Skrytá píseň

Skrytá píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407603/bmid_skryta-pisen-FFA-407603.jpg 4 138 44

Fanoušky Dívky ve vlaku pohltí tento záhadami naplněný thriller v rytmu kytar. Atmosféra rostoucího neklidu, ponuré prostředí nudného předměstí v Anglii rozhýbe zápletka plná zvratů. Ponořte se do zákulisí rock-n-rollu a prozkoumejte pokrevní pouta, talent, fanatické fandovství a zradu. Jednadvacetiletá Nika Lukina studuje v Londýně. Je krásná, temperamentní a má vše, co chce, nebo to alespoň dokonale předstírá. Nika má tajemství. Když jí bylo třináct, její milovaná starší sestra Jenya zmizela v malém městečku ve střední Anglii. Jediná věc, kterou Nika má, je sbírka ikonických rockových alb. Podle nich utvořila svou osobnost: vnímání krásy, lásky, života a svého vlastního já. Snaží se nemyslet na to, co se stalo. Až jednoho dne, těsně před Velikonocemi, ji minulost dostihne strašným způsobem, takže jí nezbývá než zjistit, co se vlastně tehdy stalo. Nika zveřejní sestřinu starou fotku na Facebooku v naději, že by ji někdo mohl poznat. Téměř okamžitě obdrží odpověď od ženy, která tvrdí, že byla nejlepší kamarádkou Jeniy, a Nika se vydává vlakem do Notownu, města, kde její sestra žila...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Omega

Девушка с плеером , 2016

Damonka12
16.02.2019 5 z 5

Wow. Dokonalá kniha, doporučuji. Začátek byl pro mě malinko zmatený a divný, ale jak jsem knihu četla dál a dál, wow ten příběh který se tam odehrává je dokonalý a to odhalení na konci. Úžasné a naprosto nepředvídatelné.

Maki21
08.02.2019 3 z 5

Knížka se mi líbila ale nevyhovoval mi styl kapitol psaných jako zpráva na Facebook. Děj byl zajímavý a konec opravdu nečekaný za to dávám velké plus.

Pepina19
13.01.2019 4 z 5

Napínavý příběh o hledání zmizelé sestry. Mně se to moc líbilo, Nika popisovala hledání, do zpráv pro svou sestru a doufá, že se Jenia ozve. Písničky, které zmiňovala jsou také hodně dobré. Dobrá kniha, která udrží pozornost a dobře se čte.

Ctenar1202
06.10.2018 5 z 5

Knizka se mi libila.

PetraBery
11.09.2018 3 z 5

Hlavní hrdinka knihy Nika se vrací do míst, kde byla naposledy spatřena její nezvěstná sestra. Vydává se po jejích stopách a snaží se odhalit, co se přes osmi lety sestře Jen stalo. Příběh o nejen sourozenecké lásce a hudbě, která se jako nit táhne celou knihou. Dobře napsané, relativně rychle přečtené, ale závěr je dle mého až moc zašmodrchaný. Lepší průměr, tak 3,5 hvězdy.

Janaves
06.09.2018 1 z 5

Po pár stránkách jsem knihu odložila. Nezaujala mě.

Adele02
21.07.2018 3 z 5

Vrah byl jedním z mých prvních tipů, ale je fakt, že mi autorka během příběhu dokázala zamotat hlavu. Ale styl, jakým bylo podáno rozuzlení, se mi nelíbil. Bylo to zvláštní.

Soofi
29.06.2018 3 z 5

První polovina knihy mě navnadila na tajemství ztracené sestry a neotřelou hlavní hrdinku se zajímavými detektivními metodami. V druhé polovině už příběh začal ztrácet dech, zato se objevilo několik nelogických kroků a celkem předvídatelný viník celé glastonburské tragédie. Závěr byl hodně divoký, ale nikoli v dobrém slova smyslu. Přesto si román udržel mou pozornost až do nechvalného konce a prolínání hudby v příběhu bylo povedené.

jasmína
17.06.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, ač mi přišla nekonečná, a to čtu hodně rychle.. A plný počet hvězdiček dát nemůžu, od půlky to na mě bylo hodně překombinované a pořád se měnil skutečný vrah, a to mi tedy trošinku vadilo..

A nutno dodat : Není jen pro mladší ročníky, je mi 37.

diana322
15.06.2018 5 z 5

Mně se knížka opravdu moc líbila a to moc tento žánr nečtu. Bylo to nabitý akcí a opravdu jsem se u toho nenudila. Také jsem si celkem výrazně oživila playlist. Rozhodně doporučuji!

Lena91
19.05.2018 5 z 5

Ještě než jsem otevřela Skrytou píseň, jsem věděla, že to bude úžasné čtení. A taky je. Přesně tento typ příběhů mám ráda. Pomaloučku se odkrývající úlomky tajemství, objevování indícií k nalezení dalšího úlomku, informace, která mladou Niku posune zase o něco blíže k nalezení své sestry. Takové to mladistvé pozadí, sex, drogy a roc´n´roll spíš přitáhne mladší čtenáře, ale každého hudebního fanouška skrytá píseň prostě dostane. 5*

Aaliyan
18.05.2018 3 z 5

Téma hudby a její zakomponování do celého příběhu bylo parádní!! Moc se mi to líbilo, líbila se mi hlavní hrdinka, atmosféra, bavily mě dialogy i všechno ostatní, co postavy v knize prožívaly. Za tuhle část bych dala pět hvězdiček a neohlížela se.

Druhá část je ta, že kniha je označena za thriller. Za mě to thriller není. Měla jsem místy dojem, že autorka vaří z vody a že sama nějak neví, jak to ukončit. A pak se to tak nějak nepříjemně zamotalo a mě to spíš drhlo, než aby se to četlo samo. A kazilo mi to tak dojem z knihy. Myslím, že kdyby to byl "jen" nějaký příběh o pocitech a vyrovnáním se se ztrátou, bylo by to mnohem lepší. Celé to pátrání mi prostě přišlo zvláštní, příliš nereálné, těžko uvěřitelné a opravdu pochybuji, že by na to, na co přišla hlavní hrdinka, už dávno před ní nepřišla policie sama.

Dávám tři hvězdičky, ale jsou to neskutečně kvalitní tři hvězdičky, za krásnou knihu, která, kdyby se nevěnovala hledání sestry, ale spíše jen vztahům mezi lidmi a nějakým těm zážitkům odpovídajícím věku hrdinů, by měla hvězdiček mnohem víc.

anonym131
17.05.2018

jsem teprv na 30.straně ale už ted můžu jen doporučit :)

mySaints
17.05.2018 4 z 5

"Hudba je naším světem, naším bezpečným úkrytem, místem, kde se nebojíme být sami sebou. Pokud se cítíš osamělá, pusť si hudbu hlasitěji a budeš si připadat doma, ať jsi ve skutečnosti kdekoli."
Nečtu thrillery a už vůbec ne ty, co říkají, že jsou pro čtenáře Dívky ve vlaku. Jelikož jsem ale fanda rockové hudby, celkový námět mě zaujal a musím říct, že mě to opravdu bavilo. Chování hlavní hrdinky bylo občas ujeté a ten konec autorka silně překombinovala, ale pro mě bylo hlavní, že jsem se skutečně začetla, cítila na sobě tu rock'n'rollovou a festivalovou atmosféru, že jsem hudbu z té knihy téměř slyšela. A některé autorčiny pasáže byly opravdu moc pěkné, ocení je ovšem zejména ti, pro něž hudba opravdu není jen trendem, ale skutečným celoživotním poutem. Kteří opravdu prožívají a cítí každičký tón, decibel, každičký životní okamžik.
"Život je plný krásných dobrodružství, bláznivých nocí, dlouhých rozhovorů a dlouhýho mlčení ve tmě. To jsou věci, který shromažďuješ, když jsi mladá, opatruješ je celý život a o kterých s radostí sníš v hrobě. Nehledej jejich význam, jen si tyhle okamžiky naplno užívej."

adela2230
03.05.2018 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala, ze začátku se sice nic nedělo, ale potom mě dokázala úplně pohltit a nemohla jsem se odtrhnout. Mám ráda knihy i hudbu a tohle byla skvělá kombinace.

AriaLissa
02.05.2018 4 z 5

Kniha se mi od začátku líbila, hlavní hrdinka byla sympatická. Ke konci jsem se trochu ztrácela, ale i tak si kniha zaslouží čtyři hvězdy. V diskusi jsem nechala odkaz na seznam písní v knize.

TheMelorry
09.04.2018 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém s formou, kterou je kniha psaná. Po někiloka málo stranách jsem si ale zvykla. Na můj vkus se celkem dlouho nic nedělo, když se ale pátrání na plno rozjelo nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Nevím, jestli je to tím, že thrillery čtu jen zřídka, ale konečné rozuzlení jsem neodhalila... Líbilo se mi, že se v knize často probírala hudba a díky zápiskům od Niky jsem stále věděla co poslouchá, případně si něco mě neznámého pustit. Za mě je to velmi povedená, čtivá kniha.

Sabča92
06.04.2018 4 z 5

Odvážná dívka, to je první, co mě napadlo ohledně hlavní hrdinky Niky. Nedovedu si představit trápení, které tato mladá dívenka zažívala a naprosto chápu, že se rozhodla vypravit do míst, kde její sestra žila a zároveň i zmizela. Po tolika letech se zdá, že není jediná naděje na objasnění té záhady. Policie její případ uzavřela s tím, že se nejspíš stala obětí obchodu s bílým masem nebo že zkrátka utekla od rodiny. Ovšem tomu Nika nevěří.
Nice jsem velmi fandila, aby se jí podařilo odhalit, co se stalo s její sestrou. Nika v této knize také prožívá vztahy s muži. Nedokáži přesně říct, zda se jedná o lásku nebo spíš o chtíč. Ovšem pokud hledáte několika stranové útrapy a pády nějaké love story, té se tu nedočkáte. Upřímně jsem ráda, že vztahy tu autorka jen okrajově škrtla a více nerozebírala.
Skrytá píseň je psána netypickým stylem dopisové formy. Kniha není rozdělená na kapitoly ale na jednotlivé zprávy, které Nika posílá své sestře na Facebook. Na můj vkus se ale jedná více než o dopisovou formu o klasickou ich-formu, neboť je tam velké množství popisů prostředí a lidí a hlavně dialogů. Každá zpráva je zakončena slovy jen pro Jen.
Pokud hledáte spojitost s Dívkou ve vlaku, tak určitě marně. Za mě tato kniha je lehčím druhem thrilleru vhodným pro New Adult. Kniha se mi četla dobře, rychle odsýpala, a i když bylo několik míst zbytečně natahovaných, čtení nelituji. Bohužel konec mě nesmírně zklamal. Autorka se snažila o Armagedon a bohužel to nesmírně překombinovala. Chvílemi jsem měla pocit, že je Nika snad superman. Co se týče rozuzlení celé věci ohledně Jenii jsem nečekala. Trošku mi přišlo smutné, jak to autorka celkově zakončila. Po dočtení jsem chvíli váhala nad hodnocením.
Jelikož mi tu hodnocení nedovoluje dát poloviční hodnocení, píši to alespoň sem. Knihu hodnotím 3,5*/5*

P.ary
04.04.2018 4 z 5

Super, kniha se četla velmi dobře. A hudba? Příjemné zpestření této knihy... :-) určitě doporučuji dál... :-)

Jane333
31.03.2018 5 z 5

Díky této knize jsem objevila několik písniček, které jsem do té doby neznala. To mám na knížkách ráda, když mě přinutí googlovat a hledat si informace. Jinak se mi knížka líbila i když závěr byl možná trochu přitažený za vlasy.

láska hudba nenávist informace vztahy radost

2018  74%Skrytá píseň
2020  62%Když tu nejsi