Slečna pokladní

Slečna pokladní https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423762/bmid_slecna-pokladni-FRa-423762.jpg 4 63 24

Peklo, pokladna a Twitter. Krátce před mými osmnáctými narozeninami se mí rodiče rozhodli, že bych si měla najít brigádu, abych poznala hodnotu peněz, naučila se zodpovědnosti a všechny tyhle dospělácké rodičovské řeči, které zní dětem vyloženě úchylně. Svůj životopis, který obsahoval pouze jméno, údaje o základní škole a právě studovaném oboru, jsem rozeslala do dvou obchodů. Z jednoho se mi ozvali, a tak začala má pultovní kariéra! Byla jsem odhodlaná dělat cokoli, jenom ne pokladní. Takže jsem se v listopadu 2016 poprvé postavila za kasu. Tahle práce mě ale začala docela dost bavit. Bylo to jako na Superhrách, kdy se musíte postarat o restauraci nebo hotel; kontrolovala jsem si fronty, doplňovala letáky, odnášela košíky zpátky ke vchodu, odbíhala vážit zeleninu… a i se zákazníky byla kolikrát sranda. Protože jsem doma už svým vyprávěním o zážitcích z obchodu všechny otravovala, začala jsem své příspěvky dávat na internet. Příběhy, které jsem nezveřejňovala, protože byly delší a komplikovanější, najdete v této knize. A s nimi i ty krátké.... celý text

Steew
17.01.2020 4 z 5

Pracuji v knize a jsem rád, že zrovna tam, protože k nám chodí méně těch stupidních zákazníků. Nad knihou jsem se velmi pobavil, některé situace jako "účtenku si nechte pro Babiše..." nebo "hahaha to je zadarmo..." zažíváme též. Co mne ovšem zarazilo, byl příběh o "masařce".
Doporučuji přečíst i těm, kteří v tomto prostředí se nepohybují, neb to může sloužit pro ponaučení!

Aleen
14.12.2019 5 z 5

Přečetla jsem si dva předchozí komentáře a zjistila, že tahle knížečka asi pobavila spíše nás, kteří se vyhýbají sociálním sítím, seč to jde a neznáme tudíž tyto již uveřejněné glosy. Chtěla bych autorce poděkovat, za milé a velmi vtipné přiblížení zaměstnání, a to nejen pokladní, či prodavaček, lidí pracujících s lidmi. Pobavila jsem se a jsem vděčná, že TO někdo jasně a pochopitelně píše.

Mona-Lisa
03.12.2019 5 z 5

Extra vtipné a nekompromisně pravdivé. Každý, kdo aspoň na týden zakusil povolání prodavačky (kdekoliv), se u této knížky stoprocentně od srdce zasměje, ve vteřině by se podepsal pod většinu historek a bude mít nutkání osobně potřást rukou sympatické autorce.

HankaHail
30.11.2019

Kniha je graficky pěkně zpracovaná, ale pokud máte internet a víte jak na Twitter, tak i naprosto zbytečná. Autorku sleduju právě na Twitteru a doufala jsem že se dozvím, nové a vtipné příběhy z její brigády. Ale bohužel se tak nestalo.

zkušenosti pokladní

Autorovy knížky