Skotsko

Skotsko https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454680/mid_skotsko-2OM-454680.png 5 1 1

NELLES GUIDE Cestovní průvodce po Skotsku autoři : Anne Midgette, James Bentley, Manfred Ferner

Literatura světová Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Nelles Verlag

Skotsko , 2003

esma
03.10.2020 5 z 5

Moje druhá knížka o Skotsku - je velmi podrobná. Od důkladně zpracovaných historických reálií v úvodu po výčet jednotlivých zajímavých měst a míst, tak jak to v průvodcích bývá. Autoři je doplňují dalšími podrobnostmi : z kulturního světa nechybí výčet nejvýznamnějších skotských spisovatelů a ze světa technických dovedností třeba propojení východního a západního pobřeží skrze jejich hluboká jezera (Kaledonský průplav) nebo železniční most v Edinburghu, o kterém psal i Paul Millar. Zaujalo mě sympatické skotské soutěžení stát se munroistou (podle horolezce sira H. Munroa, který zpracoval seznam vrcholů nad 3000 stop, což je 917 m), tyto vrcholy proto nazývají munro a musí se slézt všechny. Krásný sport… já osobně bych přidala další typ na fyzický výkon : pobřežní linie Skotska je 3700 km dlouhá, denně dám 10 km a za rok jsem „doma“. A další zajímavosti : vše o tweedu, tartanu, zase whisky, o jejich ostrovech, které se staly domovem prvních osídlenců, našly se zde mohyly, menhiry a jejich záhadná uspořádání... zajímavé, podnětné čtení, už to chce jenom fyzickou přítomnost.

Skotsko

Anne Midgette