Sladké odpuštění

Sladké odpuštění https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276277/mid_sladke-odpusteni-CPq-276277.jpg 4 128 40

Moderátorka Hannah žije život, který by jí mohl leckdo závidět. Je populární, má vlastní pořad a jejím přítelem je neméně oblíbený starosta New Orleans. Málokdo však ví, že za širokým úsměvem se skrývá hluboký vnitřní smutek – otec Hannah zemřel, matku neviděla dvacet let a jejího druhého manžela navíc jako třináctiletá obvinila ze sexuálního obtěžování. Když Hannah dostane lákavou pracovní nabídku na nový vlastní pořad, netuší, jak divoký koloběh událostí se právě spouští. V pilotním díle pořadu by totiž měla se svou matkou mluvit o odpuštění....... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Sweet Forgiveness , 2015

Ivka14
13.07.2018 4 z 5

Kniha zábavná,čtivá a oddechová občas se vám chce skoro brečet. Doporučuji

mirunda
07.06.2018 5 z 5

Stejně jako autorky první kniha, byla i tahle pro mne úžasným odpočinkovým čtením. Krásný příběh, který se dobře četl. Každý má v sobě tajné místo, kde schovává staré křivdy a odpuštění je jedno z úžasných nástrojů, jak očistit svůj život od všeho špatného

Hřibče
06.06.2018 5 z 5

Velmi příjemné čtení. Mám ráda příběhy, ve kterých se hlavní postavě znenadání úplně změní život a ona se s tím musí poprat a většinou to i zvládne. Velmi pozitivně mě to nabíjí a dává sílu věřit, že všechno zlé je zase pro něco dobré.
Zároveň se mi na podobných knihách líbí i to, že nám ukazují, že i obyčejní lidé mohou mít za sebou velmi zajímavý a výjimečný příběh - v této knize je tomu tak například u Dorothy - kamarádky Hannah.
Nedočkavě vyhlížím další autorčinu knihu a moc ráda si ji přečtu. :)

PetraBery
21.11.2017 4 z 5

Oddechovka na pár hodin, kde hlavní myšlenkou je odpuštění a smíření se (nejen se sebou samým). Hlavní hrdinka Hannah se dokázala postavit čelem minulosti, která možná nebyla taková, za jakou jí vydávala. Předchozí kniha se mi líbila asi více, ale na odreagování je tato kniha dostačující.

Heyhey
10.09.2017 3 z 5

Příběh je psán velmi čtivě. I základní myšlenka je zajímavá, ale v poslední pětině se to podivně zvrtne a rozvolní... vyznělo to nějak do ztracena a troch mě to zklamalo. Rozhodně mě mnohem víc oslovila první kniha této autorky.

Šánka
15.07.2017 4 z 5

Takové čtení na léto, příjemné a milé. Jde od něj lehce odejít a těšit se, až se k němu opět vrátíte.
Pěkný příběh o odpuštění druhým a také sobě. Vlastně téma knihy je vážné, ale je to zpracováno lehkou formou, kde se nejde do hloubky, což ani nebylo posláním příběhu. Ale možná, že by občas každý potřeboval rozdávat i dostat Kameny odpuštění.
Seznam tajných přání se mi líbil o malinko více, ale i tak je to hezké prázdninové počteníčko.

Clairess
14.07.2017 4 z 5

Ze Seznamu tajných přání jsem byla naprosto nadšená....tato kniha se mi už líbila o něco méně, ale i tak to byla moc příjemná oddechovka na dovolenou :)

Lenka40
25.03.2017 5 z 5

Já tu spisovatelku prostě miluju. Už jsem od ní četla Seznam tajných přání a byla jsem unešená a Sladké odpuštění nebylo vyjímkou. Je to úžasný příběh o odpuštění ,lásce , toleranci , ctižádostivosti a podrazech . Kníha se čte prostě sama .Příběh vás vyloženě vcucne a vy jen čtete a čtete , než se zklamáním zjistíte ,že jste na konci. Velice mě mrzí že od této úžasné spisovatelky u nás vyšly zatím jen dvě knihy , protože obě knihy patří mezi moje nejoblíbenější a velice je všem doporučuji.

Aurorita
04.01.2017 5 z 5

Tak tato kniha byla úžasná. Autorka to prostě umí, není to jen další slaďárna. Příběh mě naprosto v táhl, nemohla jsem přestat číst, musela jsem vědět, co bude dál. Už se nemohu dočkat další knihy od této autorky

Selfinka
26.12.2016 5 z 5

Příjemné odpočinkové čtení. Děj nebyl náročný, sice maličko předvídatelný, ale milý. Celou knihu provázela krásná myšlenka, ač moc nevěřím, že by tento systém mohl reálně fungovat. Autorka píše lehkým a přátelským způsobem a její knihy se čtou úplně samy. Mně se to líbilo a určitě doporučuji. :)

janasim
30.09.2016 4 z 5

Souhlasím s těmi, jimž se kniha libila a jenž ji považují za odpočinkovou. I já z ní mám takový pocit. Bohužel mi to nestačí. První autorčina kniha mě nadchla a všem ji doporučuji. Tento příběh na mě velký dojem neudělal a jsem proto lehce zklamaná.

limetka2008
15.09.2016 3 z 5

Ále jo, dobré to bylo! Pravá odpočinková četba sice s předvídatelným hepíjendem, ale i s celkem pěknými myšlenkami o vině a odpuštění, a také o jejich následcích. Nebylo to plytké, jak jsem se původně trochu obávala.

Peace
10.09.2016 4 z 5

"Odpustit znamená osvobodit vězně a zjistit, že tím vězněm jsi byl sám."

Fajn odpočinková četba, která navíc není vůbec hloupá.
Autorka psát umí, což potvrdila již ve svém předchozím románu. Určitě si ráda počíhám na její další tvorbu ;o)

Samira
25.08.2016 3 z 5

Autorka umí psát o tom není pochyb, postavy již její druhé knihy vyvolávají spoustu emocí a nenechají nikoho chladným. Jejich motivy a životní postoje jsou také poměrně specifické. Věřím, že se budou mnohým líbit a stylem učarují. Já však asi mezi ně patřit nebudu. Nějak se s autorkou míjím a nikdy na mě nemají takový účinek, jaký by mít měly. Ale je to jen moje osobní preference, jinak jsou náměty knih zajímavé a dobré, stejně jako zpracování. Třešničkou je, že vše vždy až pohádkově zapadne do sebe.
Určitě stojí za zkoušku!

ninive
22.08.2016 5 z 5

Tahle kniha se mi dostala pod kůži a nemohla jsem se odtrhnout. Zajímavé téma, i když místy naivní, až neuvěřitelné, ale musím říct, že jsem si čtení užila a určitě si místo v mě knihovně zaslouží. Navíc má krásnou obálku, která mě v knihkupectví zaujala na první pohled a obsah byl ještě lepší. Doporučuji a dávám pět hvězd.

Phewell
07.08.2016 5 z 5

Autorčin styl psaní se mi moc líbí, příběh je podle mě přitažený za vlasy, ale najde se v něm i spousta krásných myšlenek. Téma odpuštění (sobě i ostatním) je v současné době velkým hitem a kniha téma zajímavě zpracovává, mimo jiné poukazuje i na tu stinnou stránku odpouštění. Napjaté a stresující situace jsem kupodivu intenzivně prožívala spolu s hrdinkou. Takže za 5 hvězd!

Micheline
15.07.2016 4 z 5

Překvapivě příjemné čtení. Dokonce jsem i zaslzela :o))

Dousabel
18.06.2016 4 z 5

Strašně milá a příjemná kniha. Takové typické dovolenkové čtení, myslela jsem si, že děj bude lehce předvídatelný, ale přece jen obsahuje pár zvratů, které mě během čtení opravdu překvapily a vyrazily mi dech. A celý ten nápad s odpouštěním vůbec není špatný, sice bych nevolila zrovna tuto formu, ale po dočtení jsem si sáhla do svědomí a určitě by se našel někdo, koho bych i já poprosila za odpuštění, či bych ráda přijala omluvu. Moc pěkná a svým způsobem velmi uklidňující a smiřující knížka :)

bookcase
01.05.2016 5 z 5

Autorčiny knížky se mi líbí čím dál víc!!! Ani s tímto příběhem jsem nesáhla vedle. Super.

Ivuska.09
20.04.2016 3 z 5

Tato autorka mě nadchla už svou knihou Seznam tajných přání. A nezklamala ani nyní, moc se těším na další její počiny. Milé a oddechové čtení.

Lori Nelson Spielman
americká, 1961