Slepí málokdy

Kniha Slepí málokdy spojuje v harmonický celek dvě protilehlé sféry: text, působící jako nástroj verbálního vyjadřování skutečnosti, a fotografii coby médium neverbální povahy, která skutečnost zachycuje. Každé z osmdesáti jazykovo-obrazových zastavení, z nichž publikace sestává, přitom poukazuje na problematičnost a nejednoznačnost jazyka i fotografie jako prostředků komunikace a popisu reality. Ne každou větu lze číst jen jedním způsobem, ne každá ústní promluva odpovídá jednoznačnému písemnému vyjádření. Fotografie mohou text ilustrovat, ale i zamlžovat, vysvětlovat, ale i transformovat. Na knihu Slepí málokdy lze jistě pohlížet jen jako na sbírku jazykových rébusů a hříček nebo pouze jako na soubor uměleckých fotografií. Především se však jedná o dílo, které dokládá, že verbálním i neverbálním vyjadřováním skutečnost nejen popisujeme, nýbrž i vytváříme, a že jazyk i fotografie jsou nám v obou těchto ohledech velmi nedokonalými nástroji....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290916/slepi-malokdy-VkT-290916.jpg 41

Literatura česká, Fotopublikace
Vydáno:, Prstek Aleš

micha-ella

Dva Tomášové - autor Jacko a Hanák, který ho předmluvil v Předmluvě, si zřejmě rozumí, mají asi stejnou letoru. Mně se fotky i slovní hříčky taky líbily, knížku jsem prošla během hodiny, pobavila, potěšila. Ovšem opakovaně už jí do rukou nevezmu.

Tomáš Jacko

Tomáš Jacko