Meč skřetího krále

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dobrodružná fantasy, plná magie, hrdinství i bájných bytostí, o tajemných branách mezi světy, které může otevřít jedině meč, jejž vlastní král skřetů. Před dávnými časy jeden mág přišel na způsob, jak procházet z jednoho světa do jiného. Některé z bytostí, které tyto cizí dimenze obývají, se na delší či kratší dobu přestěhovaly do světa lidí, ale většina z nich se po čase vrátila zpět a zůstaly po nich pouze legendy. Proto by už nikoho nenapadlo, že se nejedná o výplody bujné fantazie ani pověrčivého strachu, ale o střípky událostí, které se kdysi skutečně děly. Mladý rytíř Zdislav na svém hradě objeví tajnou skrýš a v ní knihu, kterou o putování mezi světy onen dávný mág napsal. On i jeho bratři vše zpočátku považují pouze za podivnou báchorku, které se přece nedá věřit. Jenže velmi rychle zjistí, že skutečnost je mnohem fantastičtější, než by čekali i jen ve svých snech. Splnit téměř pohádkové úkoly, aby Zdislav získal ruku víly Leontýnky, to je pouhý začátek, protože na jejich potomky čekají povinnosti ještě daleko větší. A co víc, jejich odvaha bude vystavena zkouškám, které by určitě nečekali, když je jejich poslání přivede do našeho současného světa. Co se skutečně skrývá za podivnými zmizeními? A jak si s tímto problémem mohou poradit hrdinové, kteří přišli ze středověku? Začtěte se do barvitého příběhu, ve kterém nechybí čarodějnice, loupežníci, vládcové vodní říše, královna víl, ba ani bájní jednorožci!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320326/skreti-kral-1-mec-skretiho-krale-asF-320326.jpg 4.52
Série

Skřetí král 1.

Žánr
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Beletris
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Meč skřetího krále

blázínek
01.02.2017

Knihu jsem získal od své přítelkyně jako dárek. Trvalo mi, než jsem se pustil do čtení. Ale nakonec jsem se odhodlal a přečetl si ji. Díky tomu jsem tedy mohl společně s hrdiny prožít děj plný dobrodružství, sdílet s nimi jejich příběh a v představách být na mnoha místech, která jsou v knize nádherně popsána. Konec příběhu je otevřený, vlastně to nekončí, a tak se čtenář může těšit na další pokračování, které snad bude následovat.
Děj tohoto příběhu je z říše fantazie. Prolínají se v něm osudy lidí z dob minulých, ale i lidí ze současnosti. V příběhu vystupují i pohádkové postavy, které ději dodávají mystický nádech. Prostředí, ve kterém se příběh odehrává, je detailně popisováno, takže má čtenář pocit, že se v něm sám pohybuje. A zápletka je velice zajímavá a zvláštní. K jejímu rozluštění pak dochází až v samém závěru tohoto dílu příběhu, takže se čtenář po dočtení už může jen těšit na další pokračování.
Příběhu se nedá nic vytknout. Určitě lze knihu doporučit zejména těm, kteří mají rádi tento žánr, ale myslím, že nejen jim.

Doporučujeme

Faja
Faja

Štítky

skřeti česká fantasy

Autor a jeho další knihy

Kniha Meč skřetího krále je v

Právě čtených1x
Přečtených2x
Knihotéce1x
Chystám se číst6x
Chci si koupit5x
dalších seznamech1x