Slávne osobnosti filmu

Slávne osobnosti filmu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114295/slavne-osobnosti-filmu-114295.jpg 4 5 2

Vznik a historie filmového umění - co je vlastně film, závislost filmu na vývoji techniky, různé profese, které se podílejí na vytvoření filmu, osobnosti filmu, filmové festivaly atd. Prvé vydanie. Cena knihy v čase vydania: 49.- Kčs.

Corso
26.03.2021 4 z 5

Retro navrat. Edicia Slavne osobnosti nas detiska zoznamovala s cim? So slavnymi osobnostami. Prirodzene. Napodiv som precital snad vsetky, ale doma mam len dve, a obcas som do nich nazeral aj ked uz po revolucii vysli lepsie zborniky. Film bol zaujimavy, hlavne pociatky filmovej tvorby a prvi priekopnici su kapitoly ktore su uzitocne aj dnes. Najde sa tu Chaplin ale aj Eizenstein. Orson Welles aj Greta Garbo. V casoch ked nejestvovalo video, nie to este net a stahovanie filmov zadara. Mohli sme o filmoch len citat, pripadne cakar na vianoce ci nedaju nejake grotesky, alebo navstevovat mieste filmove kluby. Na zaklade par fotiek sme si predstavovali o com asi bol cely film a ako asi bol natoceny. Nuz co... Aspon daco. (Inak druha zaujimava kniha co mam doma su Slavni automobilovi a motocyklovi pretekari.) Inak v edicii vysli osobnosti divadla, biologovia, chemici, revolucionari!!!!, cestovatelia, matematici, piloti konstrukteri kozmonauti. Tendencne trosku premiesane s ruskymi a sovietskymi osobnostami ale to patrilo k dobe. Velmi dobre knihy.

JelloBiafra
06.06.2018 4 z 5

Na dobu normalizácie asi jeden z mála knižných zdrojov o oblasti filmového sveta. Autor rozpráva vývoj filmového remesla od úplných počiatkov od bratov Lumiérovcov až po novodobých režisérov ako Woody Allen. Značný priestor je tu samozrejme venovaný sovietským režisérom a kameramanom, čo však rozhodne nie je na škodu. Objavujú sa tu také zvučné mená ako Sergej Ejzenštejn, Dziga Vertov, Nikita Michalkov či Sergej Urusevskij. Zamrzí ale, že tu autor (zrejme zámerne) vynechal sovietskeho velikána menom Andrej Tarkovskij. Je to dané snáď tým, že v dobe kedy kniha vznikala Tarkovskij emigroval na západ. Nechýbajú tu však ani režiséri ako Federico Fellini či Walt Disney. Ako celok kniha funguje na výbornú a osobne som veľmi rád, že jeden zachovaný a nepoškodený exemplár zdobí moju súkromnú knižnicu.

umění životopisy, biografie encyklopedie film

Autorovy knížky

Ladislav Volko