Skrýša na Labe

Skrýša na Labe https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272402/bmid_skrysa-na-labe-NBX-272402.jpg 4 3 2

Tajné archívy nacistov, obsahujúce zoznamy spolupracovníkov abwehru, SD a gestapa na Východe, majú neoceniteľnú hodnotu nielen pre bezpečnostné orgány Sovietskeho zväzu, ale aj pre západné rozviedky. Podarí sa Askerovi Kerimovi a ďalším sovietskym rozviedčikom v hitlerovskom Nemecku odhaliť tajnú skrýšu a získať tieto cenné materiály pre svoju vlasť? Nezaplatia za ne životom?... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Mladé letá

Tajnik na Eľbe , 1977

former3980
02.03.2021 5 z 5

Nacisti, špionáž, tajné archívy - to je moje. Rozbeh ťažký, človeku sa motajú nielen tie ruské postavy, miesta deja, ale najmä nemeckí prebehlíci. Ale potom sa to rozbehne. Hrôzy vojny celkom zblízka, opisy koncentráku reálne, hrôzostrašné. Občas používa autor skratky, ale celkove na kvalite knihy to neuberá. Samozrejme, bystrí Sovieti, prekabátení fašisti - ale veď to písal Rus. Rozhodne odporúčam, veľmi dobrá kniha. 85 %

Ivan F
21.11.2015 4 z 5

Trošku s dešpektom som siahol po tejto knihe a ona ma veľmi príjemne prekvapila. Archaický jazyk použitý pri preklade a zameranie na čitateľa majúceho v obľube špionážne praktiky mi neprekážali, naopak, dobre som sa bavil. Nutno však podotknúť, že román neosloví každého.

Alexander Ašotovič Nasibov
ázerbájdžánská, 1914 - 1985