S duší Japonky

S duší Japonky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307221/bmid_s-dusi-japonky-lhR-307221.jpg 3 74 26

Denisa Ogino pokračuje ve vyprávění svého příběhu „slovenské“ Japonky, která odjela na návštěvu Slovenska a už se do Japonska nesměla vrátit, protože jí to její manžel zakázal. Denisa zůstává sama se svým synem Justinem, a oba se ze dne na den musí přeorientovat na slovenskou realitu. Denisa zůstane zcela bez prostředků, ale nerezignuje a využije všeho, co se za léta pobytu v Japonsku naučila. Čím vším musí ona i její syn projít? A najde nakonec Denisa štěstí, o němž snila?... celý text

Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Motto

S dušou Japonky , 2015

alnahu
19.12.2016 2 z 5

Před časem jsem četla Suši v duši a opravdu se knihy nedají porovnat. Z knihy "Suši v duši" jsem byla nadšená-moc se mi líbila Ovšem z této, jsem byla zklamaná.Sice popisuje návrat Denisy na Slovensko se svým synem Justinem ,v Japonsku žila 10 let a i když si našla nový život a nového manžela, tak se stále vrací myšlenkami do Japonska. V knize je vloženo několik receptů ,které si Denisa přivezla. Možná je to autorkou, kniha napsaná paní Urbaníkovou nám skvěle vylíčila život Denisy a její pobyt v Japonsku.

Knižní střípky
03.12.2016 2 z 5

Četla jsem předchozí Suši v duši, které se mi velmi líbilo, proto jsem s radostí zaregistrovala vydání této knihy a ihned po ní sáhla, ale nekonalo se nic pěkného, přišlo bohužel jen zklamání....toto se prostě nepovedlo a velkou zásluhu na tom mělo to, že dobrá polovina knihy byla opakování knihy předchozí.....určité propojení se očekává, ale prakticky totožné několikastránkové opakování pasáží z předchozího dílu opravdu nutné není....

yaoiyuri
22.11.2016 3 z 5

Jdu proti proudu, mně to po literární i dějové stránce přišlo rozhodně lépe zvládnuté než Suši v duši. Oproti první knize je jazyk pestřejší, je tady víc „emociálně dojivých“ scén, které dojímají čtenářovo srdíčko, a hromada někdy opravdu bizarních přirovnání. Opět mám výhrady k nejednotné transkripci japonských výrazů – jednou se používá česká, jindy anglická nebo podivný paskvil obojího, takže běžný čtenář nepozná, jak slovo správně přečíst.

Vypravěčka „dospěla“, přehodnotila své názory a cíle do budoucna, takže mi byla mnohem sympatičtější. Také s ní sdílím nadšení pro japonské jídlo, to je věc, ve které jí opravdu rozumím, nicméně cpát do téhle knihy recepty, i když jakžtakž tematicky řazené ke kapitolám, mi přišlo zvláštní.
Občas jsem se nemohla zbavit pocitu, že se stále utápí ve stereotypech a ty pak přenáší na čtenáře (na druhou stranu se tentokrát snažila generalizovat méně a naopak se snažila více věcí vysvětlit nezaujatě, bez negativních konotací). Je pravda, že některé události, které popisovala v Suši, tady vypráví úplně jinak (viz setkání s biologickým otcem), nejspíš šlo o to, udělat knihu pro čtenáře ještě atraktivnější.

Nemohu si odpustit rýpavou poznámku na konec… měla jsem tu „čest“ vidět psaný projev paní Ogino v angličtině a opravdu nechápu, jak s takovou (ne)znalostí mohla být kdekoli zaměstnaná jako učitelka.

Niki
18.11.2016 3 z 5

Knihu jsem četla ihned po dočtení Suši v duši. Myslím si, že bych se bez tohoto pokračování obešla. Podle anotace jsem totiž čekala, že bude kniha pouze o životě po příjezdu na Slovensku a ne i o tom, co bylo předtím, co už bylo zmíněno v předchozí knize (někdy to autorka v obou knihách popisuje odlišně). Také mě nezaujaly japonské recepty, moc nechápu proč je autorka dala do této knihy, když už napsala samostatnou knihu japonských receptů.

Zdeňula
23.10.2016 4 z 5

Kniha byla opět krásně napsaná, jenom už to napětí tam chybělo. Autorka se hodně vracela k první knize, tudíž docela nuda....

jasnenka
16.10.2016 5 z 5

Krásná kniha! Japonsko je moje srdeční záležitost, jakmile objevím cokoliv blízkého této nádherné zemi, kupuju, čtu a ukládám do knihovny. Tento druhý díl mě nezklamal, oddychovka, poutavý příběh protkaný zajímavostmi z Japonska. Jsem ráda, že ji mám ve své sbírce! Díky!!!

Autoři knihy

Denisa Ogino