Slaďák

Slaďák https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330552/bmid_sladak-7Qz-330552.jpg 4 243 63

Opravdovou lásku nemusí provázet jen obří gesta jako z Romea a Julie. Někdy je důležitější nabídnout útěchu tomu druhému třeba jen proto, že mu vystydl čaj. Slaďák je dojemným, roztomilým, humorným a autobiografickým zápisníkem jedné lásky, kterou sledujeme od zamilovaných smsek až po první společné bydlení. Malé intimnosti jako společné čtení, sledování televize nebo objednávání pizzy na gauč zaručeně rozesmějí nebo rozpláčou každého, kdo někdy prožíval vlastní slaďák. Partnerem autorky, který v kreslených epizodách ze života vystupuje, je navíc tvůrce komiksu Hilda Luke Pearson. Světy Slaďáku a Hildy se tak místy vtipně prolínají, čtenář ale musí být ve střehu.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Paseka

Soppy , 2014

SmallLucia
12.09.2017 3 z 5

Přečteno za půl hodiny. Vtipné a pravdivé. Krásné ilustrace.

Jizi
21.08.2017 2 z 5

Taková malá cukrová vata z pouti - sladký, nadýchaný nic. Chyběl mi alespoň náznak příběhu, malinká zápletka, něco, co by z útlounké a graficky nijak zajímavé knížečky učinilo něco jiného, než onu cukrovou vatu, kterou sníte a jako byste ji nikdy ani neměli.
Jakýsi moudrý člověk kdysi prohlásil, že ve filmu se musí něco dít - nikoho nezajímá pohled na spící Nicole Kidman (byť se o to Andy Warhol, ne tedy s Nicole, pokusil a jeho Spánek nechť každý odvážný posoudí sám), Brada Pitta jak si stříhá nehty nebo Johnnyho Deppa, jak jede na nákup - normálních situací, běžných situací ve vší jejich všednosti a obyčejnosti máme všichni v každodenní rutině dost. A o knihách platí to samé. Pokud je obsah každodenní, musí být o to silnější forma.
V případě Slaďáku však bohužel všednost překračuje hranice banálnosti až zbytečnosti.
Ono je samozřejmě těžké nakreslit komiks o probíhajícím vztahu, když chcete, aby zároveň s vydáním neskončil, obzvlášť když je váš partner podstatně úspěšnější a známější autor (jakou roli to asi ve vydání sehrálo, hm?). To, co je prezentováno jako roztomilé (třeba soucit s hysterií nad vystydlým čajem?), je pro mě za čárou - asi jsem prostě moc stará, moc přízemní, protože kouzlo, které podle hodnocení ostatních knížka zjevně asi má, mě naprosto minulo.

JajaCZ
26.07.2017 5 z 5

Malá nenápadná kniha, skrývajúca medzi svojimi stránkami poklad, ktorý nosí vo svojom srdci každý z nás - LÁSKU. Krásne a roztomilé ilustrácie popisujú zrod lásky medzi partnermi, ako aj jej vývin od nesmelého randenia, po spoločné bývanie a každodenný život s krásnymi a veselými, ako aj smutnejšími chvíľkami. Celú dobu listovania knihou som sa usmievala a videla svoj vzťah.

cukrovka
01.07.2017 5 z 5

Prostě a jednoduše - zajímavé a milé.

katuká
28.06.2017 5 z 5

Slaďák? to je prostě slaďárna, ale super slaďárna :)

tweed
08.06.2017 4 z 5

Přečteno "na stojáka" v knihovně.
Jedná se o vizuálně milou a příběhově(?!) roztomilou záležitost (když to říkám ZROVNA JÁ, tak tomu můžete věřit) zajímavou tím, jak málo zajímavá je (dává to smysl?).
Pokud jste romantičtější duše než já, asi si to rovnou koupíte a stane se z toho vaše nová bible.
Pokud je vám z mírně *ehm* kýčovitých obyčejností okolo lásky na blití, tak na Slaďák ani nešahejte. To vám asi může být jasné už od pohledu na obálku, že ano.

flanky
01.06.2017 5 z 5

Nemůžete sice tvrdit, že jste tuto knihu přečetli, každopádně můžete říci, že jste se ke knize několikrát vrátili a že vás zaujala natolik, že se jí prakticky řídíte každý den. A pokud budete mít mizernou náladu či krizi ve vztahu, není nic lepšího, než vzít do ruky právě tuto knihu.

popeluška
05.05.2017 5 z 5

Moc krásný a milý komiks, užila jsem si ho :-) budu se k němu vracet

Sorrow
27.04.2017 3 z 5

Opravdový vztah zachycený spisovatečinou jemnou rukou Vás pobaví a rozněžní. Mnoho situací bude asi blízkých každému, kdo si někdy prošel nějakým vztahem. Jako celek knížečka působí velmi lidsky a mile a ilustrace jsou naprosto famózní. Na pět hvězd to ale opravdu není - přeci jen se jedná o dvacetiminutovou záležitost :)

grillica
20.04.2017 5 z 5

Ke svátku zamilovaných jsem si letos koupila tenhle sladký bonbonek. Roztomilý, milý a jednoduchý ani ne tak počtení, jako spíš pokoukání. Leží mi na nočním stolku od února a když mám chuť, prolistuju znovu pár stránek, jen tak. A usmívám se u toho taky sladce. Dobrá volba jako sweet dárek, klidně i pro kluka. Třeba k výročí a připomenutí toho, jak sladký byly - nebo ještě pořád jsou - ty společný každodenní drobnosti.

Angiee88
08.04.2017 5 z 5

Naprosta bomba!! Moc pekny dej ze zivota. Zasmala sem se, doporucuji!!

jiri0728
07.04.2017 5 z 5

Vždy jsem měl rád minimalismus v kresbě a schopnost zachytit běžné radosti života. Proto mi dokonale sedl Slaďák, který mi připomínal spoustu situací prožitých s manželkou. Komiks by se kvůli své barevné stylizaci mohl líbit nejen romantikům, ale také fanouškům kapely The White Stripes.

veron_nika
27.03.2017 4 z 5

Rozkošné "čítanie" v ktorom sa nájde hádam každý človek ktorý je, alebo bol vo vzťahu. Zdalo by sa, že je to knižka iba pre dievčatá, ale pár ilustrácií som poslala popri čítaní aj priateľovi a tiež ho pobavili. A ako tu už niekto spomínal musím Vás varovať: po prelistovaní tejto knihy budete mať chuť ísť na rande :-)

wiix
23.03.2017 5 z 5

Tak málo slov a grafického talentu či vyžitia a predsa taká nežnosť a toľko awww pocitov z mojej strany. Viem, že za mňa hovorí moja romantická dušička a to pripodobnenie k môjmu vzťahu, avšak takýchto milôtok by malo vznikať viac. Aby človeka naplnili príjemnými pocitmi bez premýšľania, listovania či čítania, aby si človek uvedomil že miluje a milovaný :)

Eorin
10.03.2017 4 z 5

Krásná po všech stránkách i stranách. Milé oddechové pokoukání.

kalinkacz
10.03.2017 4 z 5

Jednohubka, která vás pobaví, dojme, rozesměje, přiměje jít na rande, dát si sushi a argumentovat.... Najdete se v ní... Budete hltat každou stranu a místo těch rozkošných postaviček uvidíte sebe! Po grafické stránce se jedná o tak překrásnou knihu.... A velikost je super do kabelky na cesty, abyste mohli mít pořád dobrou náladu!

Gabetina
09.03.2017 5 z 5

Milá "jednohubka". Ten název mluví za vše. V některých částech, jsem se opravdu našla a snad při každé stránce jsem se usmívala.
Jednoduše roztomilé čtení, které prostě chcete a u ilustrace se rozplynete.

veru_nedvedova
07.03.2017 4 z 5

Roztomilá jednoduchá oddechovka, která se dá přečíst během chvilky. Nádherně zpracovaná.
Každopádně vás dokonale odreaguje a určitě vám aspoň jedna stránka připomene váš vztah. Po celou dobu, co jsem v knize listovala, jsem se culila. Je to vážně slaďák.

Adris
04.03.2017 4 z 5

Slaďák je kniha postavená na skutečných událostech ve vztahu mezi dvěma komiksovými autory - Lukem Pearsonem, autorem Hildy a Philippou Rice. Tato drobná knížečka, nesoucí se v retro stylu, je opravdu rozkošná, zanechává milý pocit u srdce a i její příběh stojí za to!
Love story téměř beze slov a přece výmluvná, nás provede přes první rande po skvěle fungující vztah dvou angličanů. Zasmějete se při vtipných momentech počátku vztahu a zachmuříte při první hádce.

Ať tak, či onak, kniha stojí za pozornost a bude skvělým dárečkem vaší drahé polovičce♥.

maygirl
03.03.2017 5 z 5

Romantický bonbonek, který pohladí po duši :-)

Anglie láska komiksy

Autorovy knížky