Slunce je také hvězda

Slunce je také hvězda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365137/bmid_slunce-je-take-hvezda-319-365137.png 4 278 66

Natasha je dívka, která věří ve vědu a fakta. Rozhodně ne na osud! Nebo na sny, které se nikdy nesplní. A už vůbec není ten typ holky, která se na rušné ulici v New Yorku potká s klukem a hned se do něj bláznivě zamiluje. Zvlášť když její rodině zbývá dvanáct hodin do deportace ze Spojených států. Ani Daniel nebyl nikdy snílek, ale když Natashu potká, zapomene úplně na všechno. Cosi v ní ho přimělo věřit, že jim osud nachystal něco opravdu zvláštního.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Sun is Also a Star , 2016

Lorej
14.02.2019 5 z 5

Kouzelný příběh o chlapci-snílkovi a praktické dívce, která i přes to, že nevěří v zamilovanost, spadne do lásky po hlavě. Během čtení tohoto příběhu se připravte, že vámi budou emoce jen cloumat a každou další přečtenou stránku si budete přát, aby kniha končila happy endem.
Rozhodně doporučuji (nejen) romantickým duším.

Denčaa
14.02.2019 5 z 5

V první řadě, a to vás asi taky zaujme jako první, je nádherná obálka knížky, které se nesmírně povedla. Viděla jsem i video, jak se tvořila a je to neskutečné. I pod přebalem je originální a jiná, než jaké obyčejně bývají. Ono, celkově je "Slunce je také hvězda" originální a nevšední. Líbí se mi prolínání kapitol z různých pohledů a vědeckých vysvětlení, člověk má možnost se ještě více obohatit. Dějová linka je napsána s lehkostí, nic není nucené a i bych to hlavní dvojici věřila (avšak zamilovanost za pár hodin je přitažená za vlasy). Avšak i tak jsem zobala autorce z ruky a vezla jsem se na vlně pohody a pěkného příběhu. Hodně jsem byla zvědavá na konec, jak se vše vyřeší a zda bude moct Natasha zůstat ve státech. Závěr mě však překvapil, bylo to zase neotřelé. Autorka Yoonová zkrátka umí poutavě psát a přesto, že jsem ji četla v mrazivých dnech, hezky mi je proslunila.

SimonaPrihodov
29.12.2018 5 z 5

Toto byla moje první anglicky psaná kniha a kupodivu se četla opravdu moc dobře a rychle. Přemýšlím že bych dala re- reading protože toto byla doopravdy pecka.

LilianaFalcon
09.12.2018 3 z 5

Tak tahle knížka mě nezaujala, i když konec měl dojemnou pointu.

Jajibloguje
28.11.2018 4 z 5

Mám rada romantické knihy, ktoré mi môžu spríjemniť chladné dni. Tento krát som čítala Slunce je také hvězda. Príbeh reflektuje jeden deň Daniela a Natashy. Približuje význam osudu v našich životoch, lásky na prvý pohľad, medziľudských vzťahov a mnoho iného. Autorkin štýl písania sa mi veľmi páči.

Čítali ste (alebo videli) Láska stojí za všetko? Tak v tom prípade odporúčam aj túto krásku.

silvinka12
18.11.2018 5 z 5

Přečteno během jednoho víkendu. Je to velice čtivé a těžko se od knihy dá odtrhnout. Líbilo se mi, že v knize nejsou kapitoly pouze z pohledu hlavních postav Natashy a Daniela, ale i kapitoly o vedlejších postavách, o historii vedlejších postav a také o dalších zajimavých informací např. o afroamerických vlasech, poločasu změny,paralerních vesmírech atd. Autorka prostě popsala všechno do úplného detailu.
Kniha se mi moc líbila a nejvíce doporučuji. Stojí ze přečtení!

Adell-ka
28.10.2018 3 z 5

Upřímně mně tahle kniha zase tak neuchvátila. Na první pohled mě zaujala obálka, nicméně příběh mi přišel vyloženě přeslazený a konec jaksi nedokončený. Jinak ale příjemné, nenáročné čtení ;)

veronika0382
25.10.2018 3 z 5

Autorka píše opravdu jinak než ostatní. A to je velice originální a čtivé. Kapitoly jsou krátké, takže román ubíhá a vy ani nevíte jak, jste na konci. Následuje epilog, který vám vezme dech a opravdu vás tak nějak „dorazí“. Ale i přesto mi závěr přišel trošku uspěchaný a neúplný. Čekala jsem to více uzavřené. A celkově jsem prostě asi čekala trochu víc... Jako letní oddechovka není špatná... více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

warca
13.10.2018 5 z 5

Tímto příběhem jsem naprosto unešená!
Postavy? Úžasně lidské, uvěřitelné a propracované.
Děj se týká pouze jednoho dne a přesto vám na konci knihy připadá ráno jako historie...
Vložené epizody vedlejších postav byl opravdu skvělý nápad. Dokreslují příběh a dávají mu hloubku.
A strhující epilog?
Já prostě nemám slov, jen zírám.

Etule
03.10.2018 3 z 5

Asi jsem knihu četla v nějakém špatném rozpoložení, protože mě nijak zvlášť neuchvátila. Četlo se to lehce, rychle, ale prostě jsem tomu tak nějak nedokázala uvěřit.

Anna27
27.09.2018 5 z 5

Korejský chlapec se zamiluje do Afroameričanky, jenž je nucena řešit otázku ohledně deportace z USA zpět na Jamajku. Řeší se jak rodinné vztahy, tak kultura obou národností. Zamilovaný příběh o mladinké lásce. Člověk, ač už není teenager se do knihy ponoří a přeje si pro dvojici šťastný konec. Co jsem tak zjistila na instagramu spisovatelky, měl by se podle knihy točit i film. :-) Pokud jste snílek nebo jen chcete odlehčit od vážnějších knih, tak vřele doporučuji. :-)

NalinnMane
12.09.2018 4 z 5

Parádní kniha. Doporučuji. Takový den který ti dva zažili si opravdu zasloužil napsat příběh :D

leník511
11.09.2018 2 z 5

Obrovské zklamání ( a to jsem od knížky moc neočekávala).

PetraBery
11.09.2018 3 z 5

Hlavní hrdinka Natasha se v poslední den před vyhoštěním z Ameriky náhodně setká s Danielem, který se jí snaží přesvědčit, že existuje láska na první pohled. Ale existuje opravdu? Lze se do někoho zamilovat během pár hodin? Příjemná young adult literatura, u které se nemusí moc přemýšlet a prostě si jen tak užíváte střídavé vyprávění hlavních hrdinů. Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 *, ale předchozí kniha se mi líbila o něco více, takže dneska je to o jednu * míň.

petra3242
31.08.2018 3 z 5

Průměrná kniha, četla se dobře, občas mi přišlo, že některé "vsuvky" od autorky jsou zbytečné - například pro mě ta strana o černošských vlasech.
Od poloviny knihy mě příběh až neskutečně pohltil. Konec byl takový uspěchaný, napřed přes tři sta stran o jednom dni a několika dalším letům autorka věnuje jen pár stránek. To mi přišlo jako škoda, mohla i tuhle časovou linku více rozepsat.

TerísekTerka
30.08.2018 5 z 5

Slunce je také hvězda je opravdu nádherná kniha. Zprvu se mi jevila jako obyčejná holčičí "romanťárna", ale zdání klame. Je krásné, jak jsou Natasha s Danielem odlišní a přesto se do sebe mohou zamilovat. Ich verze, kterou zde Nicola Yoonová použila, se sem skvěle hodí, příběh (nejen) díky tomu není nudný, ale naopak velice napínavý, i když se celý děj odehrává téměř v jednom jediném dni. Člověk si prostě až do úplného konce vůbec není jistý, jak to dopadne... A to ani nemluvím o kapitolách vyprávěných z cizího pohledu, třeba o lásce, osudu, temné hmotě - prostě geniální!

hana8062
23.08.2018 4 z 5

Slunce je také hvězda. Další kousek z YA soudku ;). Natasha původem Jamaičanka má velké starosti, její rodina má být deportována, protože žijí v USA bez platného víza a její otec se navíc dostal do křížku s rukou zákona. Teeanger Daniel má korejské kořeny, ale narodil se a vyrostl v Americe. Jeho rodiče vyvíjejí velký tlak na jeho vzdělání, tak aby si zasloužil své místo ve státech a měl v dospělosti zajištěný příjem a solidní postavení. Daniel však chce být básníkem a ti prý mnoho nevydělávají

TimetoStyle
19.08.2018 5 z 5

Jednou jsem byla na emailu, protože mi tam přišel jeden od Albatros media s tím, že mi můžou dát slevu. Rozklikla jsem ho a tam mi bylo řečeno, že pokud si objednám knížku Slunce je také hvězda od nich, dostanu slevu 25% a taky poštovné zdarma. Za 1 minutu už jsem měla hotovou objednávku :-) Knížku jsem si objednala ve středu a ona mi přišla hned druhý den. Zrovna v ten den jsem zůstala doma, protože mi nebylo dobře - útěchou mi byla tato krasavice.
Další týden jsem měla s rodinou letět do Řecka, tak jsem se musela rychle uzdravit. Měla jsem v plánu si vzít tuto knížku s sebou, protože mě fakt bavila. Jak už jsem psala - byla jsem doma a četla jsem ji, ale tady vzniká problém - přečetla jsem ji během 5 dní :-D možná ani to ne.

Ale teď už k samotné recenzi...
Jakmile mi knížka přišla, hned jsem se do ní pustila. Hodně mě nalákala obálka a taky anotace, proto jsem neodolala.
Vyprávění se střídalo mezi Danielem a taky Nataschou, se mi to líbilo. Oba dva pohledy se střídaly svižně a taky to bylo velmi originální.
Líbilo se mi, jak Daniel potkal Nataschu a taky jak ji popisoval, to mi přišlo velmi povedené. Pokud si dobře pamatuju, tak se to stalo v jednom z obchodu s písničkami na deskách. A tady náš příběh začíná - Daniel nejdřív Nataschu sleduje, potom ji zachrání před přejetím a pak se náhodně setkávají. Naše dívčí hrdinka potom řeší něco velmi důležitého a odhání od sebe klučičího hrdinu.
Po přečtení mi došla jedna věc - celá knížka, která má 325 stran, pojednává pouze o jednom dni! Když jsem si to uvědomila, začala jsem o tom hodně přemýšlet. Knížka, která mi ukázala, jak se osud může změnit během chvilky (jeden příklad za všechny - Daniel strhl Natashu pryč ze silnice před jedoucím autem).
Do téhle knížky jsem se zamilovala hned od první strany. Díky ní jsem si uvědomila, jak málo stačí k tomu, abyste ovlivnili životy lidí, které ani neznáte. Přišlo mi to neuvěřitelně dobře napsané a promyšlené.

stozarka
15.08.2018 5 z 5

To miluju.

Paj-Inka
22.07.2018 5 z 5

Krásný příběh o tom, jak jediný den dokáže změnit celý váš život. Už dlouho jsem u knížky nebrečela. Děkuji

New York zfilmováno pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult) osud

Nicola Yoon
americká, 1972