Skrýš

Skrýš https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389280/bmid_skrys-trt-389280.jpg 4 196 43

Jedné temné noci vyráží Kirišima Seiči do prudkého deště. S jedním jediným cílem. Zabít svou ženu. Ještě před rokem byl úspěšným spisovatelem žijícím v dokonalém manželství, jenže to je všechno pryč. Teď už mu zbývá jen jediné: vražda. Silný a úderný příběh stojí především na atmosféře, zběsilém tempu a perfektní, čisté kresbě, která dostane i nemangisty!... celý text

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Crew

Hideout , 2011

Fantasysvet
30.10.2018 4 z 5

Kresba Skrýše je nádherná a originálna. Síce je to stále manga štýl, autor však využíva techniky, ktoré kresbe dodávajú svojskú unikátnosť. Detailnosť tieňovania pomáha čitateľovi ponoriť sa do špecifickej atmosféry a využitie geometrie, v tomto prípade predovšetkým rôznych čiar a liniek, pripomína poškrabanie na filmovej páske. Na mnohých stranách nájdete nádherne desivé ilustrácie cez celé strany. Pokiaľ vás z rôznych dôvodov náhodou nechytí príbeh, držať vás až do samého konca môže práve kresba.

Autor využíva aj retrospektívne scény, ktoré pomáhajú dotvoriť celý príbeh. Bez nich by to bol len ďalší obyčajný krvák v hororovej scéne. Veľmi rýchlo by tak zapadol prachom. Nikto by sa oň nikdy neobtrel, a to aj napriek tomu, že vizuálna stránka je jednoducho skvostná! Všetky tie krátke kľúčové scény zo života však dávajú činom hlavných hrdinov novú hĺbku a čitateľom prinášajú isté porozumenie, akúsi empatiu, s ktorou môžu počas čítania ľubovoľne pracovať. Že milujúca manželka nie je zrejme taká svätá, akoby jeden očakával, a nesnaživý manžel sa snažil viac než ktokoľvek z nás, tak to je úplne všeobecný fakt. Lenže tento vstup do príbehu, ukrýva oveľa desivejšie tajomstvo, ktoré sa v medziach solídneho hororového klišé pokúsime spolu s autorom odhaliť.

wildXchos
26.10.2018 4 z 5

Úžasně napínavé, kresby jsou nádherné, ale příběh je na můj vkus trošku krátký. Jinak se mi to moc líbilo.

Mooneylan
15.10.2018 5 z 5

Krátký, ale silný horor.

Hlavní hrdina se vyrovnává s těžkou rodinnou situací - úmrtí syna. Za vinu mu to dává jak manželka, tak její rodina i ostatní okolí. Hrdina se potýká s pracovními problémy, finanční situací a manželskou krizí. Rozhodně se začít znovu a pak...se to trochu zvrtne.
V temnotě jeskyně nachází děsy, o kterých se mu nesnilo. Ale síla jeskyně je na jeho zmučenou psychiku až moc velké sousto. Možná se mu stává vykoupením..

Horor jsem si užila, měla jsem ho přečtený jedním dechem. Jde o klasickou smyčku oběť/padouch. Vše doplňuje skvělá kresba. Atmosféra je tísnivá, šílená, dusivá.. Paráda! Škoda jen, že je to solitérní počin. Ale budu se těšit na další díla od tohoto autora :)

horory manga

Masasumi Kakizaki