Sisi. Srdce a koruna

Sisi. Srdce a koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127038/sisi-srdce-a-koruna-127038.jpg 4 58 8

Sissi série

Hoci od sobáša Sisi s cisárom Františkom Jozefom uplynulo viac ako dvadsať rokov, ich láska sa stále nemôže naplno rozvinúť. Cisár síce nežne miluje mladú cisárovnú, je však stále zaneprázdnený vladárskymi povinnosťami. Sisi, dusiaca sa v pancieri oficiálnych povinností, prenecháva výchovu svojho syna Rudolfa vychovávateľom a venuje sa len Márii Valérii. Vo vnútri je stále osamelá, cestuje po svete, najviac ju však vidno na zámočku neďaleko Budapešti. Počas balkánskych vojen ju ako patrónku Červeného kríža denne vidieť pri posteliach chorých.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Media klub (SK)

Sissy. Ein Herz und eine Krone

Booky84
08.03.2023 5 z 5

Opět čtivý díl, autorka umí zaujmout. Sissi mi přijde klidnější a určitým pohledem i vyspělejší, ale stále nestálá a má prostě tu svoji toulavou povahu.

georginaa
13.07.2022 3 z 5

Další poutavý díl o císařovně Sisi. Po prosazování svých cílů je cesta trnitá, ale vždy vítězná. Naučila se svým milovaným kompromisům, už je vyzrálejší a její rozhodování je více promyšlené, i když taková divokost v ní stále třímá. Hodně se ji podobá syn korunní princ Rudollf, který se nedá jen tak zkrotit. Rakouský lid ji miluje jako i její manžel s kterým bude slavit stříbrnou svatbu.

Martina291086
13.01.2022 5 z 5

Jak už tu bylo řečeno, celá série nevypráví vlastně nic nového, nic, co by jsme nevěděli z hodin dějepisu nebo literatury faktu. Tento díl se snad nejvíc vzdálil českým zemím, ale děj je pořád poutavý, čtivý a propracovaný. Jako matka se navíc dokážu vcítit do pocitů Sissi ve vztahu ke svým dětem.

MOu598
18.01.2018 4 z 5

Všechny díly Sissi jsem zhltla na posezení.
Nyní jsem četla asi po třetí.
Ze života nejvyšších kruhů v Rakousku-Uhersku - České země se skoro nezmiňují.

locin
21.06.2016 5 z 5

Zatím jsem se ani u jednoho dílu ani trochu nezklamala.

katushka17
21.07.2014 5 z 5

Kniha je prostě a jednoduše ÚŽASNÁ.

Markett
19.12.2013 5 z 5

Další krásný díl. :)

lusila
07.07.2013 4 z 5

Prečítala som celú sériu, každá kniha bola zaujímavá, aj keď som sa nedozvedela nič nové.