Slasti a neřesti

Slasti a neřesti https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182529/slasti-a-neresti-182529.jpg 5 6 2

Kniha představuje to nejlepší z rozhovorů autorky s významnými osobnostmi naší kultury a veřejného života, které vyšly v příloze Pátek Lidových novin mezi roky 2000-2011. Nadčasová rozprávění se Zdeňkem a Janem Svěrákovými, Janem Třískou, Vlastou Chramostovou, Karlem Schwarzenbergem, Ludvíkem Vaculíkem, Ivanem Klímou, Soňou Červenou, Hanou Hegerovou a dalšími doplňují interview, z nichž některá nelze zopakovat (s legendárním Jiřím Kolářem nebo s manžely Kaplickými pět dní před Kaplického smrtí). Všechny rozhovory pak spojuje pozoruhodná schopnost Aleny Plavcové přimět partnera k otevřené a pravdivé zpovědi.... celý text

Jana283
22.08.2018 4 z 5

Skvělá kniha rozhovorů přesně s těmi lidmi, kteří mne zajímají a kteří mají co sdělit.

ber-tram
15.01.2016 4 z 5

Zaujaly mě všechny rozhovory, i s lidmi, které moc nemusím (Tříska, Polívka, Vaculík, Schwarzenberg). Pozastavil jsem se nad uspořádáním knihy jdoucím v jakýchsi vlnách herci – režiséři – výtvarníci – šlechtici... Byl to záměr nebo náhoda? Pestřejší profesní sled by mi nevadil.

Autorovy knížky

2013  90%Slasti a neřesti