Signály z vesmíru

Signály z vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327488/signaly-z-vesmiru-QJq-327488.jpg 2 7 7

Děj románu se odehrává v západním Německu (Německo vzniklé z okupačních zón spojenců) koncem 50. let 20. století. Hlavním hrdinou je introvertní neprůbojný vědec Wulf, který působí jako asistent fyziky na místním vzdělávacím institutu. Žije v malém zapadlém městečku, kde intelektuální vrstvu představuje on a lékárník. Úspěch Sovětů v dobývání vesmíru (Sputnik, ofocení odvrácené části Měsíce) a nevzdělanost místních jej přiměje k tomu, že postaví přijímač pro příjem signálů z ruských družic. Namísto toho však zachytí jiné signály, které nemají s Ruskem nic společného a zdá se, že přicházejí z jiných světů. Pokouší se rozluštit signály, prodat práva na výrobu přijímače. Do cesty se mu postaví protikomunistická hysterie mocenských struktur (tehdy v USA aktuální případ manželů Rosenbergových, kteří prozradí Rusku stavbu atomové bomby).... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , VPL - Vydavateľstvo politickej literatúry

Signal aus dem Weltall , 1954

Smolař
30.08.2021 odpad!

Psal se rok 1959, Robert Heinlein vydal Hvězdnou pěchotu. Roku 1952 vydal Simak svoje Město A Asimov Nadaci. A mezitím, roku padésátého čtvrtétho Kurt Sandner Signály z vemíru. Tak! A Je to venku!
Nebudu se dlouze rozepisovat, protože by to byla škoda mýho času a „papíru“. Je to nudná hovadina, která zmizela někde v dějinách a to právem.
Celej děj se točí kolem jakýhosi outsidera, kterýho zavřeli do blázince, protože sestrojil příjmač a zachytil signály z jiný sluneční soustavy. Což by nebyl problém a samo o sobě by to působilo, jako hodně dobrej námět, ale tohle je tak nudně a špatně napsaný, že mi nejde na mysl, proč to někdo vůbec vydal. Ono totiž na samotnej hlavní motiv prakticky ani nedojde.
Za mě odpad.

Kurt Sandner