Skoro normální rodina

Skoro normální rodina https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417073/bmid_skoro-normalni-rodina-8Sr-417073.jpg 4 197 70

Oblíbený farář Adam, ambiciózní právnička Ulrika a jejich devatenáctiletá dcera Stella žijí ve vilové čtvrti v Lundu na jihu Švédska a jejich život vypadá na první pohled dokonale. Ovšem všechno se zhroutí, když je Stella obviněná z vraždy podnikatele a ocitne se ve vazbě. Rodiče jsou zoufalí, ale také rozhodnutí udělat všechno pro to, aby Stelle pomohli. Otázkou však je, nakolik svou dceru vlastně znají. A nakolik znají jeden druhého. Skoro normální rodina líčí nejhorší noční můru každého rodiče. Je to thriller o tom, jak daleko jsme schopni zajít, abychom ochránili svou rodinu. A o křehké hranici mezi správným a špatným, pravdou a lží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

En helt vanlig familj , 2018

Bee240
30.08.2020 3 z 5

Po dlouhých deseti dnech mám konečně dočteno. Tato kniha mě nenadchla. Nebylo to co jsem čekala a celkově mi přišla místy zbytečně natahovaná. Co se týče samotného příběhu tak ten nebyl špatný a rozdělení na tři části kdy každá část byla z pohledu jedné z hlavních postav byl dobrý nápad. První část je z pohledu otce - tato část mě bavila nejméně a trvalo mi nejvíce času ji přečíst. Hodně se řešilo náboženství jelikož se jedná o faráře který je ale pro své dítě schopen překročit meze za které by farář normálně nešel. Dále tu byl pohled dcery - obviněné z vraždy. Tato část už byla lepší a bavila mě. Samotná postava Stelly byla velmi komplikovaná a neměla jsem jí zrovna v lásce, ale oproti první části to byl krok lepším směrem. A poslední část je z pohledu matky - uznávané advokátky která je pro svou rodinu schopna asi všeho. Tato část byla velké překvapení. Kniha se mi že začátku četla dost obtížně, ale druhá a třetí část to zachránili a nakonec to bylo celkem zajímavé. Za mě je to kniha která neurazí ale ani nenadchne.

oblakaknih
03.08.2020 5 z 5

Po knize jsem sáhla hlavně díky obálce (kterou naprosto miluju) a taky proto, že jsem ji viděla na instagramu.
Nevěděla jsem, co čekat, o čem kniha vlastně bude a jestli se mi bude líbit. Okamžitě jsem si to ale ujasnila, protože námět je neskutečně originální. Celý příběh je vyprávěn z originálního pohledu, kniha má velmi zvláštní a (opět) originální atmosféru. Jsem prostě nadšená.
Kniha je rozdělena na tři části a každá z nich je vyprávěna z jiného pohledu (otec, dcera, matka). Mně osobně nejvíce bavila část dcery. Dokázala jsem se s ní nejlépe ztotožnit a byla mi sympatická.
Kniha se četla skvěle, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Autorův styl psaní jsem si hodně oblíbila, takže bych si od něj klidně přečetla něco dalšího.
Vyhovovaly mi krátké kapitoly i to, jak byly ukončované (nešlo nepokračovat ve čtení).
Celý příběh byl promyšlený do detailu, nepředvídatelný a nechybělo ani napětí.
Poslední věta mě dostala! Doporučuji!

Abia
03.07.2020 3 z 5

Tak já nevím. Úplně špatné to nebylo, zajímavý příběh. Nějak se mi ale asi nelíbil styl vyprávění, znovu bych tuto knihu nečetla.

Bar16
28.06.2020 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst, trochu jsem se bála, že ji budu číst dlouho, protože nemám ani ráda ten formát, ve kterém byla u nás kniha vydaná. Ale pak skončila část vyprávěná z pohledu otce a kniha se rozjela. Část o dceři jsem hltala a část matky jsem už dojela stejnou rychlostí, protože mě zajímalo, jak to skončí (i když to člověk v průběhu knihy trochu tuší). Za mě lepší průměr.

DominaCZ
10.06.2020 1 z 5

Nebavilo.
Stella byl parchant napřesdržku.
Bylo mi ňák tak jedno co se tam stalo.

Bubuš
28.05.2020 5 z 5

Dobře se četla, silný příběh vyprávěný 3 lidmi.

krevetka79
25.05.2020 5 z 5

Za mě osobně napínavě a čtivě napsaný příběh ... Asi nemám takový odhad jako většina čtenářů, protože mi chvíli trvalo než jsem začala tušit, co se té noci odehrálo :-)

Marti-buri
06.05.2020 3 z 5

Na celé knize oceňuji rozdělení na části, ve kterých každý člen rodiny sdělí svůj pohled. Začátek čtenáře navnadí k dalšímu čtení, bohužel některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé. Postava matky mi bohužel byla velmi nesympatická až protivná. Závěr knihy dal krásně smysl až na poslední chvíli, což dodává knize to správné napětí až do poslední strany. Za mě povedený psychologický thriller. Nepatří mezi nejlepší knihy co jsem četla, ale je to takový lepší průměr.

magic11
26.04.2020 2 z 5

Vcelku jednoduchá zápletka, která se na můj vkus táhla zbytečně dlouho

mirkoczentovic
28.03.2020 5 z 5

Kto očakáva klasickú detektívku, môže byť sklamaný. Kto očakáva triler, sklamaný bude určite. Skoro obyčajná rodina je veľmi podareným mixom krimi a psychologického románu. Pátranie po páchateľovi je v tejto knihe až na druhom mieste.

Čo všetko sa ukrýva v na prvý pohľad bezchybnej rodine? A ako s tým zamáva "mimoriadna udalosť"?

cornetka
27.03.2020 5 z 5

“Jsou věci, o kterých si člověk myslí, že by je nikdy neudělal, ale jakmile dojde na ochranu vlastního dítěte, připadá mu to najednou jako samozřejmost.”
Stella, Ulrika a Adama jsou skoro normální rodina, ale jen do doby, než je Stella obviněná z vraždy mladého a úspěšného podnikatele. Příběh je vyprávěn ze třech pohledů - z pohledu otce Adama, faráře, pro kterého je lhaní nepřípustné, přesto je ale ochotný udělat výjimku - vždyť to dělá pro záchranu své dcery! Taky Stella popisuje svůj život, přátelství s Aminou a následně ten večer, diky kterému se ji změnil život. Nechybí ani vyjádření Ulriky, úspěšné právničky, která miluje svou dceru, ale nedá dopustit ani na Aminu. Kdo je tedy zodpovědný za vraždu? A jaký byl motiv?
Tuhle knihu určitě doporučuji - četla se mi dobře, líbilo se rozdělení na tři části a hlavně ten napínavý konec, od kterého jen tak neodejdete.

Hella
09.03.2020 3 z 5

Mně se to četlo dobře, nejlépe vyprávění z pohledu otce. Zato matka s dcerou mi byly dosti nesympatické. Ale příběh jako takový, byť o thrilleru nemůže být ani řeci, mě držel téměř na jeden zátah. Já doporučuji.

perpe2a
03.03.2020 3 z 5

Psychologický thriller, trochu nuda, trochu napětí. Konec předvídatelný, takže lepší průměr.

regiiiii
01.03.2020 1 z 5

Knížka mi vzala několik týdnů života. Ano týdnů. Hrozně mě vyčerpávala pokaždé, když jsem si začala číst. Nejvíce vyprávění otce mě ubíjelo. Ta jeho otravná dokonalost. Ani se holce nedivim, že zdivočela. Jen Stella mě bavila. Tu jsem přečetla jednim dechem. A nakonec absurdita geniální matky. To už jsem začala přeskakovat věty a pak i stránky. Jsem na sebe hrdá, že jsem dočetla dokonce a nenalistovala epilog a nešla vklidu spát. A ejhle epilog mě vůbec nepřekvapil. Tato knížka se v mé knihovně dlouho neořeje. Myslím, že ,, Tekutý písek” , který je podobného ražení je mnohem lepší.

ennlady
16.02.2020 4 z 5

Mně se knížka líbila. Sice nic převratného, žádná gradující napínavá záležitost, ale vyprávění tří členů rodiny, otce, dcery a matky poté, co dcera byla obviněna z vraždy svého milence. Máme tady možnost nahlédnout do nitra každého z nich i do nejtajnějších zákoutí jejich duší. Celé je to příběh o lásce, přátelství, nenávisti a o tom, co je člověk schopen ve vyhraněné situaci udělat. V jednu chvíli otec Adam pronese větu: "Není nic tak těžké jako být rodičem". Myslím, že pod to by se řada z nás rodičů podepsala.

kytarka
08.02.2020 3 z 5

Dost zajímavá kniha. Nic co by vás však překvapilo. Celkem rychle jsem odhadla co se ve skutečnosti stalo. Velké plus musím dát tomu, že i když jsem věděla kdo za vraždou stojí, tak mě kniha bavila číst dále. Uvidíme s čím ještě autor přijde.

Patapuf
06.02.2020 2 z 5

Za mě zklamání.... kniha se skládá z třech částí... pohled otce, dcery a nakonec matky.... Přítomnost je proložena náhledy do minulosti.... nejdřív příběh z otcova pohledu, potom to samé z pohledu dcery... při pohledu matky již začínají být náhledy do minulosti celkem otravné.... čtení této knihy bych přirovnal k tomu, když přijedete na dovolenou a koukáte z okna a kde má být moře je neproniknutelná mlha..... vy z prospektu cestovní kanceláře víte, že tam někde je luxusní výhled na moře... a pořád jenom čekáte, že se mlha rozpustí.... jenže ona se nerozpustí.....

Dresia
29.01.2020 3 z 5

Původně jsem chtěla dát 4 hvězdičky, ale zabila to motivace matky, která mi přišla naprosto nevěrohodná.

ctenarkaEva
18.01.2020 2 z 5

Tuto knihu bych zařadila spíše mezi psychologické romány než mezi thrillery. Líbilo se mi rozdělení do 3 částí, vyprávěných otcem, hlavní hrdinkou Stellou a matkou. Některé kapitoly mi připadaly zdlouhavé a zbytečně natahované, některé události pro děj nepodstatné. Jak už psal někdo přede mnou: Nečekejte napínavý thriller, ale psychologický rozbor jedné rodiny

JessieEx
16.01.2020 4 z 5

Byla to hodně zajímavá četba, moc mě to bavilo, ale mám dvě výtky:
- Farář jako hlavní postava byl hrozně divně vykreslený. Nepozdával se mi. Buď mají faráři ve Švédské církvi hodně uvolněné mravy a celkově podmínky a nebo má autor úplně zkreslené představy o tom, co to je být farářem.
- Knížka celkové byla hodně vleklá. Sice se mi líbilo rozdělení na třetiny z pohledu otce, dcery a matky, to jak se každý ve vyprávění vracel do minulosti, čímž vytahoval další a další kostlivce ze skříně a nakonec se dopracovali až k tomu, jestli Stella (miluju to jméno!) Chrise zabila nebo ne. Ale bylo to prostě zdlouhavé, ubrala bych klidně sto stran.
Žádné nečekané zvraty nečekejte, spíš jen poměrně napínavý psychologický rozbor jedne (ne) normální rodiny - a nebudete zklamaní :)

vraždy thrillery

Mattias Edvardsson