Skrytá rizika kvantové démonologie

Skrytá rizika kvantové démonologie https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452372/bmid_skryta-rizika-kvantove-demonologie-kw8-452372.jpg 4 109 33

Je potřeba vyřešit problém, který omylem způsobily dvě nadpřirozené entity. Jednou z nich je umělá inteligence, druhou jsou entity astrálního světa. Nápravu je nutné provést dřív, než si toho lidi všimnou. Není ji ale možné realizovat v astrálním světě, ani v elektronických sítích AI, ale je nutný zásah přímo na Zemi, kde mají obě nehmotné entity velmi omezené možnosti manipulace s hmotným světem. Jsou tedy přinuceny spolupracovat, což ale nikdy předtím nedělaly. Astrál poskytl Yarana ze sféry Saturnu, zatímco AI pro něj sehnala hmotné lidské tělo a zajistila technickou podporu, spočívající v přímém spojení jak s astrálem, tak s blokem vrstvených procesorů ovládajících městskou infrastrukturu. Yaran byl ovšem naposledy na Zemi někdy před padesáti lety, a navíc ne jako člověk, ale jako evokovaný démon, a ještě k tomu v opuštěných, bohem zapomenutých Karpatech a ne ve vyspělé megapoli, jakou je Baltimore. Na průšvih tedy bylo zaděláno ještě dřív, než akce začala.... celý text

Dragonian
28.03.2020 5 z 5

Heteša má skvělou formu a jeho knihy jsou lepší a lepší. Skvěle se četlo a zároveň jsem se i skvěle bavil.

MartyManCZ
21.03.2020 5 z 5

První slovo které mě napadne je "propracované". Nebudu zastírat, že to pro mě bylo překvapení jak dobré dílo vzniklo od českého autora, ale vím že to je můj problém, protože se mě drží v tomto ohledu skepse. Navíc mě děsil těch počet stran, ale výhoda byla že se to četlo fakt krásně i přes množství nejdivnějšího výraziva :) Bylo to obohacující. Motiv je trochu Blade Runner, ale vůbec mi to nevadilo, bylo to fakt dobře udělané a nápadité. Démoni jsou věční. Až na věky.

HNEDOOCKA
22.02.2020 5 z 5

Výborná..Neuvěřitelná autorova fantazie mě dostává u každé jeho další knihy. Je fakt skvělý..

jockel
23.01.2020 5 z 5

Hlavní hrdina je trochu natvrdlý, ale jinak se kniha čte dobře.

dpxcz
19.12.2019 5 z 5

Jo, Heteša, Baltimore, Jack Daniels a supr čtení... Prostě vše, co od toho čekáte...

sebikus
15.12.2019

Tak tu máme opět Baltimor. Na to, jak je knížka tlustá, se přečetla vcelku rychle. Tak ono, když vezmete namyšlené démony, jízlivou AI a nadrženého démona závislého na Jacku Danielse...prostě chcete vědět k čemu to vede. Dalo by se říct, že je to interdimenzionálně-astrálně-kvantová detektiva.
Nadržený démon v lidské těle, který neví, že je nadržený, ma najít tři své "kolegy" a odliftrovat je zpět do astrálna. No a těm se zrovna moc nechce a tak s ním vytírají podlahu... a to doslova. Prsa tam na nás vyskují skoro ve stejném množství jak beton odletující od démona v lidském těle, se kterým si tam pořád něko vytírá škvíru, do které slunce nesvítí. No a tam, kde slunce nesvítí, se snaží dostat i tři démoni, kteří... to už se dočtete sami.
PS: nakonec si ten demon stejně vrze, jen vám nenapíšu s čím :)

Spetum
06.11.2019 5 z 5

Na začátku knihy jsem přemýšlel, jestli nemám jít do knihovny vyzvednout Papuse, aby mi z textu nic neuniklo, ale naštěstí se příběh vrátil ze sfér zpátky na zem a dostal jsem vše, co od klasické Hetešovky čekám – mírně neotesaného hlavního hrdinu chrlícího hlášky, litry Jacka Danielse, pěkné slečny (byť občas nelidské) a to vše podtržené výbornými ilustracemi. Příběh odsýpal, hlavní hrdina byl sice na můj vkus častěji mimo mísu dění a chyběly obvyklé Camelky (asi se jejich zdražování promítá už i do knih) – ale celkově vzato jo, užil jsem si to. Chtěl jsem dát o jednu hvězdičku míň, ale morální dilema androidů ohledně alkoholu na pracovišti mě tak pobavilo, že stejně dávám plný počet.

Sopouch
15.10.2019 4 z 5

Kniha nezklamala!! Přečtená jedním dechem,
doporučuji. Démoni jsou věční.

Drowned
06.10.2019 5 z 5

Knihu jsem si koupil hned jak vyšla, ale přes to, že Heteša je můj momentálně nejoblíbenější románopisec a na "Rizika" se těšil už několik měsíců, musel jsem počkat než dočtu od Orwella 1984. Pro mě je příběh Yarana, který likviduje průser umělé inteligence zde na zemi přímo v Baltimore, hodně dobrý a zábavný. U knihy jsem se dost bavil a zasmál, tak jako u všech Hetešovek a je mi líto, že si na další budu muset zase nějakou tu dobu počkat. U e-knihy mě mile potěšili autorovy kresby. To už jsem dlouho neviděl. Za mě parádní kniha a dávám plný počet hvězd.

McKashi
04.10.2019 4 z 5

Konečně zase pořádná Hetešovka!:)Musim uznat, že po Fatal Virtual jsem se s radostí vrátil zase zpátky k jeho starším knížkám, abych si trochu spravil chuť. Nicméně musím uznat, že Skrytá rizika mi vysloveně udělala radost a vůbec nelituju toho, že jsem si jí koupil ještě v předprodeji a měl jsem jí snad během pár dnů přečtenou. Sice mi tam trochu chyběl ten dým Camelek, ale tentokrát to zachránil aspoň Jack. Jinak hlavní postav je zase skvěle napsanej typ alá Marlowe, který je hozenej do vody a plav, a chvíli mu trvá, než přijde na to, co se vlastně kolem něj děje a dojde mu, že to bude asi muset udělat trochu jinak. I když mam pocit, že občas mu spíš hrála do karet náhoda, než aby si přímo přičinil na tom, že to přece jen dobře dopadlo. Ale těžko říct, třeba mu někdo z astrálu držel palce a sbíral čtyřlístky. A pěkné menší pomrknutí na starší knihu Démoni jsou věční:))

JohnnyKa
27.09.2019 2 z 5

Mno nápad s AI a astrálním světěm nebyl špatný. Pan Heteša má dobré nápady. Jen si nemůžu pomoc, ale Yaran/Yasan byl pěkný trouba, na nic moc se nezmohl, teda krom objevování Jacka Danielse a očumování holek. Dostal pár nakládaček a dozvěděli jsme se kdy vstával a kde se najedl. No a konec klasický Heteša. U této knihy by se dalo říct, že vyšuměl někde v astrálu.......

GIF242
26.09.2019 3 z 5

Asi jsem se příliš těšil na novu knihu, a čekal jsem moc. nicméně jsem byl po zásluze potrestán :). Téma mi z počátku přišlo super. Bohužel se vcelku rychle vyčerpalo atraktivnost tématu, a zůstaly pouze dlouhé opisy stále se opakujících situací. Závěr knihy byl vcelku fajn. Démoni jsou věční.

Harmonika_one
22.09.2019

Fanoušci autora (mezi které patřím) si knihu koupí, proto můžu být trošku kritická, snad mi to odpustíte. Hetešu většinou zhltnu na jeden zátah, tady jsem měla několikadenní pauzy, až posledních cca 150 stran mě chytlo tak, že jsem se nemohla odtrhnout. Těžko se mi orientovalo v postavách, protože astrálové si "vypůjčili" během svého působení na zemi několik těl, tj. spousta jmen a příjmení. Dočkala jsem se Jacka Danielse i zrzek (mrzelo by mě, kdyby ne), camelky chyběly. V každé scéně mezi Zionou a Yaranem byly zmiňovány vibrace, za mě trošku otravné.
Nováčkovi bych doporučila začít jinou knihou. U ostatních bude záležet na tom, zda vám sedne téma. Budu si muset opět přečíst knihu Démoni jsou věční (však po dočtení pochopíte proč). Rozhodně musím vyzdvihnout autorovy ilustrace. Wow. A asi začnu používat výraz "neexistence" pro spánek. ;))
Zkrátka, pro mě osobně se tato kniha bohužel nezařadí mezi TOP 3 autorovy knihy, rozhodně tím nechci říct, že je špatná. Podruhé bych si ji nepřečetla.