Slávičia dlážka

Slávičia dlážka https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109775/bmid_slavicia-dlazka-f9U-109775.jpg 4 30 5

Príbeh klanu Otori série

Krvilačný veľmož Iida Sadamu striehne vo svojej pevnosti v meste Inujama na spev povestnej slávičej dlážky. Majstrovsky zhotovená dlážka totiž vydáva pri každom kroku zvuk podobný spevu vtákov. Najatý vrah po nej neprejde, aby ho nezačuli... Chlapec Takeo, obdarený nadprirodzenými schopnosťami, sa vydá na cestu svojho osudu, ktorý sa naplní medzi múrmi Inujamy.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Ikar (SK)

Across the Nightingale Floor , 2002

Nofar197
30.08.2022

Před časem jsem ji objevila v knihobudce v parku, kde jsme v době koronarestrikci trénovali karate. Vynikající, mohu jen doporučit.

MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Krásny príbeh, celá trilógia stojí za prečítanie.

čef
16.03.2020 5 z 5

Opravdu hezká pohádka z japonské historie. Napínavá, plná kouzel a orientální kultury. Autorka dovede opravdu čarovat se slovy, atmosféru dokáže popsat přímo ukázkově, rovněž složitá situace postav a jejich psychologie je vystižena přímo půvabně a expresivně. Nejsem fanatik do fantasy, ba přímo naopak, ale tohle se mi docela líbilo.

hana4834
28.01.2017 3 z 5

velmi mě kniha zaujala a líbila se mi škoda že jsem nesehnala další díly

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

Už od začátku dokáže kniha zaujmout, sice nevíme nic o Čistých, ale hned si chceme zkusit zachazet s mecem a ucit a se umění ninžů.
Nechybí zde ani láska, která sice nemůže být naplněna.
Trochu mi kazí radost konec knihy, který jsem probrečela, kdyby se do toho nepletli mohlo to dopadnout jinak a líp.

Japonsko historické romány fantasy

Lian Hearn