Škola zabíjení

Než se Ed McBain proslavil coby autor detektivní série o 87. okrsku, pracoval za čtyřicet dolarů týdně jako redaktor agentury dodávající newyorským nakladatelstvím a časopisům povídky známých i méně známých autorů žánrů mystery a science-fiction stejně jako dobrodružné příběhy z Divokého západu. V té době začal také sám psát detektivní povídky. Většina z nich vyšla v dnes již zaniklém měsíčníku Manhunt pod pseudonymy Richard Marsten, Hunt Collins a Evan Hunter. Krátce před svou smrtí v roce 2005 se je Ed McBain rozhodl sestavit do sborníku pod názvem Škola zabíjení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4434/skola-zabijeni-4434.jpg 3.825
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

Learning to Kill, 2006

Kniha Škola zabíjení

konicekbily
26.05.2020

Knihu nepovažuji za špičku jeho tvorby, ale je to průřez jeho počátečních kroků coby spisovatele. A na novice jsou to poměrně kvalitní povídky, v každé je nějaká myšlenka, kterou chtěl autor ztvárnit. Realizace u začátečníků bývá slabší, což toleruji. Průvodní text autora mezi povídkami se mi také líbil.

moudivlacek
21.09.2018

Krátké detektivní příběhy, já bohužel nejsem vyznavač povídek, byly tam velice průměrné detektivky, i když pár dobrých je tam také.

Disease
08.07.2015

Několik opravdu dobrých povídek tam bylo, ale je znát, že je to ze začátku spisovatelské kariéry. Jako doplnění bibliografie ovšem v pořádku.

Tuffy

Detektivky nikdy nebyla moje parketa (např. se mi ještě nepodařilo přečíst nějakou Agathe Christie do konce), ale Ed McBain umí detektivky podat o něco jiným, mně milejším způsobem. Je to čtivější, zajímavější a příběhy bych se dají dobře představit. Myslím, že u mnoha knih od McBaina bych mohla povědět to samé a tato knížka nemůže být vyjímkou.