Šílená

Šílená https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340340/bmid_silena-S9Y-340340.jpg 3 71 32

Beth a Alvina jsou jednovaječná dvojčata, ovšem kromě podoby nemohou být rozdílnější. Beth, od dětství vzorná a cílevědomá dívka, se provdala za bohatého italského krasavce a žije na Sicílii ve vile snů. Její život je plný přepychu a blahobytu a není nic, co by si nemohla dopřát. Luxusní bydlení, značkové šaty, drahé šperky. Je to záviděníhodný život. Alvinin život nestojí za nic. Bydlí v Londýně v levném společném podnájmu a vydělává si prodejem pofidérních inzerátů v bulvárních novinách. Nenávidí svou práci, nenávidí své spolubydlící a dělá vše pro to, aby i oni nenáviděli ji. Když Beth pozve Alvinu do vily na Sicílii a pošle jí letenku první třídy, Alvie zprvu váhá. Se sestrou opravdu nejsou kamarádky. Lépe řečeno upřímně se nenávidí. Jenže ve chvíli, kdy Alvina dostane výpověď z práce a spolubydlící ji vyhodí z bytu, se představa luxusní dovolené nezdá tak marná. Ovšem po příjezdu na Sicílii naberou události nečekaný spád. Alvina zjistí, že ji sestra nepozvala na návštěvu jen tak nezištně. Beth osnuje podezřelý plán a Alvina se má stát součástí komplotu jako sestřina dvojnice. Když Alvie okusí život v luxusu, chopí se příležitosti a bez skrupulí začne odstraňovat všechny, kteří jí stojí v cestě.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Jota

Mad , 2017

kopretitinka
05.09.2017 5 z 5

Šílená - pro tuto knihu dokonalý název :-) Víc ani psát netřeba.

putpuda
03.09.2017 3 z 5

No to byla hovadina - fakt šílená :D. Tak číst se to dá, první polovina celkem ujde. Čekala jsem od hlavní hrdinky více rafinovanosti. Chvílemi poněkud úsměvné, než mrazivé! Možná pro mladší čtenářky....

martina5281
26.08.2017 3 z 5

Za mě zklamání. Do půlky skvělá, pak to začalo pomalu upadat a připomínat tak trochu slátaninu. Anotace slibovala mnohem víc, příběh měl potenciál. Bohužel dle mého názoru toho spisovatelka nevyužila a splácala páté přes deváté.
Každopádně nemohu knížce upřít čtivost, četla se moc dobře. Musím říct, že jsem se kolikrát nad chováním hlavní hrdinky musela uchichtnout a zavrtět hlavou - viz. akce kočárek s obrázkem.
Takže sečteno podtrženo - fajn čtivá oddechovka na léto, ale rozhodně ne thriller, od toho totiž očekávám něco úplně jiného. Jsem ráda, že jsem si knihu nakonec jen vypůjčila v knihovně, ač jsem nad její koupí v knihkupectví váhala nemalou chvíli.

Blaufik
18.08.2017 4 z 5

Pokud hledáte knihu, u které se rozhodně nebudete nudit, tak sáhněte po Šílené. Jedná se o knihu, jejíž stránky vám budou utíkat pod rukama. Mafie, vraždy, slunná Sicílie a neskutečná posedlost jsou součástí balení.

Více v mé recenzi v záložkách.

MMacicekk
11.08.2017 3 z 5

Tato kniha je šílená stejně jako hlavní hrdinka. Alvina a Beth jsou jednovaječná dvojčata odlišná jako noc a den. Beth byla vždycky ta hodná, poslušná, oblíbená a cílevědomá dívka, která se provdala za bohatého italského krasavce, s nímž žije v luxusní vile na Sicílii. Naopak Alvina už od dětství zkazila co mohla, momentálně žije v zavšiveném domě se spolubydlícími v Londýně a vydělává si prodejem pochybných inzerátů v bulvárních novinách. Jednoho dne pozve Beth svou sestru do vily na Sicílii, Alvina nejprve odmítá, nakonec však nabídku přijme. Nebyla by to ale Beth, aby svou sestru nepozvala nezištně. Autorce se povedlo vylíčit hlavní hrdinku jako šílenou a zvrácenou osobu, která se neštítí ničeho. Po slibném začátku, u kterého jsem se velmi bavila, přichází něco, co bych nazvala obyčejnou gangsterkou. Mrtvol stále přibývalo a přišlo mi, že se situace kolikrát opakují stále dokola. Samotný závěr může být pro mnohé překvapivý (já jsem ho však uhodla a Alvině dokonce přála), ale hlavně mi potvrdil, že Alvina není až tak chytrá, jak si o sobě myslí. Otevřený konec slibuje pokračování a z toho upřímně moc nadšená nejsem.

Ivuska.09
02.08.2017

Šílená, to je šílená jízda. Autorka mě několikrát přiměla otevřít pusu dokořán - údivem nad tím, co vše se v knize odehraje. Chvíli člověk neví, které z dvojčat je horší. A absolutně jsem nečekala, kterým směrem se kniha bude ubírat. Napínavé a čtivé od začátku do konce.

Frakira
31.07.2017 3 z 5

dobré letní čtení, ze začátku mi hrdinka připadala trošku jako Bukowski v sukni, celkem zajímavé zvraty - zase něco jiného, i když ten konec byl už dost šílený :o)

lenka666
26.07.2017 4 z 5

Dobře se čte. Je to trochu z jiného soudku než severské detektivky, ale čtivé.

zuzana2599
15.07.2017 3 z 5

Bláznivé, dynamické čtení, šílená letní jízda. Hodně odvážné a nespoutané. Kladně hodnotím čtivost knihy, je pravdou, že probudila moji zvědavost, která místy rostla, místy upadala, ale byla jsem nakonec ráda, že je konec. Tato kniha mě nepotěšila, nejsem zřejmě její cílový čtenář. Věřím však, že najde své nadšené fanoušky a potěší ostatní milovníky knih :-)

Sabča92
12.07.2017 5 z 5

Název Šílená ke knize dokonale sedí! Nejen šílená hrdinka, šílený život, šílený příběh, šílený zvrat. Naprosto jsem se ponořila do četby a hodněkrát jsem se přistihla s pusou do "o" jak nechápu. Neskutečně čtivá, originální a nepředvídatelná jízda vám nabídne Šílená hrdinka.

marketa4853
25.06.2017 5 z 5

Naprosto skvělý thriler od první stránky! Hrdinka je opravdu Šílená :-) originální, nepředvídatelna zápletka, co vás nutí číst dal a dal.

Luca84
24.06.2017 4 z 5

Libilo. Idealni cteni k vode. Mrazivy thriller s opravdu silenou hlavni hrdinkou, aneb stesti preje neznalemu :)

Londýn erotika dvojčata Sicílie thrillery pro ženy

Autorovy knížky

2017  63%Šílená