Silmámilion

Silmámilion https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17615/silmamilion-17615.jpg 3 28 7

Potměšilý britský autor sci-fi Adam Roberts, který se pod pseudonymem Robertski Brothers už otřel třeba o kultovní trilogii Matrix v parodii McAtrix Derided, 2004 (česky McAtrix Recesed, 2004), ve svém obrazoboreckém zápalu nenechal na pokoji ani Tolkiena a a jeho Silmarillion a rozhodně nemíní dostát žánrovým zvyklostem.

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: , Mladá fronta

The Sellamillion , 2004

Jellylorum
04.07.2023 3 z 5

3,5 hvězdičky

Yummymoon
04.01.2023 2 z 5

Jako krátký parodický článek/povídka by to bylo super. Po deseti stranách se ale člověk začne z monotónního stylu humoru škrabat tak různě po těle jen aby odvedl pozornost od nudy. Po 50 stranách už to začne bejt vyloženě trapný.

knihomolkajanca
25.06.2019 2 z 5

Knihu jsem četla již dávno, ale vím, že mě tehdy moc nenadchla. Chvíli mě to bavilo, ale postupně se vtipy nějak okoukaly a nebylo to ono. Více už si bohužel po takové době nevybavuji, ale znovu se na knihu určitě nechystám.

Parwana
12.12.2018 5 z 5

Originál se zatím bojím číst, protože dle doporučení ostatních je příliš rozvláčný a zdlouhavý, zato tato parodie mě vyloženě nadchla - boží ;)

Vidlička
13.10.2017 4 z 5

Šauroň! Prostě není co dodat! Čtěte!

RaptoR
31.01.2013 3 z 5

Ačkoli nemám rád parodie, chopil jsem se této knihy. Ať je můžu odsuzovat s čistým srdcem. O to větší bylo mé překvapení, když jsem se nemohl od textu odtrhnout. Děj je svižný, pěkně nám to ubíhá a Šauroň nám už nepřijde jako velký a zlý netvor... Nebo spíše bulva :)
Všem milovníkům Pána Prstenů, kteří jsou schopni brát Tolkienův výtvor s dostatečným nadhledem můžu jen doporučit:)

skaal.
09.06.2011 2 z 5

Dobrý nápad, slušný začátek, ale už někdy v první osmině je vidět, že originální vtipné nápady došly, a proto autor sahá k obvyklému stylu parodie parodie. Snad jsou jeho další knihy povedenější.