Škůdce

Škůdce https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219387/bmid_skudce-lKf-219387.jpg 4 97 97

Je spousta způsobů, jak umřít v nemocnici… a být nemocný je pouze jedním z nich. Steve Mitchell je typický chirurg: ambiciózní, sebevědomý, chytrý. Dohlíží na skupinu stážistů a je na nejlepší cestě získat vytouženou práci. Má krásnou ženu, dvě malé děti. Čekala by ho skvělá budoucnost, kdyby… kdyby jeden z jeho pacientů náhle nezemřel, navíc nepřirozenou smrtí. A kdyby pachatel toho zločinu nezačal se Stevem hrát vražednou hru. Hru, která může Steva připravit o kariéru i o manželství. Ale také – a především – další nevinné o život… „Přesvědčivý, působivý a děsivý,“ tvrdí o tomto lékařském thrilleru a zároveň debutu Kellyho Parsonse bestsellerista Harlan Coben.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Doing Harm , 2014

Jia
21.06.2016 5 z 5

Jedním slovem perfektní!
Kdo má rád knihy z lékařského prostředí, měl by si tento thriller určitě přečíst. Kromě zajímavých odborných popisů (autor je lékař urolog) dostane čtenář jako bonus výborně napsaný napínavý příběh.
Pro mě je to jedna z nejlepších knížek v mé bohaté knihovně.
Škoda jen, že je to první a zároveň poslední kniha, kterou K. P. zatím napsal.
P.S. Malá zajímavost: Autor se zmiňuje o Bratislavě, která svým způsobem zasáhne do děje :-)

kristyna8032
05.06.2016 5 z 5

Velmi napínavá kniha z lékařského prostředí. Doporučuji ! :-)

Toňula
16.05.2016 4 z 5

Po knize jsem sáhla úplně nahodile, mám totiž ráda thrillery z lékařského prostředí. Až později jsem zjistila, že šlo o autorovu prvotinu,což mě překvapilo a smekám, protože se mu hned napoprvé podařilo napsat napínavý a čtivý příběh, který udrží čtenáře ve střehu od počátku do konce.

jarin58
16.12.2015 5 z 5

Výtečný thriller,poučný i z lékařského hlediska.

Vladísek
14.12.2015 5 z 5

Ačkoliv knihy z lékařského prostředí nemám moc v oblibě, tady musím přiznat, že kniha se opravdu povedla. Jedná se - dle mého názoru - o skvělý lékařský thriller, v němž se napětí stupňuje každou stránkou. Za sebe mohu jen doporučit!

smallycz
11.11.2015 5 z 5

Hezký, až skoro neuvěřitelný příběh. Každopádně zajímavá rychlovka do metra :)

petulienka126
04.07.2015 5 z 5

Nesklamala. Taka oddyhovka, presne nieco zaujimave, nenarocne, i ked trochu predvidatelne...Presne na oddych k vode.

lenkavildomcova
20.06.2015 4 z 5

Dobrý, líbila se mi. Začátek trochu moc popisný, ale pak to nabralo obrátky.

jasmína
20.06.2015 4 z 5

Kniha se mi na začátku četla dost těžko, opravdu bravurně popisované operace, ale potom napínavost děje nabrala na obrátkách,a tak jsem se nezastavila v četbě.

Sice to na mě sem tam už působilo překombinovaně, jako v klasických amerických trrillerech, ale kniha se mi četla dobře a udržlela mě v napětí až do epilogu !

BiancaB
01.06.2015 3 z 5

Musím říct, že námět knihy je velmi zajímavý a příběhy z lékařského prostředí mám velmi ráda. Od knihy jsem vzhledem k hodnocení hodně očekávala. Zhruba prvních 70 stránek mi přišlo poměrně nudných a nemohla jsem se nějak začíst, pak to ovšem dostalo hodně rychlý spád a bylo těžké se odtrhnout. Bohužel mi čtení značně kazily překlepy a vynechaná slova. Na jednu knihu je jich tam poměrně hodně. Kniha se mi svým způsobem líbila, ale ten konec je na mě až moc překombinovaný, těžko uvěřitelný a celkově tak nějak naivní.

Christienne
27.05.2015 4 z 5

Na prvotinu dobře napsaná kniha, velmi dobře čtivá. Konec bohužel lehce překombinovaný. Hlavní hrdina mi v některých pasážích připadal hloupý.

Hella
19.05.2015 4 z 5

Příběh byl přesně takový, jak od podobné oddychovky očekávám - čtivý, napínavý a neodtrhnutelný :-) . Jen mě tedy autor naštval .... copak všechny sympatické postavy musí nutně být pokaždé mrtvé :-) ?

Izu
18.05.2015 4 z 5

Napinava kniha ve ktere me velice bavily sceny z operacnich salu.Hlavni hrdina mi nebyl ze zacatku moc sympaticky.Konec byl uz trochu za hranici uveritelnosti.

Joges
30.04.2015 4 z 5

Ze všeho nejdřív musím knihu pochválit. Je velmi dobře napsaná, text je plynulý, dobře se čte a především vám poskytne mnoho informací z nemocničního prostředí. Co se thrilleru týče, napětí přicházelo po vlnách. Od samého začátku se děj rozjížděl slibně, byl poutavý, vzrušující, střed nepatrně nudil a závěr opět napínal a překvapoval. Ale ten konec, z toho jsem „paf“ rozhodně nebyl. Mám pocit, že doktor Kimble ve filmu Uprchlík byl daleko originálnější.

tigrislinda
23.03.2015

Úžasné, působivé, děsivé. Doufám, že autor ještě něco napíše. Opravdu jsem si čas strávený s touto knihou užila.

Prateri
16.03.2015 4 z 5

Působivé, děsivé - také věřím, že v našem zdravotnictví něco takového není možné.
Kniha je napínavá. Práce lékařů při řešení nepředvídaných situacích, kdy času není nazbyt, to je teda něco, to je koncert mistrů.

Dousabel
06.03.2015 4 z 5

Vynikající thriller z lékařského prostředí! Místy docela dost nervydrásající, alespoň pro mě, Gigi mi přidala pár šedivých vlasů :o) Věřím, že u Amíků je tohle všechno možné, pro naše zdravotnictví, doufám, snad ještě na hodně dlouho sci-fi :)

mirunda
15.02.2015 5 z 5

Na to že to byla autorova prvotina měla kniha úžasný spád a byla napínavá až do úplného konce. Mohu jedině doporučit. Jen mne mrzí, že autor již žádné další knihy nenapsal.

fraste
08.02.2015 4 z 5

velmi dobrá četba, i odborně to celkem sedělo, na nic proti logice jsem nenarazil, příjemně strávený čas, ale toť vše

amladar
26.01.2015 5 z 5

No tak jsem mile překvapena touto knihou. Napětí, bezva námět, překvapení a super konec. Tajně doufám, že pan Parsons bude pokračovat a klidně i s hlavním hrdinou. Doporučuji!!!

Kelly Parsons
americká