Skok přes kůži

Skok přes kůži https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199475/skok-pres-kuzi-i71-199475.jpg 5 11 3

Patnáctiletá Baška je stejná jako snad všechny mladé čtenářky - má stejné radosti i starosti. Jenže Baška má oproti svým vrstevnicím ještě jedno veliké trápení: náhodou se dozvídá, že její rodiče se chtějí rozvést. Baška se dává do boje, snaží se rodinnému rozvratu zabránit všemi způsoby - předstírá nemoci, vyvolává scény a zapadá dokonce do pochybné společnosti... A jak to nakonec dopadne? Odpověď skrývá zajímavá a nápaditá knížka oblíbené polské autorky.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Skok przez skóre , 1971

Leena
13.05.2021 5 z 5

Četla jsem v dětství, moc se mi to líbilo.
Většina dívčích románů z Lidového nakladatelství v té době byla pěkných, a to díky ilustracím Jiřího Petráčka.

mataaskorice
20.04.2021 4 z 5

Knížka se mi četla velmi dobře, stránky ubývaly, ani nevím jak. Místy ze stránek čpí jistý moralismus, ten navíc podtrhuje zastaralý styl vyjádřovaní a striktně spisovná podoba jazyka. Knížka má už letos ale padesát let, takže na určitou úroveň archaismu má už nárok. Čte se ale dobře, naší Husákovské generaci (a starší) přinese něco z nostalgické nálady, je to taková retro oddychovka.

lupikola
28.03.2018 5 z 5

Dovolím si opravit, že Bašce není dvanáct, ale patnáct let - chodí do deváté třídy a chystá se na gymnázium. Knihu jsem četla jako mladší slečna a moc se mi líbila, ačkoliv příběh Bašky se odehrává v 70. letech.

rozvod rodinné vztahy pro dívky pro mládež

Stanisława Płatówna
polská, 1926 - 1975
1977  93%Skok přes kůži
1978  0%Neobyčajné prázdniny A. B. C.

Kniha Skok přes kůži je v