Školák Kája Mařík 2. díl

Koupit

Humorné prázdninové příběhy Káji a jeho kamarádky Zdeni. Druhý díl je značně dějovější než první. Obě děti se setkávají s dalšími, v jejich vesnici se stane mnoho zajímavých věcí a ony se toho účastní. Zažijí svatbu, jarmark, Kája překazí zlodějům jejich záměry, sveze se na vojenském koni, se Zdeňou jedou do Prahy a na podzim hraje divadlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13870/skolak-kaja-marik-2-.jpg 4.6190
Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, TJ Bohemians

Kniha Školák Kája Mařík 2. díl

Vidlička

Pravda, z druhého dílu už nejsem tak odvázaná jako z prvního, naopak mi připadá, že Kája začíná jevit mírné známky retardace, když není schopen pochopit, že má držet pec, když je k tomu opakovaně vyzýván, ale pořád má knížka krásnou atmosféru starých zašlých časů.

cibulka 8

Jako dítě jsem všechny díly četla stále dokola. Kája i Zdeňa byli moje vzory a dodnes si pamatuji některé poučky, např. 'Ať neví pravice, co dává levice' nebo 'Jak peřina stačí' či 'Nemusíš být u všeho'.... Tenkrát to byly knihy mého srdce. Dnes už se na to dívám střízlivěji a praktičtěji, takže už vnímám i stinné stránky života na samotě v lese..

25.08.2018

Klasika mého dětství, knihy jsem všechny četla opakovaně - naštěstí je vlastnila moje teta, která nám je vždy ochotně zapůjčovala. Všech sedm knih jsem milovala, ale asi nejvíc se mi líbily první dva díly, kdy jsou Kája se Zdeňou ještě malí a jejich příhody úsměvné. Určitě nejsympatičtější postavou z těch dospělých byl vždy pan lesní, který měl nejen velké pochopení pro různé kousky dětí, ale hlavně bral celý život s humorem.
Knihy mám nyní již dlouhá léta zakoupené a ráda se k nim opakovaně vracím. Samozřejmě jsem si pořídila jedno z vydání ze 40. let 20. století ;-), protože to nové z devadesátých let bylo bohužel silně upravené...

archandelka
14.07.2018

Druhý díl mě bavil o něco méně, než ten první. Jednoznačně super bylo, když přijel Ládíček, ale návštěva Prahy a divadlo tomu dost ubraly. Ale nevadí, těším se na třetí díl.

Ivo1973
10.12.2017

Nejoblíbenější knihy mého dětství.

Xena011
27.02.2016

Krásný příběh odehrávající se v Mníšku pod Brdy, který stojí za přečtení nejen dětem. Kája je veselý chlapec prožívající plno dobrodružství v lesích se svojí kamarádkou, s níž postupně roste.
Příběh je podložen skutečným životem syna spisovatelky. Škoda, že už se tehdejší chování a vztahy nenajdou v naší době.

Shardlake
22.11.2015

Krásné oddechové čtení. Příběhy Káji Maříka se dají číst v každém věku. Autorka v knihách popisuje nejen tehdejší život ale i úctu dětí k rodičům a starým lidem, která dnes už u dětí není samozřejmostí.

jaja1989
17.04.2015