Šifra

Šifra https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502711/bmid_sifra-D3B-502711.jpg 4 370 370

V šestnástich rokoch sa Nine Guerrerovej podarilo uniknúť zo smrtiacej pasce sériového vraha. O jedenásť rokov neskôr je z nej dospelá žena, zvláštna agentka FBI, ktorá si nenechá skákať po hlave. Keď internetom preletí video, v ktorom si efektívne poradí s útočníkmi, ktorí ju napadli vo virgínskom parku, získa si zástupy fanúšikov. Lenže pozerá sa aj niekto iný. Niekto, kto Nine nemôže odpustiť starú krivdu. Odhodlaný potrestať tú, ktorá mu unikla, spácha vrah z Nininej minulosti brutálny zločin, len aby ju zatiahol do vyšetrovania. Tým sa však jeho hra len začína. A vďaka internetu sa do nej tentoraz zapojí oveľa viac ľudí. Jeho hádanky a slovné hračky z neho možno urobili zvrhlú hviezdu sociálnych sietí – tajomného virtuálneho ducha nazývaného Šifra –, ale pre Ninu je stále tým, kým bol kedysi: netvorom priživujúcim sa na utrpení slabších. Aby ho dostala, musí sa spojiť so spolupracovníkom FBI, psychoanalytikom Dr. Jeffreym Wadeom. Keďže aj jeho prenasledujú tiene minulosti, spoločne majú šancu – stopu za stopou, obeť za obeťou – nájsť chladnokrvného vraha. Začínajú sa preteky s časom, ktoré sleduje celý svet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

The Cipher , 2020

moudivlacek
27.04.2023 5 z 5

Na tuto knihu jsem zde narazila náhodou. A jsem za to vděčná.
Mladá agentka FBI Nina má za sebou velmi těžkou minulost. Je samotářka. A také jedinou obětí, která dříve unikla vrahovi. Jenže ten na ni nezapomněl, a rozhodně ji moc chce. Za každou cenu.
Děj má spád od začátku do konce. Věrohodnost akcí FBI, policie, konečně i lidí okounějících kolem míst činu i samotného vraha, mi přišla na vysoké úrovni. Rozhodně budu pokračovat dál v sérii.

adela.hol
26.04.2023 5 z 5

Hlavní hrdinkou nejen prvního dílu, ale celé série je Nina Guerrerová. V šestnácti letech byla unesena, mučena a znásilněna neznámým mužem. Podařilo se jí utéct a změnit si jméno. Dalších jedenáct let žila s traumatem, které částečně zvládala jen díky práci u FBI.
Jednoho dne je napadena a video o napadení se dostane do médií. A bohužel ho uvidí i muž, který jí tolik ublížil. Ten, který o ní celých jedenáct let snil a touží ji znovu dostat do svých spárů, protože s ní ještě neskončil. Podaří se mu to? A odnese to ještě někdo další, než se k ní přiblíží?

Na knize je znát, že autorka sama pracovala u FBI. Postupy vyšetřování na mě působily přirozeně. Od knihy se nedalo odtrhnout, četla se sama. Vyšetřovací tým luštil jednu vrahovu šifru za druhou a postupně otvíral jeho temnou minulost. Protože ani ta nebyla kdovíjak snadná. Všechno má své příčiny a následky. Nikdo neubližuje bezdůvodně. Nikdo se nerozhodne, že bude ubližovat, protože se mu zrovna chce. Bohužel se to většinou zrodí v tom, že i jemu samotnému bylo ubližováno.

U Niny nemůžu použít jiné slovo, než to v příběhu stále opakované, a to že byla bojovnice. Co všechno musela během vyšetřování ustát, by jen tak někdo nezvládl.
Také musím zmínit ten negativní vliv sociálních sítí, který byl v knize ukázán. Mám pocit, že přesně takto by to proběhlo. Co všechno můžete ovlivnit jedním lajkem? Nejen to dobré, ale bohužel i to špatné.

Do dalších dílů série se určitě pustím. Doporučuji fanouškům thrillerů.

Klamm
18.04.2023 2 z 5

I když má autorka údajnou letitou policejní praxi, jak je všude marketingově vyzdvihováno, tak mě to přišlo jaksi plytké a dějově hrozná blbost. A proč tak vysoké hodnocení na DK? Projděte si uživatele a zjistíte, že drtivou většinu jich tvoří ženy... Sorry!
40%

monte
16.04.2023 5 z 5

Strhující, napínavé od začátku do konce.
A já mám další oblíbenou autorku

evonra
09.04.2023 5 z 5

Strhující, nervy drásající, výborně promyšlená a propracovaná detektivka!
Tohle bylo neskutečně dobré, co dobré vynikající !!!
Nechápu, že mi tato kniha leží v knihovně déle než rok ... Opravdu bezvadné.

Roseblood
08.04.2023 4 z 5

První díl ze série s Ninou Guerrerovou byl bezva. Přečetla jsem ho raz dva, autorka, která sama v minulosti byla u FBI vystavěla příběh napínavý a dobře ubíhající, svižný. Bavilo mě sledovat, jak se Nina nevzdává, ač ji život už od mala kladl klacky pod nohy a její dětství bych nikomu nepřála.
Byly mi sympatické i vedlejší postavy, ať už sousedka Niny nebo její mladá schovanka.
Sám záludný vrah, kterému se začalo přezdívat Šifra z důvodů své komunikace si s vyšetřovateli řádně hraje. Vůbec jsem neodhadla kdo to může být, takže konečné odhalení bylo pro mě překvapující.
Na další díl se brzy vrhnu. A třetí díl je nyní žhavá novinka v knihkupectvích.

vera4669
05.04.2023 4 z 5

Náhodou jsem narazila na tuhle sérii a jsem velmi mile překvapená... Tohle mě vážně bavilo, mělo to pár much, ale na první díl jsem spokojená, kniha se čte dobře, nechybí napětí a já už sháním další díly :)

david5746
27.03.2023 4 z 5

Začátek pro mě trochu pomalejší, ale pak se děj rozjede velice slušně, napětí graduje a dotlačí knihu na velmi solidní nadprůměr. Sériový vrah, temná komplikovaná minulost Niny, no co chtít víc. Úplný závěr tedy trochu přeslazený směrem k lepším zítřkům ale zase proč ne, Nina a tým kolem ní je fajn, tak by byla asi škoda v cyklu nepokračovt.

Zdenas5
21.03.2023 5 z 5

Dokonale propracované, nechybí napětí a spád, velmi čtivé. Hlavní hrdinka je sympatická, musí se vypořádat nejen s případem, ale i vlastní minulostí a vzpomínkami. Líbilo se mi i její postupné sžívání se svým týmem. Závěrečný souboj mi přišel trochu přitažený za vlasy, ale jinak hodnotím velmi dobře a přečtu si i další díly.

Evka27
13.03.2023 5 z 5

Nebudu opakovat,co už bylo napsáno, jen: doporučuji k přečtení.

Ísačop
11.03.2023 5 z 5

Vcelku povedena kriminalka, dobre se cetla. Zaverecna "bitva" mi prisla trochu nepravdepodobna, ale jinak za me dobry. Rozhodne to neni ztrata casu a uz se tesim na dalsi knihu.

Jana65
04.03.2023 5 z 5

Další super série z žánru thrilleru na kterou jsem náhodou natrefila. Hned jdu na druhý díl.

zubrák
24.02.2023 5 z 5

Výborná kniha,potvrzuje to i zfilmování od Netflixu s Jenifer Lopez v roli Niny.

kokrokr
06.02.2023 4 z 5

Na začátečníka dobře zvládnuté řemeslo a hodně povedený závěr. Lepší průměr.

lenka.plaszova
31.01.2023 5 z 5

Za mě trochu pomalejší rozjezd a taky jsem se nejprve ztrácela v postavách a jménech. Každopádně pak příběh nabral spád a já jsem s napětím čekala, jak to všechno dopadne... Některé úseky pro mě byly trochu zmatečné - místa vražd, cestování FBI, dny do další vraždy, Šifrovy hádanky, ale na celkovém zážitku mi to neubralo. Těším se na další díl s Ninou.
Jen jedna věc týkající se podobných knih obecně - proč všichni hrdinové knih - detektivové - musejí mít pohnutou minulost? Ať už se jim stalo něco tragického v mládí, jsou to alkoholici nebo problémoví jedinci...

hanjarda
09.01.2023 5 z 5

Vynikajicí kniha , plná zápetek i složitého vyhledávání. Kdo má rád tento druh krimi si přijde na své. Mně se moc líbila. za mne plný počet . ......

Dashmo
09.01.2023 5 z 5

Bolo to výborné. Veľmi kruté ale kniha skvelá. Vyhovoval mi štýl písania. Iný ako ostatné krimi, ktoré mam načítané. Nina a jej tím spolu perfektne ladia. Bolo zaujímavé tak do detailov nahliadnuť do vyšetrovania a postupného odhaľovania vraha. Páčil sa mi aj detailný opis jeho psychologického profilu. Teším sa na ďalšie časti

Bustedka
31.12.2022 5 z 5

Isabella Maldonado se pro mě pomyslně dostává na žebříček nejoblíbenějších autorů thrillerů. Šifru jsem četla sice jako druhou, ale opět mě od začátku dokázala vtáhnout do děje, který měl spád.

youngkita
23.11.2022 5 z 5

vynikající! velmi napínavé!

harena
13.11.2022 5 z 5

Skvělá, promyšlená, uvěřitelná a napínavá detektivka. Je vidět, že spisovatelka v reálném životě nosila pistoli a odznak. Je dobře, že oboje odložila a dala se na psaní. Příběh má spád, perfektně popsané hlavní postavy včetně vraha a čte se jedním dechem. Doporučuji a dávám si spisovatelku do oblíbených.