V ľudskej koži

V ľudskej koži https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312250/v-ludskej-kozi-Qeh-312250.jpg 4 112 34

Singsaker a Stoneová série

Vražda v múzeu Edgara Allana Poea v americkom Richmonde sa nápadne podobá na podobnú vraždu v knižnici v nórskom Trondheime. Amerického kurátora nájdu stiahnutého z kože priviazaného k podstavcu sochy, telo nórskej archivárky nájdu zamknuté v trezore s najvzácnejšími starými knihami. Richmondská vyšetrovateľka Felicia Stoneová a nórsky inšpektor Odd Singsaker vyšetrujú podobné prípady, ktoré sa odohrali tisícky kilometrov od seba. Obe vraždy zrejme súvisia so záhadnou knihou zo 16. storočia, kde potulný mních zachytil prekvapivé detaily o ľudskej anatómii. Detektívny román V ľudskej koži je úvodom dnes už päťdielnej série, jeho preklady vyšli v pätnástich jazykoch.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Premedia

Nådens omkrets

Martina23
02.07.2017 2 z 5

Dočetla jsem, ale za mě příliš brutální. Mám ráda příběhy, kde se minulost prolíná se současností a to tahle kniha 100% splňuje. Do dalších dílů asi nejdu.

MarianP
19.06.2017 4 z 5

Knihu som prečítal za pár dní, zaujal ma popis knihy, odvolávka na najbrutálnejšie severerské krimi mierne zabrala ale neverím príliš takýmto nadneseným označeniam. Na knihe je vidno, že sa jedná o provotinu, autor sa silou mocou snažil upútať. Miestami sa mu to darí, celkom sa mi pozdávalo prepojenie súčasnosti s minulosťou, ktorej bolo len naozaj decentne ( viac by mohlo knihe ublížiť). Takisto mám nejednoznačný názor na to, že dej rozložil medzi 2 kontinenty, čo mi prišlo mierne zbytočné. Páčil sa mi námet, zápletka bola naozaj originálna. O drsnosti však nemôže byť príliš reči, keďže sú knihy, pri ktorých som sa aj ja skoro povracal :). Takisto v knihe absolútne absentovalo "severské drsné prostredie". Ani náznak hmly, dažďa, snehu, depresie - to je to, čo mňa najviac na severskom krimi baví. Ako úvod to nebolo vôbec zlé, uvidíme, ako sa bude autor vyvíjať.

ivana02
18.04.2017 2 z 5

Hlavní vyšetřovatel pracuje na vraždách poté, co se vrátil po nemoci a nemá v pořádku paměť?
Autor má evidentně rád orální sex, který byl na několika místech, dle mne zcela zbytečně. Kniha se četla lehce, ale další díly číst určitě nebudu.

JankoSvec
26.03.2017 2 z 5

Toto že má byť úvod najdrsnejšej nórskej krimi série ?
Kniha má skvelý námet , telá posťahované z kože, paralelne na dvoch kontinentoch, niektoré dokonca zaživa.Dvojicu nezvyčajných vyšetrovateľov, nórsky vyšetrovateľ trpí výpadkami pamäte, americká kolegyňa s traumou z dospievania. Chvíľu som si myslel že to bude fakt skvelá kniha, mňa však nebavila a určite by som o nej netvrdil,že je najdrsnejšia, je to priemer čo si svojich priaznivcov nájde.
Pre mňa obrovské sklamanie !

Pavlnka
18.03.2017 3 z 5

Nevím, kniha má spád, námět dobrý, ale přesto je pro mě průměrná. Dočíst ji bylo spíše utrpení, dm kterého jsem se musela přinutit. Prostě divná.

regulax
23.02.2017 5 z 5

U mě dobrý! Prolíná se historie a současnost, zajímavý motiv vražd, nechybí humor a sex. Možná ta kamarádka inspektora byla až převelice chytrá a strčila ho coby detektiva do kapsy a možná tam bylo moc různých linií děje :-) Jestli to bude mít pokračování, tak nevím kterým směrem se posune vztah dvou vyšetřovatelů?

kytarka
17.02.2017 5 z 5

Za mě perfektní kniha. Celkově se mi líbilo vymýšlení příběhu s dalekou historii a součastnosti. Navíc to bylo dle mne hodně dobře a čtivě napsáno. Sice ano je to dost morbidní, ale pecka kniha.

tulipa
26.01.2017 4 z 5

Nebylo to špatné. Hlavní norský vyšetřovatel Odd a americká kriminalistka mi prišli sympatičtí a jejich osobní život na tolik zajímavý, že by určitě stálo za to, aby autor napsal jejich pokračování. Pět hvězd nedávám pouze proto, že chvílemi se mi děj zdál až moc překombinovaný. Také mi trošku vadila ta brutálnost vražd. Prišlo mi to už trošku přes čáru.

Liduka
25.01.2017 4 z 5

Výborná kniha. Vraždy, které se odehrají na opačných koncích světa spolu zdánlivě nemají co dělat, ale opak je pravdou. Příběh Johannese, který se postupně odkrýval během celé knihy byl výborným zpestřením. No a ten jeho konec mě překvapil.

newtory
21.01.2017 4 z 5

Celé to malo spád, napätie aj tajomnú atmosféru.
Ale najviac mi uviazla v pamäti jedna zo záverečných scén:
POZOR, taký maličký spoiler: Predstavte si situáciu, že Vás niekto zaživa "vyzliekol" z kože do pol pása a zavesil dole hlavou zo stropu, nájde Vás komisár polície a vy mu tesne pred smrťou odkážete svoj "prudko" značkový bicykel (takmer malý majetok).
Veru,nevedel som,či sa mám smiať,alebo plakať.

ivousekk
12.01.2017 3 z 5

zajímavý nápad, šikovně pojaté, ale jedna věc mi tam chyběla - napětí. ten pocit, že musíte využít každou volnou chvíli pro čtení, že už už chcete vědět, kdo to sakra vraždí... to mi tam bohužel chybělo. ale tím neříkám, že to bylo špatné. to ne. fajn detektivka.

mikika
05.12.2016 5 z 5

překvapivě dobré. bála jsem se, že to stahování z kůže tam moc rozepíše a že budu muset přeskakovat nechutné detaily, naštěstí autor znal únosnou míru. Knihu jsem shltla na dva večery, je čtivá (a má velké mezery mezi řádky..)

agnes25
30.11.2016 4 z 5

Kniha není vůbec špatná,prolínají se v ní dva detektivní příběhy,jeden v Americe a jeden v Norsku.Ke konci knihy se spojí a detektivové je společně vyřeší.Jako nit se v příběhu vine i historický příběh z 16.století,což knihu zpestřuje.Mě se kniha líbila,přečetla jsem ji za 3 dny a určitě si koupím i další knihu od tohoto autora.

tibicards1710
13.11.2016 1 z 5

Po reklame, ktorá tejto knihe predchádzala, som veľmi sklamaný. Nuda, nuda a samá nuda, ktorú zachránili iba opisy nórskej prírody a počasia, ako aj krásy Trondheimu. A to je na skutočnú detektívku naozaj málo. Ešte zaujímavé boli aj exkurzie do stredoveku... A to je asi tak všetko....