Trhni si, Ethane

Trhni si, Ethane https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460529/bmid_trhni-si-ethane-qcv-460529.jpg 4 495 87

Sincerely Yours série

< 2. díl

Přátele si držte nablízku, nepřátele ještě blíž... Ethan nesnášel Rachel Dawsonovou už od sedmi let. Jeho sousedka je důvodem, proč téměř všechny jejich dětské hádky skončily tím, že jí něco zapálil (nebo ona jemu). Udala ho, když porušil večerku. On ji prásknul, když lhala, že má kluka. Tak to mezi nimi pokračovalo celou střední školu a před odchodem na univerzitu si přísahali, že už spolu nikdy nepromluví. Jenže během posledního ročníku se Rachel jednoho dne ukázala v Ethanově bytě a požádala ho o dočasné ubytování. Žít spolu den za dnem je čím dál obtížnější a jedna vášnivá hádka změní všechno. Tedy téměř všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Forget You, Ethan , 2018

ElInWonderland
11.03.2022 4 z 5

Takový miloučký příběh, který se rychle čte a dostanete od něj to, co jste čekali. Bylo to vtipné a oddechové.

Laf
10.03.2022 4 z 5

Paráda. Je to milá, svižná kniha, u které se někdy nedalo jinak než se usmát, jaké si ti dva dělali naschváli. Pokud od knihy nečekáte mnoho, rozhodně se vyplatí sáhnout po této. Čte se to velmi rychle, takže o zábavu na jeden večer máte postaráno :)

Miliamka
24.02.2022 2 z 5

Přečetla jsem zatím všechny knížky od Whitney, ale tato mi teda vůbec nesedla. Celé nereálné, hloupé, melodramatické a ten závěr až příliš sladký.. Rachel byla protivná, unáhlená a Ethan tak docela sobec.. A to anotace zněla tak nadějně.

Ms.Day
18.02.2022 3 z 5

Knížky od Whitney se mi zatím líbily, ve všech byl vždy náboj, trochu tajemna z minulosti, takže se člověk těšil na další stránky, ale tato kniha mě neoslovila. Nemůžu říct, že by se to nedalo číst, ale zároveň tam nebylo nic co by mě oslovilo.

spencer
05.02.2022 3 z 5

Enemies to lovers zbožňuju, a tak jsem se na čtení těšila. Už jen kvůli tomu mě mrzí, že jsem skončila takto zklamaná.
Ethan a Rachel jsou nepřátelé od jejich sedmi let. I když toho mají odjakživa dost společného, nedokáží se vystát. Nebo to alespoň o sobě tvrdí. Kdo by totiž psal svému zapřisáhlému nepříteli dopisy, kdyby ho přece jen neměl trochu rád, že ano? Teď jsou oba na vysoké a okolnosti je opět svedou dohromady (dokonce do jednoho bytu). Dokáží se přes všechny jejich spory přenést?
Ze začátku jsem se bavila a zaujal mě i způsob komunikace obou hrdinů. Pak se toho ale dost změnilo s příchodem kapitol, vracejících se do jejich středoškolských let. Naschvály, které si dělali mi přišly absolutně nesmyslné a chování Ethana k Rachel bylo dost odporné. Na konci se sice čtenář dozví jeho důvody, ale to jej bohužel neomlouvá. Co se týče přítomnosti, chtěla bych víc. Kéž by se autorka více rozepsala, jelikož mi většina děje přišla dost uspěchaná a nucená....

Monka0901
28.01.2022 5 z 5

Táto kniha sa mi páčila trochu viac ako S pozdravem Carter

Market = )
26.01.2022 4 z 5

Fajn oddechovka. Ale osobně bych (stejně jako u Cartera) přidala stránky a trochu příběh rozvedla. Přijde mi, že hrdinové i nápad měly potenciál, který nebyl využitý dostatečně a ráda bych si o nich četla déle :-).

jitka_dankova
25.01.2022 odpad!

Tuto knihu a celý příběh jsem nejspíš nepochopila a asi nedokážu docenit. Těšila jsem se na zajímavé dopisování mezi postavami (a to byl důvod, proč jsem knihu četla), ale dostala jsem zvláštní směs naivity, nedospělosti a nelogičnosti. Nechápala jsem motivaci postav k jejich jednání, rozhovory byly nedospělé, dopisy trapné a dětinské. Nepostřehla jsem, kdy došlo ke změně přístupu mezi postavami, nebylo to tam dostatečně dobře pojaté. Prostředí, ve kterém se příběh odehrával, nebylo realistické. Podvádění postav se mi nelíbilo. Knihu nepovažuji za romantickou.

Pavla79
21.01.2022 3 z 5

Tak druhý díl se mi líbil mnohem víc. Pěkná oddechovka. :)

AnetaVelJur
01.01.2022 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale ve finále me moc nebavila a ani jsem jí nedocetla.

AnnieR.
27.12.2021 4 z 5

Když už se nás asi po 150 snažili přesvědčit, že jsou nepřátele, nikdo jim to už nežral.
Super kniha.

Saimoon
06.11.2021 5 z 5

Toto byla první kniha, kterou jsem od autorky četla, a byla jsem příjemně překvapena. Osobně mám ráda knihy na téma od nenávisti k lásce. Styl psaní autroky mi seděl a stránky mi utíkaly jedna za druhou. Moc se mi líbilo škádlení hlavních postav a jejich naschvály. Ethane je prostě úžasný a Rachel si mě získala tím, jak byla jako mladá střelená. Opět od knihy nemůžete čekat nějaký hlubší příběh, ale pokud chcete něco milého a sladkého, tato kniha vás nezklame.

Myška43
04.11.2021 5 z 5

,, Opravdoví nepřátelé na sebe navzájem nedávají pozor a osobní život toho druhého je jim rozhodně ukradenej."

Miluju tuto autorku a její knihy jsou u mě sázka na jistotu. Ano, byl to naivní příběh a co si budeme povídat ženy, chlap jako Ethan zřejmě neexistuje, že?
Příběh byl překrásný, vyvolal u mě spoustu emocí a zahřál u srdce. Whitney je fakt skvělá spisovatelka a hodnocení čtenářek to dokazuje. Takže kdo je romantický a velmi emocionální člověk jako já, nemůže s výběrem této knihy šlápnout vedle.

,, Poprvé v životě mám pocit, jako bych žila na stránkách romantických knih, ovšem můj skutečný přítel je mnohem....."

I já mám ten pocit a je to nádherný.

johana3160
02.11.2021 5 z 5

Mam rada tyhle “vysokoskolske romanky”. Tohle se cetlo samo. Sice je to sladoucke jak lizatko, ale docela jsem se u toho pobavila. Dobre prolozene vzpominkami s naschvaly co si provadeli a ac tohle normalne moc rada nemam, tady jsem nad tim vubec nepremyslela a bylo to dobre doplneni hlavniho pribehu. Delka mi prisla kratsi (ebook) nez obvykle romanky tohohle typu, coz ale je to prumer. Nicmene cetlo se to jako opravdu rychla jednohubka.

marwinmh
19.10.2021 2 z 5

Kdybych tuto knihu minula, rozhodně bych o nic nepřišla. Nezaujaly mě ani postavy, ani jejich samotný příběh, který byl většinu času tak naivní a ....pro mě prostě ne.

Lovana
15.10.2021 5 z 5

Poslední dobou mám šťastnou ruku v tomto žánru a vyberu si knihu, která mi velmi sedne. Po Hořím pro tebe a Nelíbánky další kniha, která mě velmi bavila, i když tato narozdíl od předchozích dvou nemá v sobě zahrnuté nějaké náročné téma, ale vůbec mi to nevadilo...
Velmi oceňuji písničky, které byly na počátku některých kapitol a také mě bavil návrat do minulosti, kdy jsme mohli sledovat i vývoj jejich vztahu od jejich seznámení v 7 a půl (respektive 7) letech.
Hlavní hrdinka Rachel mi byla velmi sympatická už tím, že byla také velká čtenářka a místy by ji bylo líto, zejména, když ji nikdo neodepisoval na dopisy... Ethana jsem si také oblíbila prakticky na začátku a dobře jsem se bavila u toho, jak se vzájemně pošťuchovali...
Děj byl předvídatelný, ale tak tomu u tohoto žánru je téměř vždy, takže nic, co by mi vadilo... Konec už byl možná až moc sladký, ale mě takové konce nevadí...

Hodnocení 4,5*/5*

majavcelicka
05.10.2021 4 z 5

Příjemná oddychovka. Sice je příběh na konci dle mého názoru moc nereálný, ale o to tu nejde. Příjemné čtení.

janka2000
01.10.2021 5 z 5

Musím říct, že jsem hodně dlouho nečetla tak dobrou romanťarnu. Letos vydána kniha od W.G. za to určitě stojí.
Příběh je doopravdy zábavný a zajímavě konstruován. Znáte ten pocit, kdy o někom víte, že je to váš člověk, ale něco vám na něm vadí? Přesto se neustále potkáváte a vlastně se o sebe staráte... Takový to nejlepší (ne)přátelé.

NikolaSkop
28.09.2021 5 z 5

Kniha me moc bavil. :) Byla si docela podobna s predchozim dilem S pozdravem,Carter ale v necem byla preci jen jina :) Za me tedy ano, rozhodne stoji za precteni :))

evineckY
26.09.2021 5 z 5

Od nenávisti až k lásce na celý život a nemusel tam být sex na každé straně.
Bylo to mladistvé, krásné, vtipné, nápadité a moc se mi to líbilo.

láska romantika sousedské vztahy

Whitney G. (p)