro starší děti jednodušší, ne tak obšírné a celkem dobře čtivé.

Blancheerka
11.09.2016 3 z 5

Toto zpracování je mnohem stručnější a kratší než ostatní, co znám. Je zřejmé, že je určené pro menší čtenáře, které se s touto mytologií ještě nesetkali.

Zmiu
29.11.2012 3 z 5

Na Petiškovy báje to nemá, ale určitě stojí za přečtení. Každé jiné zpracování je obohacující, plus některé báje, co v Petiškovi nejsou.

pro děti od 11 let báje

Kniha Sluneční vůz je v