Slaboch

Frank je majitel autoservisu a bývalý boxer, Ellen pracuje jako zdravotní sestra v domácí péči. Jednu věc mají společnou – nevyřešené problémy z minulosti, které je dodnes pronásledují. Jak to bylo s náhlým koncem Frankovy boxerské kariéry? A proč má Ellen dodnes noční můry ze vztahu, který ukončila už před lety? Frank ani Ellen kvůli svým kostlivcům ve skříni nežijí naplno a trápí se. Pak Frankův otec a někdejší trenér utrpí vážnou nehodu a Frank se dozvídá více, než by chtěl, o jeho podivných obchodech s cigaretami. Najednou mu také začnou na mobil chodit vyděračské zprávy. A jeho otec ukrývá jedno velké rodinné tajemství, které v důsledku může Frankovi pomoci dostat se ze slepé uličky. Ellen nenachází pro své problémy pochopení u rodičů, a tak kromě práce hledá útěchu ve svém velkém koníčku, divadle, jako komparzistka na prknech kodaňského Královského divadla. Díky jednomu ze svých pacientů se seznamuje s Frankem a otevírá se před ní dilema, jakou cestou jít dál. Slaboch je velmi dobře napsaný román o obyčejných lidech, kteří nežijí tak, jak by chtěli. A najednou dostanou možnost to změnit, pokud v sobě ovšem najdou dostatečnou sílu. V knize nechybí trocha romantiky a dozvíme se hodně o vztazích a životě obecně. Na své si přijdou i milovníci detektivních příběhů, boxu nebo aut....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445681/slaboch-Ghm-445681.png 414

Vydáno: , Kontrast

Svaekling, 2017

Kniha Slaboch

ZÓNA

Podivně pojatý příběh.
S možnostmi, které se nabízejí.
Postavy jsou přijatelně sympatické, vykreslené detailněji než bývá obvyklé a mají ambice být postupem času ještě výraznější. Přesto se tak nestane.
Unavoval mě děj. Posouval se ztěžka a nedynamicky.
Žánrově je kniha nezařaditelná. Společenský román o složitých životech?
Není ani špatně napsaná. Enggaard má bezpochyby talent. Ale pokud jako podnět k sepsání románu má být osobní rodinná tragédie, nemusí být ve výsledku správně koncipováno. Jisté vypisování se z tragédie, je zde částečně cítit.
Přečtení knihy není ztrátou času, ale ani jeho naplněním.
Jde o noční cestu autobusem. Dopraví vás na místo a vy jen vystoupíte... Nic ve vás nezůstane...

magnolia

Nebylo to špatné, ale mohlo to být lepší (jsou to dobré 3,5*). Ubrala bych boxování (a těch vykouřených cigaret), přidala na propracovanosti vztahů, motivů a činů. Ellen byla sympatická, Frank většinou taky a některé situace byly hezké a nové, včetně zajímavého náhledu do profese pečovatelky nebo komparzistky v divadle. Román o přátelství a rodinných vztazích, bohužel, název v kombinaci s ponurou obálkou asi dost čtenářek odradí. Je to čtení i pro muže, o mužském přátelství a nejen sportovním soupeření, i trocha toho napětí tu je.

zuzana4023

Příjemné čtení, sympatické postavy. Nic velkého od toho nečekejte, ale pokud máte potřebu odpočinout si u čtení, tak tohle bude to pravé :)

alzbeta4340
06.12.2020

Pochybuji, že by se kniha s tímto názvem a tak depresivně vyhlížející obálkou, mohla stát masově čteným knižním hitem. Ale je to škoda! Slaboch vůbec není příběh chmurný ani pesimistický - na mě působil až povzbudivě (i když žádnou "řachandu" nečekejte).
Frank je majitel autoservisu, bývalý boxer, a Ellen zdravotní sestra domácí péče. Jsou to běžní lidé, oba zažili a žijí své problémy - pro čtenáře zajímavé, ale nic neuvěřitelného. A oba dva se snaží své potíže řešit, především pro to, aby si mohli dát společně šanci.
Velmi pěkné čtení, doporučuji.

KKlara
29.09.2020

Neni to zadny trhak, ktery by vas nutil cist a cist. Pribeh plyne poklidne, tak nejak uveritelne a lidsky. Hezke cteni.