Sirotci přílivu

Sirotci přílivu https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501168/bmid_sirotci-prilivu-1VA-501168.jpg 4 9 3

Sirotci přílivu série

1. díl

Záhadný chlapec. Odhodlaná dívka. Hrozba, která se blíží. Město je jediné místo, jaké kdy mladá vynálezkyně Ellie poznala. Vždycky jí říkali, že za hranicemi ostrova není nic k vidění a ona tomu věřila. Pak ale příliv vyvrhne na jednu ze střech velrybu… a v jejím břiše tajemného chlapce. Občané Města tvrdí, že jde o Nepřítele – boha, který potopil svět – a má v plánu zničit vše ostatní. V jeho nevinu věří jen Ellie. Jenže Nepřítel na sebe může vzít jakoukoliv podobu a městští Inkvizitoři ho chtějí za každou cenu zničit. Aby chlapce zachránila, musí Ellie dokázat, o koho se opravdu jedná. I kdyby to mělo znamenat odhalení jejího vlastního tajemství…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Orphans of the Tide , 2020

zsykorova
13.01.2023 4 z 5

Čtivě napsaný příběh, moc se mi líbil. I když Ellie byla občas na zabití, jsem moc ráda, že jsem si knížku přečetla.

C.vok
23.12.2022 3 z 5

Velmi chytlave. Ocenuju, ze na zacatku se jde rovnou k veci, zadny zdlouhavy seznamovani s lidma, mistem, apod. Moc pekna knizka, ke ktery se urcite jeste vratim.
Edit: po docteni menim svoje hodnoceni. Knizka je velmi ctiva, ale co to je za konec...?

M.C.SMITH
14.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Tato kniha pro mne byla milý překvapením. Celý děj se odehrával ve Městě, které bylo živo jen z rybolovu. Páni velryb byli úžasní.
Ellie byla velmi zajímavá postava, která ve svém kabátu měla snad naprosto vše.
Děj byl lehce předvídatelný, tak nějak od začátku jsem věděla, kam se celý příběh ubírá a nijak mi to nevadilo.
Kniha byla příjemná a lehce se četla, ilustrace byly příjemné zpestření.
Pro mne to bylo milé čtení, příjemná oddechovka.

Autorovy knížky

2022  80%Sirotci přílivu