Šlisselburgská pevnost - Ze vzpomínek otce Daniila Charmse

Šlisselburgská pevnost - Ze vzpomínek otce Daniila Charmse https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209402/bmid_slisselburgska-pevnost-QYF-209402.jpg 3 3 2

Svazek Šlisselburgská pevnost s podtitulem „Ze vzpomínek otce Daniila Charmse“ je výborem ze dvou Juvačovových děl: titulní Šlisselburgské pevnosti a Osmi let na Sachalinu. Juvačov, původně námořní důstojník, byl odsouzen za účast v tajné organizaci Narodnaja volja k trestu smrti, ten mu byl změněn na samovazbu a galeje. Prožil šest let v samovazbě ve Šlisselburgské pevnosti a dalších osm let na Sachalinu na nucených pracích.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Volvox Globator

Шлиссельбургская крепость - Восемь лет на Сахалине (Šlissel'burgskaja krepost' - Vosem' let na Sachaline)

TheCiko5
30.11.2016 4 z 5

Tento deník mě velmi příjemně překvapil svojí věrohodností a spisovatelskou vyspělostí. Juvačov nepíše zhurta a nárazově, jak bych předpokládal u klasické deníkové ich-formy, ale naopak se nebrání delším promyšleným popisům krajin a celkové atmosféry, které v něm věznice zanechaly (mimojiné častokrát atmosféry hodně zhuštěné). Tento aspekt na mě působí velmi pozitivně a jednoznačně pozvedá literární úroveň celé knihy.

tikalok
01.01.2015

Zápisky otca Daniila Charmsa z väzenia. Na rozdiel od syna v ňom nezomrel a tak sa mohli stať tieto čierne zápisky s prebleskujúcim humorom a satirou prístupné verejnosti.

ruská literatura výbor z díla politická perzekuce

Ivan Pavlovič Juvačov
ruská, 1860 - 1940