Sladký život: rozhovory o cukrovce s Giordanem Brunem

Sladký život: rozhovory o cukrovce s Giordanem Brunem https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258857/bmid_sladky-zivot-dialogy-o-cukrovce-258857.jpg 4 12 6

Na počátku třetího tisíciletí člověk ovládl přírodu. Ovládl celý svět, a dokonce vkročil i do vesmíru. A přesto jej dosud trápí nemoci, které sice mají poměrně jednoduché příčiny, ale v konečném stavu jsou již nevyléčitelné. Mezi nejdůležitější patří cukrovka, diabetes mellitus. I této nemoci však můžeme uniknout - i když nás to bude přeci jen stát trochu úsilí… Kniha má za cíl vysvětlit, jaké jsou příčiny cukrovky, a co je zapotřebí, abyste zůstali zdrávi. Tam, kde by pravda byla trochu nepříjemná a současné učebnice volí raději příjemnější lež, tam jsme se přeci jen rozhodli pro pravdivé informace. Tam, kde by informace mohly působit přehnaným dojmem, i tam jsme se rozhodli držet se pravdy. Snad jediná maličkost potřebuje vysvětlení. Proč knížka vznikla jako rozhovor s Giordanem Brunem? Protože měl stejný sen jako my - a věřím, že i vy. Volně běžet krajinou. Být svobodný a zdravý. Kniha, která je určena asi tak 800 000 lidí v České republice. Tolik lidí je totiž u nás ohroženo a po krátké době také postiženo cukrovkou druhého typu.... celý text

Majrek
30.04.2021 4 z 5

Knihu rozhodně doporučuji - už jen pro zajímavý a netradiční pohled na pojem "inzulinová rezistence", v diabetologii tolik skloňovaný...

Sova15
13.06.2016 2 z 5

Kniha je opravdu nesprávně přiřazená. Autorem MUDr. Karel Kubát a ne jeho otec RNDr. Karel Kubát.
I můj dojem je rozporuplný. Ač jsem ze zdravotnictví, některé pasáže byly dost odborné. Chápu asi úmysl autora - abychom vedli střídmý život. To je v pořádku. Ale ani ten není zárukou, že neonemocníme cukrovkou. Co ti relativně hubení a "nelíní" pacienti s touto diagnozou. Není vše jen černobílé. Ale úmysl autora je zdařil - zamýšlím se nad sebou.

corvo
31.01.2016

Toto dílo je zde přiřazeno k RNDr. Karlu Kubátovi, ale patří k jinému autorovi. Autorem knihy Sladký život je MUDr. Karel Kubát.

reznickova77
14.11.2015 4 z 5

Můj dojem z knihy je poněkud rozporuplný. Chápu záměr autora, který mě rozhodně přesvědčil o tom, že bych se svým aktuálním životním stylem měla něco dělat. Na druhou stranu v některých částech (kapitoly o příčinách vzniku cukrovky, o medikamentózních způsobech léčby, o vlivu hormonů a další) je to stále velmi odborná kniha, kterou nemusí každý čtenář zvládnout. Použitá forma rozhovorů je dobrý nápad, která dělá knihu rozumitelnější širší laické veřejnosti.

jitka1969
08.08.2015

Sladký život-kniha od super lékaře a pro všechny nejenom pacienty

SamuEll
06.08.2015

1. Sladký žívot: kniha která patří do každé domácí knihovny :-)

Autorovy knížky

2015  87%Sladký život: rozhovory o cukrovce s Giordanem Brunem