Král duchů

Chronologicky první kniha série Sipstrassi sága. Sipstrassi: Kameny moci 1. Říší se šíří zmatek a hrůza. Krále zavraždili zrádci a kouzelný meč byl ztracen v Mlžném kruhu. Vojska Sasů, Anglů, Jutů a Brigantů si zemí prosekávají krvavou cestu a vedou je loutky nelítostné černokněžny - mezi jejíž přisluhovače patří temné, krvežíznivé stvůry a divoký nemrtvý válečník. Veškerá naděje spočívá na bedrech mladého Thura - v jehož žilách proudí krev králů. On musí porazit obludy černokněžny a vydat se do krajiny Mlh, aby tu nalezl vojsko duchů. A ten jediný, kdo může Thura připravit k tomu, aby dosáhl svých práv, je horský válečník Culain, jediný člověk, který zná strašlivé tajemství černokněžny......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2936/kral-duchu-2936.jpg 4.180

Sipstrassi: Kameny moci 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Perseus

Ghost King, 1988

Kniha Král duchů

Elkiss
04.02.2021

Tak strasne me mrzi, ze knizku vzdycky doctu. Tolik pokory, ucty, lasky, fair play, oddanosti, presvedceni, houzevnatosti a vubec vseho dobreho, bez postrannich umyslu... ach!!! Skoro vsechny dobre vlastnosti tech hrdinu nam vsem dnes chybi. Opakuji se a opakovat se budu. Gemmell je vynikajici spisovatel a pri cteni jeho del, s kazdym hrdinou, ten pribeh prozivate tak, jako by se odehraval prave vam. Strasne nerada se s hrdiny loucim, ale zas me tesi, ze jeho sbirku mam kompletni a muzu sahnout po jinem titulu. Jeho dila muzete cist do zblazneni a nikdy se neomrzi! Pri ctenarske krizi je David spolehlivym partakem, ktery vas nenecha knihu odlozit ani na hodinu:).

Vlk.kh
25.06.2020

Slibný rozjezd a poté zklamání. Historickou fantasy mám rád a začátek příběhu vypadal opravdu nadějně - ještě ke všemu z doby a prostředí, které mě zajímají. Poněkud klišáčtí bubáci, to bych ještě schroupl bez problémů, ale jakmile se část hrdinů přenesla do jiného světa s jiným jazykem a dvěma Měsíci, do toho zlá čarodějka ( připadal jsem si jak při čtení jiné adaptace příběhu Dorotky v zemi Oz ), tak v tuto chvíli mě to absolutně přestalo bavit. Do druhého dílu se pouštět určitě nebudu. Je to škoda, námět na příběh vypadal dobře.

MP17
29.03.2019

Sipstrassi ságu vnímám jako nějaký bizarní literární experiment, podivné mixování všeobecně známých bájí a mýtů s reálnými dějinami a to vše zasazené do fantasy prostředí. Není to tak špatné, hlavně začátek, byť klišovitý, je docela slibný, ale jak vstoupí na scénu bohové, poněkud tomu dojde dech.

pavel.2
16.01.2019

Zpočátku mě kniha nudila a odložil jsem ji - středověký studený svět není zdaleka tak zajímavý, jako svět po "Převrácení" Jona Shanowa. Po čase jsem se ke knize vrátil a musím říci, že s chutí, a s díky za každou knihu od Davida Gemmella, který prostě psát umí.

Bulba
05.05.2018

První půla mě trochu překvapila, ale druhá už byla klasická Gemmelova bojová fantasy.

Eigis
16.04.2014

Kombinace Artušovských legend a historických událostí v Gemmellově podání mě moc neuchvátila. Některé části příběhu, které autor přeskočil by si zasložili větší pozornost. Na druhou stranu musím říct, že začátek se mi moc líbil. Později to, ale šlo příliš rychle.

Kessetra
01.11.2013

Kniha se naprosto perfektně čte. A nejvíc vás dostane konec :)