Slimáčik a veľryba

Slimáčik a veľryba https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465047/bmid_slimacik-a-velryba-4sg-465047.jpg 5 6 1

Malý slimáčik sa rozhodol precestovať celý svet. Ako to však urobí? No predsa na chvoste veľryby! Krásne ilustrovaný príbeh vo veršoch poteší a zaujme nielen tých najmenších.

Poezie Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Svojtka & Co

Snail and the Whale , 2003

whale77
20.03.2022 5 z 5

Básničkové pohádky Julie Donaldsonové s překrásnými ilustracemi Axela Schefflera jsem si zamilovala už od Gruffala. Obzvlášť poté, co jsem viděla i filmovou verzi, která poetičnost jejich společných děl ještě podtrhává (hudebním doprovodem, zvláštně volným tempem příběhu, lehce černým humorem, hvězdným obsazením hlasů kreslených postav v AJ originále,...). Je mi moc líto, že se do češtiny mnoho knížek tohoto autorsko-výtvarnického dua nepřeložilo (aspoň pokud je mi známo).
Když jsem zjistila, že je i takhle knížka (kterou jsem si musela přečíst v holandštině) také zfilmovaná a řekla bych stejně mile jako Gruffalo, „přebásnila“ jsem si titulky do češtiny a pustila i našim dětem a i ony si i tenhle (v podstatě trochu smutný) příběh oblíbily.