Slavné romány 20.století- 50 nejvýznamnějších moderních románů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Romány, které jsme chtěli vždy číst, knihy, které hltaly celé generace čtenářů, tituly rezonující v našich uších, i když jsme je dosud nečetli. Joachim Scholl poutavým způsobem provází čtenáře 50 nejznámějšími romány 20. století od Buddenbrookových přes Lolitu až po Generaci X.

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19998/slavne-romany-stoleti-nejvyznamnejsich-modernich-romanu-19998.jpg 4.312
Žánr:
Literatura naučná, O literatuře

Vydáno: , Slovart (ČR)
Originální název:

50 Klassiker Romane


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Slavné romány 20.století- 50 nejvýznamnějších moderních románů

Josh
31. ledna

Vždy se snažím nemít od žebříčků velká očekávání, ani ne tak kvůli zklamání, ale protože každý má své důvody k výběru či pořadí. Těchto 50 románů označených za slavné mne proto nezklamalo. Přestože mi nebyly všechny známé a ani nevím proč by měly, tak jejich popis, resp. autorovo podání nebylo nezajímavé. Tzv. se dalo vybrat, takže po deseti dílech se podívám v knihovnách a třeba zaujmou ne kvůli slávě, ale obsahu.

medialstar
18.12.2016

Zajímavé čtení o zajímavých knihách a jejich autorech. Prohloubí vaše všeobecné znalosti o knižní klasice. Nerozebírá díla dlouze a těžkopádně. Ocení ji studenti, milovníci dobrých knih i ti, kteří hledají inspiraci k četbě.


adorjas
17.09.2014

Základná encyklopédia pre milovníkov románových klasík. Vďaka tejto knihe som objavila aj romány, ktoré nám na literatúre ani nespomínali.

JeKa
19.07.2013

Rozhodně zde podané informace nejsou vyčerpávající, dokonce se k tomu ani zdánlivě nepřibližují, ale je to dobrý zdroj tipů na zajímavé knihy.

HarryHaller

Ač je prakticky zločinem udělat tak drobný výběr z tak hektického a plodného období, jakým bylo století dvacáté, musím říct, že nebýt této knihy nepoznal bych spoustu skvělých autorů a na seminářích světové literatury bych jen seděl tiše v koutku a ani nedutal:)