Skladatelka voňavého prádla

Skladatelka voňavého prádla https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415455/mid_skladatelka-vonaveho-pradla-2Vb-415455.jpg 3 245 61

Nové vydání bestselleru autorčiny prvotiny, nyní s obrazovou přílohou, obsahuje 64 stran fotografií z osobního archivu autorky! Autobiografická prvotina Martiny Formanové, plná vtipných úvah a bryskních postřehů naznačuje, že nebudeme listovat stránkami milovaného deníčku smáčeného slzami lásky, vzdoru a nenávisti, ale že se nám představí osobnost, která s neobvyklým nadhledem, sebeironií a vtipem dokázala rekapitulovat své životní hledání, tápání, prohry i vítězství. Na jedné straně Martina marnivá, trochu povrchní, snící... o hvězdách. Na druhé straně Martina nejistá, zoufale hledající toho, kdo by jí v životě byl tou pravou oporou.Prostředím pražské bohémy proplula na palubě vlajkové lodi českého showbyznysu. S Karlem Gottem chodila snad ještě déle, než studovala FAMU. Schizofrenie tohoto způsobu života ji stála téměř všechny duševní síly. To si myslela tenkrát. Zač je toho loket, poznala až v Americe. I když ji dnes hvězdnější polovina pletichářského Hollywodu oslovuje důvěrně Martino, je mnohem klidnější. Aby ne. Ke hvězdám svého života už nemusí vzhlížet, je jimi obklopena většinu času…... celý text

cori
08.06.2015 3 z 5

Její chlubení, že je modelka a chodí s Gottem a vystupuje v televizi, mě celkem nudilo. Čekala jsem, kdy nastane nějaký zvrat a ona dostane od života po hubě. Když se Karel nechce ženit, Martina odjíždí do USA, kde pracuje jako posluhovačka, ale opět se nespokojí s obyčejným chlapem. Jediný strach asi měla z tikání biologických hodin.

martas006
02.04.2015 3 z 5

U první poloviny jsem měla chuť jí přestat číst, ale poté, co se autorka v knize odstěhovala do Ameriky, mě teprve začala bavit.

Val
22.02.2015 4 z 5

Dle mého názoru je potřeba smeknout před upřímností se kterou je tato kniha napsaná. Zejména začátek knihy, kdy by jí spousta čtenářů za její přístup k životu zřejmě nejraději nafackovala. Mě se to celé líbilo. Nebudu soudit Martinin život, protože mi to nepřísluší.....Každopádně, ruku na srdce - kolik žen by ze zájmu Karla Gotta o jejich osobu tehdy nesedlo na zadek, že ?

sasena
08.02.2015 odpad!

Knihu bych popsala skoro stejně, jako felix6338. Jen bych ještě doplnila, že tato paní si za celý život asi neuvědomila, že vším bez nějakých podstatných šrámů a problémů procházela jen díky tomu, jak vypadala. Na čemž, kromě těch diet, neměla vlastně žádnou zásluhu. Ke konci popisuje jednoho ze svých psů a a k popisu jeho pohodlného života dodává: "...Jak k tomu ten pes vůbec přijde? Já jsem aspoň od šestnácti na dietách, o cosi jsem se snažila, on za vše vděčí jen pěkné tvářičce...." K tomu bych dodala, že ona k pěkné tvářičce za všechno vděčí také své vagíně. Jinak opravdu kniha o ničem. Vrchol všeho je ještě pasáž, kde vypráví Courtney Love o svém vztahu ke Gottovi, čímž v ní vyvolá dojem, že KG byl nějaký český Kurt Cobain. MF se za ten omyl omlouvá - Karlovi!!! Chudák Kurt. Podle všeho se MF v životě přihodily tři strašné věci - 1) nějaká nula jí na večírku řekla, že vypadá příšerně unaveně, 2) jakási známá jí řekla, že ona by teda s Karlem nemohla, 3) Karel jí nekoupil dům. Vtipu v knize není, ani co by se za ostříhaný nehet vešlo.

fruitbueno
16.09.2014 3 z 5

Na autorce je sympatické, jak umí sama sebe shodit, okomentovat a s odstupem nahlížet i poměrně nemilé či nepříjemné věci. Četba oddechová, rychlá, ale bohužel i taková trochu bez dojmů...

ivusse
29.07.2014 3 z 5

Oddechové čtení. Nic převratného, ale jde to.

felix6338
14.05.2014 odpad!

Protože víceméně o Martině nic nevím ,překvapilo mne, že se několik let stýkala s Karlem Gottem.
Záměrně píšu stýkala, ne žila nebo tvořila pár.
Podle knihy se totiž jednalo o vyspání se s ním v den jeho párty, kdy jí bylo 18 a kdy jí šlo o to, ukázat kámoškám, že ONA s ním bývá.
Poté spolu spávali dál a Martině až později došlo, že místo vedle něj zaujaly také její kamarádky a ostatní modelky té doby.
Martina žárlí, čeká jako slípka na každé Karlovo zatroubení a doprovází text haldou příběhů a popisů o tom, jak se mládež v Praze za komunismu měla. Můžeme být svědky toho, že se neustále s někým válela v posteli a oni jí říkali,že zavolají a už nikdy nezavolali. Že vyplňovala prázdno po Karlovi jinými muži,hladověním a tunami cigaret a alkoholu.

Jak úžasný kolektiv měly děvčata mezi sebou za působení u Jirky Korna ve šmešném předstírání tance a zpěvu!!
Poté,co se konečně rozhodne odjet za sestrou do Usa,kde nemá zpočátku ani prac.povolení a poté je prý nežádanější uklízečkou domů bohatých občanů, se stává svobodnou a má pocit,že tohle je přesně ono.

Vdává se za muže, kterého nechce,ale smí tím pádem v Usa zůstat a má občanství. Nějak se někde poznala s Milošem, po telefonu probírala, zda se s ní ihned vyspí a sama na něj líčila. Klaplo to..opět přeš postel ulovila bohatého,vlivného muže. Euforické nálady střídalo plakání po děťátku a kniha končí popisem toho,jak na klinice děkuje Bohu za své děti.

Neustálé dokazování toho, jak moc se jí dařilo díky tomu, že byla modelka a udávala trendy v metru a že muže oslňuje svým tělem, je pro čtenáře otravné a překáží.
Čekal jsem skutečně humorné,denní postřehy ze života a manželství...a ono to místo toho bylo bulvární vychloubačství o tom, jak moc lidem musela dát,aby byla tam,kde je.

Přišlo mi to jako zpověď dnešních modelek, které loví pro prachy a nemají soudnost ani stud.
Kniha mne zklamala svou přízemností,namyšleností a očividným zaměřením se na bohaté muže.

Siraelxy
08.02.2014

Autobiografie, která se čte jako román. Z počátku jsem byla skeptická a asi i trochu negativně zaujatá tím, jak ji media, v době kdy chodila s KG, prezentovala.....zlatokopka. V knize je ale zajímavý dialog mezi Martinou a její maminkou, která se ptá, zda nechodí s Gottem jen proto, že je slavný. A ona ji na to odpoví něco v tom smyslu, že ho zná jako slavného, nikdy ho neznala jako elektrikáře. Ano, miluje ho proto kým je teď. Lidé se přitahují z různých důvodů, a žádný není lepší nebo horší....
To se mi líbí, že to přiznala. A názor na Martinu jsem změnila :-)

Kamiliana
05.01.2014 3 z 5

Psáno elegatně a s nadhledem, ale americká část mi přijde mnohem lepší a čtivější, neboť se v ní konečně něco děje (je totiž o práci:-) a nejen o vyhlížení pana božského z okna, večírcích, tápání, lítosti... Nejpůsobivější je úplný závěr, neboť je naplněním smyslu života mateřství (stala jsem se chlebem a mlékem pro mé děti).

Vesna
28.10.2013

Moc dobře se mi tato knížka četla a pobavila mě. Doporučuji ostatním. Také mě trochu připomněla léta před revolucí a těsně po ní. Chvíli je humorná, chvíli připomene, že každý může v životě uvíznout. A taky moc přesně vystihuje pocity a touhy ženy kolem 30 let, která hledá partnera a chce rodinu. Knížka se mi dobře četla, uteklo to jak voda, příjemné.

Marčullkas
26.10.2013 4 z 5

Autobiografická kniha, milé oddechové čtení.
Věcně popsaný životní příběh p. Formanové

janucha
27.08.2013

Tak mě se tahle knížka líbila. Jak někdo píše níže, je to lehké čtení, a mě se líbí, že je to přiznané. Že to není zbytečně dušezpytné, pisatelka se ironizuje, má nadhled, nezastírá určité zištné motivy svého jednání....přestože je MF tak trochu zlatokopka, vnímám
ji po přečtení jako sympatickou ženu, a rozhodně ji neodsuzuji....nakonec muži, které si vybírala jsou charismatičtí, a určitě by si dala s nimi tzv. říci většina žen. I ostatní knihy MF mě potěšily, zejména Snědla dětem sladkosti Nevěra po americku.

Skjaninka
08.06.2013 1 z 5

Ak si chcete prečítať bezobsažnú a na nervy idúcu spoveď Martiny Formanovej, tak nech sa páči, ale tým ostatným radím, aby sa ku knihe ani nepriblížili.
Len v skratke priblížim, že odvážlivci si prečítajú o chudinke, večne čakajúcej na "božského Káju", neustále bedujúcej nad vlastným životom, ale predsa nachádzajúcej vytúžené šťastie v podobe Miloša Formana.

Aneleh
02.06.2013 5 z 5

Knížka od Martiny Formanové je zajímavá a psaná velmi poutavě a s humorem, přečetla jsem ji takřka na jeden zátah. Dozvíte se i spoustu zajímavých věcí o životě a vlastnostech slavných osobností, jako je Karel Gott a Miloš Forman. Je to druhá kniha, kterou jsem od Martiny přečetla a ani ta mě nezklamala, určitě si přečtu ještě pokračování její autobiografie "Snědla dětem sladkosti".

ajinav82
28.03.2013 5 z 5

bookcase
22.03.2013 4 z 5

Četla jsem ji už před lety, když vyšla a teď jsem si ji chtěla připomenout. Martina Formanová je chytrá holka a psaní jí jde. Dobře se to čte.

Eva P.
21.03.2013 5 z 5

Knihu jsem četla několikrát a patří k mým oblíbeným. Vtip, nadhled a sebeironie autorky se dnes jen tak nevidí.

myskula
05.03.2013 4 z 5

Knížka mně moc bavila,dobře se čte.

Janiny
15.12.2012 5 z 5

Kniha mne naprosto dostala už když jsem jí četla poprvé...není to žádné intelektuální čtení, ale má své kouzlo

Cihla
12.02.2012 5 z 5

Knížka se mi moc líbila.