Slavná Nemesis

Slavná Nemesis https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477136/bmid_slavna-nemesis-uet-477136.jpg 4 187 187

V romanetu Slavná Nemesis a dalších dvanácti povídkách sledujeme osudy výstředních – a pro nás zcela blízkých – postav, bloudících v prostředí, kde je obtížné rozlišit, co je sen a co skutečnost. Typický hrdina těchto vyprávění prahne po nedosažitelném přízraku, fantomu, kvůli němuž se neohroženě vydává na vrcholky hor, do hlubokých hvozdů či léčeben pro choromyslné, střetává se s umrlci, blouzní, s vypětím vůle chce překonat hranice možného a dosáhnout kýžené vyšší skutečnosti, neboť svět vezdejší jej nikdy a za žádných okolností nemůže uspokojit. Ladislava Klímu (1878–1928), tohoto originálního myslitele a spisovatele, na konci knihy blíže představuje i jeho Vlastní životopis, v němž se upřímně vyznává ze všeho, co utvářelo jeho charakter, pohled na svět a životní filozofii. Součástí této knihy je i zbrusu nový doslov Patrika Linharta.... celý text

RichardvonT.
13.05.2016

Skvělá knížka jako ty ostatní, kdybychom Láďu Klímu neměli, museli bychom si ho vymyslet.
Sám nikdy nepracoval, školu považoval za "stádní idiotství", ale originálně psát uměl.