Vykoupená

Vykoupená https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220477/bmid_skola-noci-vykoupena-06M-220477.jpg 4 451 60

Škola noci série

< 12. díl

Oblíbená fantasy série Škola noci míří do finále! Neferet konečně dosáhla svého a jako nesmrtelná bohyně Temnoty se chce ujmout vlády nad Tulsou a poté nad celou pozemskou říší. Boj proti ní se zdá marný. Jedinou nadějí je Zoey a její vidoucí kámen, který jí propůjčuje moc nad starou magií. Jenomže to by Zoey musela nejprve přijít na to, jak s kamenem správně zacházet – když ho naposledy použila, ublížila svým přátelům a několik nevinných lidí to stálo život. Čas se ale krátí, a dokonce ani sami nesmrtelní nedokážou Neferet vzdorovat. Zachrání Zoey svět?... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Redeemed , 2014

Mishell14
03.01.2016 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série, ale bohužel taky jedna z nejsmutnějších. Nicméně finále celé série mělo opravdu spád a skončilo to pro mě krásně takže na celou sérii budu vzpomínat v tom nejhezčím :)

Tesset
29.12.2015 3 z 5

Tak co k tomu říct ... u posledního dílu zhodnotím celou sérii. Nejlepší mi přišly asi první čtyři pět dílů, zbytek plný pro mě velmi nudných a trapných dialogů. Nevím, možná to bylo tím, že jsem už z takových knížek vyrostla, ale pro mě strašně nedospělé. Co mi taky lezlo celkem na nervy, byl obraz Zoey jako světice a celkově mi připadala jako uplakané ubožátko, které potřebuje pomoc úplně každého a na které se nesmí nikdo ani křivě podívat. Trošku přehnané mi přišlo, že magie vyřeší v podstatě všechno, co si kladní hrdinové usmyslí. A to že v nějakých 16 našli skoro všichni lásku svého života ... to ani nekomentuju. 12 dílů je určitě zbytečně moc, stačila by klidně polovina. Poslední díl mě celkem příjemně překvapil a trochu pozvedl klesající úroveň. Dalo se to číst, ale fakt jen prvních pár dílů mě to doopravdy bavilo.

zuzana4291
27.12.2015 5 z 5

Tak pokud by z této série byly tak 3 knihy, tak si myslím, že by to bylo daleko lepší...ale tento poslední byl úžasný, konečně se pořád něco dělo a nemohla jsem se dočkat, jak to dopadne...takže poslední díl super.....a některé díly bych klidně vynechala

netopýrek
17.11.2015 3 z 5

Na můj vkus už byla tahle knížní serie moc dlouhá, ano četla se vcelku dobře, ale jsem ráda že už je konec.

sarekaslukova
04.11.2015 4 z 5

Doufám, že už to byl opravdu konec :-). Ze začátku jsem si myslela, že mě teto díl ani bavit nebude. Vůbec jsem si nevybavila díl předtím. Ale pak jsem se do toho začetla a byl to skvělý konec celé této série. Chvíli jsem si říkala jestli už to s tím umíráním tak trochu nepřehánějí :-). U scény kdy Kalona byl opět s bohyní jsem měla knedlík v krku. Poslední část- Později, tam podle mě být nemusela, ale i tak byla celkem zdařilá.

mStationka
01.10.2015 4 z 5

Vážně konec? Díky všem Vašim komentářům a hodnocením jsem si nakonec zakoupila - riskla celou sérii - 12 dílů a vážně ale opravdu Vážně toho nelituji. Trošku mě mrzí že série tímto končí. Naprosto jsem si zamilovala nejen Zoey, ale i neskutečně drzou, namyšlenou ale v srdci dobráckou Afroditu, která mě opravdu bavila knihu za knihou. Co se týče našeho milovaného lukostřelce...nevím proč...ale "prostej" Heath mi seděl víc a tak nějak jsem doufala.......ale kniha jako závěrečná...opět nezklamala. A Nyx a náš....pan úžasný....no..kapka ukápla :) takže.... za mě...doporučuji

nikeangel
16.09.2015

Nemá někdo elektronickou podobu? Díky N

Evule114
07.09.2015 5 z 5

Opravdu konec? Skončilo to tak, že bych klidně snesla ještě jeden díl :-)

KateCullen
31.08.2015 3 z 5

Konečně konec. Ne, že by se mi příběh nelíbil, ale byl zbytečně zdlouhavý (a to nemyslím jen natahování jedné knihy, klidně by se mohlo přeskočit více dílů). Jsem ale i tak ráda, že to spisovatelky dotáhly až do konce a Zoey s kruhem se vše podařilo.

DendaRA
26.08.2015 5 z 5

Konce jsem se bála. Tak dlouhou dobu jsem strávila se Zoey a ostatními, že jsem si prostě nedokázala představit, že už s nimi nebudu, že už si nebudu moct přečíst další jejich dobrodružství. Od devátého dílu jsem každé další knížce dala čtyři hvězdičky. Zdálo se mi to zdlouhavé, a i když jsem každou stránku všech knih této série přímo hltala, stejně jako mnozí jsem byla názoru, že těch dílů mohlo být klidně méně. Jsem ovšem ráda, že tomu tak není. Nyní vím, že předchozí díly nás měly pouze připravit na toto velké finále!
Krásný a dojemný konec! Nejen konec! Zvraty a osudy hrdinů v tomto díle nenechaly moje oči ani tváře suché.
Ke Škole noci se vždy budu ráda vracet - Rozcházíme se, ale brzy se zase šťastně setkáme... :-)

Kyta
24.08.2015 5 z 5

Úžasné završení série!
Troufám si říct, že poslední díl byl nejlepší z celé série. Teda na to, že mi poslední díly připadaly trochu zdlouhavé a zbytečné, musím uznat, že ten poslední stál za všechno to napětí předešlých dílů. Jsem s ním nanejvýš spokojená. Myslím, že vše dopadlo tak, jak mělo. Autorky mě nesmírně mile překvapily. :)

Jsem ráda, že jsem tuhle sérii mohla vzít do ruky. Ani trochu nelituji jejího přečtení!

Jahoda197
18.08.2015 4 z 5

Na začátek bych ráda řekla, že jsem nevěděla, že tohle je poslední díl a proto mě velmi překvapilo, když to skončilo. Celkově to bylo hodně uspěchané :( Neferet se naplno projevuje, v tom je obrovský potenciál, vypadalo to na dlouhý boj se zlem, který se potáhne ještě několik knížek, ale najednou to nabralo obrovský spád a byl konec. Zakončení bylo pěkné, všechno dobře dopadlo atd., opravdu jsem nečekala, že to sfouknou tak rychle...

1259
12.08.2015 5 z 5

Skvělý závěrečný díl. Přesně tohle jsem očekávala. Jsem naprosto zpokojená.

trynitrix
31.07.2015 5 z 5

Tak konečně je konec možná jsem i ráda :-D Normálně začátek jsem měla chuť knihu zahodit protože mě tak Neferet vytáčela že se to nedalo :-D I když děj byl příliš zrychlený měli to pěkně zakončený a co se týká Kalony tak ten mě hodně vzal za srdce :-)

alexvera
30.07.2015 5 z 5

krásné zakončení celé série, myslím že tento díl se mi líbil ze všech nejvíc ... největší radost mám stejně z toho jak to dopadlo s Kalonou :)

terpin
30.07.2015 5 z 5

Tak sláva, série je přečtená. A byla moc krásná. Konec se povedl perfektně!!

blondeeofficial
28.07.2015 5 z 5

Sérii knížek Školy noci miluji. Když jsem došla k poslední kapitole, vůbec se mi najednou nechtělo ve čtení pokračovat, protože jsem věděla, že pokud budu pokračovat ve čtení tak to celé skončí. :D
Přesto jsem poslední knihu dočetla a musím říct, že každý díl této série dostává mých 5 hvězdiček.
Je sice pravda, že asi všem, stejně jako mně, instinkt říká, že by nemuselo být zbytečně tolik dílů, ale pokud to člověka nadchne tolik jako mě, tak tu drobnost vynechá a prostě čte dál :)
Určitě si míním přečíst celou sérii ještě několikrát a vzpomínat a objevovat nové věci. Konec mě upřímně velmi dojal :)

notburga
22.07.2015 4 z 5

Dávám krásné čtyři hvězdičky, i když mnohem raději bych dala čtyři a půl.
Vcelku jsem nevěřila, že autorky dokáží tolik otevřených problémů elegantně uzavřít v jedné knize. Hlavně z tohoto důvodu jsem překonala svou tužbu přečíst vše jedním dechem. Četla jsem vše pomalu a pozorně, některé odstavce raději dvakrát, což ostatně doporučuji všem. Jinak se v ději rychle ztratíte.
Některé zvraty jsem čekala, jiné ne a autorky opět potvrdily, že v popisování dojemných chvílí jsou opravdu dobré. Děkuji za krásně uzavřený příběh. Ráda si celou sérii přečtu ještě jednou a jistě ne naposledy.

Chensie
08.07.2015 5 z 5

Celá tato série se mi neskutečně líbila. Je to perla v mé knihovničce spolu s novelami, které ke Škole noci patří. Další dobrodružství se Zoye. Sice mi poslední díly přišly občas dost roztahané a uspěchané a plné pakoňských poznámek, ale líbilo se mi to. Byl to prostě svět fantazie, kde dobro bojuje se zlem v těch nejúžasnějších formách. Konec byl opravdu bravurní. A když jsem si přečetla ta dvě slova: "Konec. Doopravdy." Bylo mi neskutečně líto, že celé to dobrodružství končí, protože to bylo krásné. Konec knihy se autorkám povedl z celé knihy nejlépe, byl dojemný a to rozloučení se všemi se po jejich vlastním způsobu se mi líbilo.
Chystám se celou sérii si přečíst znovu a popořádku, a možná časem narazím na nějaké nedorazy, kdoví, ale v tuhle chvíli jí dávám pět hvězdiček a jsem opravdu nadšená, že jsem do těch knih mohla nahlédnout. Hrdinové mi budou chybět... :o)

jolca-jolly0953
01.07.2015 5 z 5