Skryté obrázky

Skryté obrázky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515534/bmid_skryte-obrazky-qPd-515534.jpg 4 596 596

Mallory Quinnová začíná ve třiadvaceti nový život. Právě ji propustili z protidrogové léčebny a dostává práci chůvy na bohatém předměstí New Jersey. Má se starat o pětiletého Teddyho, syna Teda a Caroline Maxwellových. Mallory si novou práci okamžitě zamiluje. Zabydlí se v zahradním domku, po večerech chodí běhat a těší se ze znovunabyté životní stability. Teddy je roztomilý a plachý klouček, který nedá ani ránu bez skicáku a tužky. Kreslí to, co jiné děti v jeho věku: stromy, králíčky, postavy. Jednoho dne však nakreslí muže, který lesem táhne mrtvou ženu. Jak dny plynou, Teddyho obrázky jsou stále zlověstnější a jeho původně primitivní postavy získávají detailnější a realističtější vzhled. Je prakticky vyloučeno, že by něco takového dokázalo nakreslit pětileté dítě. Mallory začíná mít podezření, že se jedná o ozvěny dávné nevyřešené vraždy a že chlapcovu ruku vede nějaká záhadná síla. S pomocí pohledného zahradníka a excentrické sousedky se Mallory pokouší rozluštit obrázky a zachránit Teddyho – a zároveň se vyrovnat s tragédií ve své vlastní minulosti. Dřív než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: ekniha , Fobos

Hidden Pictures

Lupis
09.08.2023 4 z 5

Konec byl na muj vkus az moc, ale jinak super!!

Hvězdinka
09.08.2023 3 z 5

Kniha se ke mně dostala jaksi omylem, protože já duchařské knihy nečtu... A proto je slabší i mé hodnocení. Bylo to čtivé, obrázky byly příjemným oživením, konec překvapením, ale ta duchařina no... To není nic pro mě.

-knihomolka-
08.08.2023 5 z 5

Super příběh, rozuzlení mě hodně bavilo a určitě stojí za přečtení.

mmmisulka.r
06.08.2023

Musela jsem si dát malinko oraz od romancí, kterých jsem teď přečetla poměrně dost. Sáhla jsem tedy po Skrytých obrázcích a rozhodně jsem nešlápla vedle. Jediná potíž je v tom, že jsem knížku přečetla zase neskutečně rychle.

Skryté obrázky, jsou čistokrevnou duchařinou, nikoli hororem! Můžeme mluvit o prvkcích thrilleru, a to až v závěrečné fázi knihy, kdy nám to slušně graduje pod rukama. Ale jinak stále a na plné čáře vede duchařská linka.

Tento příběh vypráví o mladé jednadvacetileté Mallory, která se léčí ze závislosti na drogách. To, že spadla až na samé dno má svůj důvod, to nám je všem asi jasné. Vždy je nějaký důvod. Mallory si z minulosti nese smutný příběh, který zastírala právě drogami a léky. Každopádně, v současnosti je už 18 měsíců čistá a uchází se o místo chůvy v jedné milé rodině. Má pečovat o pětiletého Teddyho. Práci získává a dobře zvyká, s Teddym navázala hned od počátků velmi vřelý vztah a zdálo se, že nemůže přijít žádný problém. Jenže on přichází a to ve formě zvláštních a děsivých obrázků, které maluje pětiletý Teddy. Nejprve jim nevěnuje moc pozornosti, i když jsou dost zvláštní, ale posléze Mallory zjišťuje, že v sobě nesou určitý vzorec nebo snad příběh? S kým si to Teddy v pokojíčku povídá? Uvěří vůbec někdo Mallory, když se o tento problém začne zajímat?

Fíha, tohle bylo opravdu super čtení. Skvělá odreagovačka od všech těch sladkých příběhů. Ne, že bych se vyloženě bála, ale uznávám, že obrázky, které jsou součástí knihy, dokonale podkreslují celkovou duchařskou atmosféru. Přiznávám, že jsem měla opravdu husí kůži. Vše mi na příběhu sedlo, průběh, prostředí i závěrečné rozuzlení. Ty obrázky knihu znatelně povýšily na úplně jiný level a skvěle to fungovalo.

Doporučuji! Čtení jsem si vážně užila!

alcan
04.08.2023 odpad!

Mnoo co na to říct...horor to není, detektivka taky ne. Kniha, kde 1/3 jsou obrázky.. to mě zaujalo a neměl jsem o ní valné mínění... už to o něčem vypovídá. A nezklamala.
Příběh není detailně propracovaný, příliš lineární, jako by autor navrhnul hlavní linii, ale opomínal detaily. Autor se veze na vlně současného mainstreamu, kdy zmíní, že rodina odmítá červené maso...! , jako že škodí životnímu prostředí a podobné slinty...(proboha proč to tam tahá?? Aha, autor je američan...). Jen podotýkám, že červené maso, je pro zdravý vývoj dítěte zcela nezbytné. Zřejmě proto, aby ho měli v oblibě i současní duhoví kritici, tak do knihy zapracuje téma 4% menšin, jako trans... za mě totální odpad, co nestojí za to číst. Ztráta času. Příběh postrádá hloubku a košatost a jedná se o totálně stupidní příběh.

Aaaannnn
01.08.2023 5 z 5

Super kniha, zajímavý příběh.

Ráďa505
31.07.2023 5 z 5

Tak i já se přidávám s chválou. Kniha je úžasně čtivá a obrázky tomu dodávají skvělé dokreslení. Celkově se mi líbil příběh, postavy i styl psaní. Hororem bych to také nenazvala a šťastný konec byl na mě zbytečně obsáhlý, ale jinak super.

JitkaHambi
29.07.2023 4 z 5

Moc hezký příběh, záhadný, pěkná duchařinka, ale jako horor bych to teda nenazývala.
Mallory mi byla sympatická, Adrian taky.
A ty přiložené obrázky co "kreslili", tak to bylo úplně super!Skvělý nápad!
Možná by to bylo zajímavé i ve filmové podobě.

MartinProtschke
28.07.2023 5 z 5

Po skvělých recenzích jsem po knize sáhl a nebyl zklamaný. Nápad s obrázky skvělý jakož i obrázky samotné.

daja51
22.07.2023 5 z 5

Za mě velmi čtivý příběh - který mě vtáhnul od samého počátku a držel mě ve zvědavosti až do samého konce - doporučuji.

martina4041
21.07.2023 3 z 5

Knížka byla čtivá, ale horor jako ne. Četla se dobře to žádná, ale ,že bych byla nějaká zábrana do děje a nemohla se odtrhnout to ne. Dej rychle plynul, obrázky v knize, byli super zpestření, těšila jsem se na další. Ale nějak to nebylo na 4 * čekala jsem víc, víc se bát, víc napínat, tohle mi přišlo takové lehké čtení.
A konec? No, došlo dřív než na to přišla Mallory. Takové oddechové čtení na víkend, ideální.

cornetka
19.07.2023 4 z 5

?ĺMusím říct, že kniha byla pro mě příjemnou změnou. Řadí se mezi horory, ale tak děsivá nebyla. Je ale čtivá a zajímavá. Hodně se mi líbily obrázky v knize, které byly příjemným zpestřením.

Basta1912
16.07.2023 5 z 5

Vynikající! Už jsem měla jednou půjčeno, ale neměla jsem na ni náladu. Pak se mi znovu dostala do rukou a tak, že ji jako otevřu, ať zhruba vím o co jde, a zase ji nenápadně vrátim do knihovny a... už jsem se od ní neodtrhla. Velice čtivě napsáno - děj letí, jako utržený ze řetězu :D žádné zbytečné odbočky a zdržování děje. Horor asi uplně ne, spíš triller. Plný počet a veliké doporučení

iva23
13.07.2023 4 z 5

Mezi námi: trochu kravina, ale bavilo mě to..

Redra
10.07.2023 2 z 5

Tak začátek vypadal možná! slibně, i když traumatizovaná hrdinka mě nějak nedokázala chytit za srdce (proč zase spadla do drog skoro nevinně a je líčená jako chudák, proč se jednou v rámci hororu neobjeví postava, která za to může a v příběhu projde peklem a katarzí, tohle je zase takový soft, končící samozřejmě jak jinak než ..... :-) a čím víc to pokračuje, tak je to nesmysl na nesmysl. Zbožňuji horory, ale tohle je spíš totálně překombinovaná detektivka se slabou duchařinou a bohužel se mi nelíbí ani jak je napsaná. Ani ty obrázky mi nepřipadají znepokojivě děsivé. Nevrátím se k ní nikdy. Dost mě překvapuje tak vysoké hodnocení..... ale jak bylo napsané v jednom komentář "každý si rád hraje na jiném hřišti"

knihomolka27
09.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi líbila. Ale pocitově vím, že jsem v podobném žánru četla i knížky, které mě celkově oslovili víc. U Skrytých obrázků nemám úplně potřebu si je přečíst znovu, jako u jiných knížek a pravděpodobně na tu knížku dřív nebo později zapomenu. Ale četlo se to neskutečně dobře, příběh byl komorní, ale záživně napsaný. Hlavní hrdinka velmi sympatická. Romantická linka byla fajn, i když nic u čeho bych dojetím roztávala. Nápad s obrázky byl moc fajn, a ty obrázky tomu dodávaly skvělou atmosféru. Takže samotný nápad se mi opravdu velmi zamlouval. Zpracování se povedlo, a rozuzlení dávalo smysl...to, že bude Teddy dívka jsem podvědomě tušila už dřív. Úplný konec je dojemný a fajn, ale pořád se nemůžu ubránit dojmu, že mě osobně kniha zas tolik z trenek nevystřelila. Ale jak říkám, přeci jenom tu mysteriozní literaturu už mám nějakou dobu celkem načtenou a tahle kniha se řadí určitě do lehkého nadprůměru, ale jiné knihy z tohohle žánru si mě omotaly kolem prstu víc. Ale celkově se jednalo o velmi působivý příběh, kterému by určitě slušelo filmové zpracování a určitě stojí za váš čas. Obzvlášt pokud podobný žánr moc často nečtete a vše je to pro vás ještě nové a neokoukané.
Takže mě to bavilo...moc, ale jednou asi stačilo.

Boruvka22
07.07.2023 5 z 5

Knížka splnila mé očekávání. Oddechové čtení, nic náročného, příběh hezky plynul. Oceňuji i krátké kapitoly.

Pine
04.07.2023 5 z 5

Příběh je jednoduchý a pointu odkrývá postupně. Autorův nápad patří k originálním a kniha se rozhodně nevleče. Vážně jsem nezaznamenla žádné nudné pasáže. Naopak. Napětí gradovalo a v závěru jsem byla dost překvapená. Ilustrace jsou naprosto boží, perfektně dotvářejí atmosféru.
Sice jsem čekala, že vše bude mít racionální vysvětlení, ale tentokrát jsem to překousla a věřím, že kdo má rád duchařinu, přijde si na své.
Kniha se mi těžko odkládala, měla jsem chuť číst dál a přijít tomu všemu na kloub. Skvěle zpracované, díky za bezva čtení!

Veronika_mad
03.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Super duchařina! Je to napínavý příběh, který nemá žádné nudné pasáže. A konec mě opravdu rozsekal! Jen mě mrzí, že skoro v každé knize je zápletka: mám špatnou minulost nebo tajemství - budu lhát - musím říct pravdu - nestihne říct pravdu, protože lež praskne. Je to velmi časté a pro mě - pro člověka, který na sebe vybleptá úplně všechno a hned, tak je to nepředstavitelné. Hlavně to vždycky trvá tak dlouho :D Hlavní hrdina má vždycky dost času a příležitostí to říct a neřekne. Ale musím uznat, že Mallory měla důvod k tomu lhaní. V některých knihách lžou vlastně jen tak. Když se přenesu přes tenhle svůj problém, tak kniha je fakt skvělá. Ráda si jí přečtu znovu :)

Varjohukka
03.07.2023 5 z 5

Tak tohle byl přesně můj šálek čaje! Fakt skvělý mysteriózní duchařský příběh, přesně jak to mám ráda. Doporučuju všem milovníkům duchařin.