Seznam hostů

Seznam hostů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399210/bmid_seznam-hostu-uVj-399210.jpg 3 70 25

Svět je obec a Facebook jeho vývěsní deska. Carola Martins má lidi i sociální sítě pod kontrolou. Pravidelně pořádá večírky, na které zve důležité osoby. Má skvělou kariéru a zdá se, že jí nic nestojí v cestě. Ale ve chvíli, kdy dosáhne největších úspěchů, lidé kolem ní začnou umírat – jsou brutálně vražděni. Vše ukazuje na to, že pachatelem na Carola. Zdá se, že někdo chce zcela zničit její život. Aby tomu zabránila, musí zveřejnit svůj nejcennější majetek: seznam hostů!... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Die Gästeliste , 2017

Parwana
30.03.2024 1 z 5

Knihu jsem přečetla jendím dechem, ale její čtivost je bohužel jediná deviza. Něco tak plytkého a prvoplánového jsem už dlouho nečetla. Nevykreslené charaktery postav, nedotažená absurdní zápletka, která na konci ani není vysvětlená, tohle a další věci dělají z knihy laciný škvár. Téma letošní čtenářské výzvy je splněno, ale o nějaké literární hodnotě nebo dokonce díle se zde mluvit nedá.

beer.veronika
28.12.2023 odpad!

To byla bohužel hrůza!
Žádný sympatický hrdina, žádné napětí.
Kniha zbytečně zdlouhavá a celkem nesmyslná.
Kniha má přes 400 stran, posledních cca 150 stran jsem přeskočila na konec, abych to své trápení ukončila.

Maki21
08.10.2023 4 z 5

Příjemná oddechová kniha, začátek se vleče ale poté se kniha čte na jeden nádech. Příjemně mě překvapil závěr který jsem opravdu neočekávala, a byla zde pěkně popsaná psychologie postav zejména u dvou hlavních hrdinek.

Mruskulka
25.06.2023 2 z 5

Taková pohodovka. Není těžké odhadnout, kdo za tím vším je. Postavy mě nějak nezaujaly a dej se vlekl.

cenek10
28.02.2023 1 z 5

Nejsem si jistá, jestli byla tak špatná sama kniha nebo její překlad. Námět byl zajímavý, nebyla jsem si jistá, kdo je vrah - hodnotím kladně. Ale motiv nebyl pořádně vysvětlený, celkově se musel člověk domýšlet, jaké měla většina postav pohnutky...nebylo to dotažené. Zásadně se snažím dočíst každou knížku, co začnu, ale tady jsem se musela hodně přemáhat.

zsykorova
23.04.2022 3 z 5

Úplně nevím, co říct. Čekala jsem od toho víc - začátek mě vůbec nebavil, nějaká akce se objevila až v půlce. Bylo tam moc postav, špatně jsem se v nich orientovala. Hlavní hrdinka Carola mi byla nesympatická a vadila mi i Bianca. Na konci se na mě najednou vyvalilo příliš moc akce, všechno se událo tak rychle, že jsem to nestíhala zpracovávat. Konec mě velmi zaskočil a byla jsem mírně v šoku. Myslím si, že zápletka je dobrá, jen by to chtělo si s tím víc pohrát. Také by se mi líbilo, kdyby se autorka více zaměřila na ten seznam hostů - kdo a co se v něm ukrývá. Z těch pár zmínek to vypadalo jako docela zajímavé materiály.

Littlemonday
15.10.2021 5 z 5

Asi jsem divná, ale knihu jsem hltala a vyusteni zapletky pro mne bylo prekvapive. Pri cteni jsem byla napnuta jak ksandy, za mne dobry thriller. A jestli je to realne mozne nebo ne je mi celkem jedno, kniha splnila ucel, zabavila me a dobre se cetla.

Komaeda
25.08.2021 odpad!

Prvních 150 stran mě bavilo, postavy a tak... Ale pak nám autorka doslova ukázala kdo je vrah a zapletka byla úplně předvídatelná, že jsem to nemohla dočíst!

akinomV
19.08.2021 4 z 5

Asi i díky nízkému hodnocení jsem od knihy nic moc nečekala, ale nakonec se mi líbila. Děj rychle odsýpal a já byla docela zvědavá, jak vše dopadne. Člověk nesmí tolik přemýšlet, nakolik je to věrohodné. Já hledala knihu, která mě bude bavit a tahle to splnila.

Charmedka
12.07.2021 3 z 5

Jak jsem byla zpočátku skeptická, tak musím říct, že ve výsledku mě kniha bavila a mile překvapila. Četla se moc dobře, kapitoly jsou krátké a obsahují facebookové konverzace, smsky a citace jedné socioložky, což bylo moc zajímavé, protože jsou opravdu výstižné a dokonale vykreslují život na sociálních sítích. Určitě od knihy nečekejte žádné inteligentní čtení, je to jedna velká povrchnost, ale jak jsem psala, bavilo mě to a jako jednodušší thriller z prostředí sociálních sítí to vůbec není zlé.

KLHannah
30.06.2021 2 z 5

Mám ráda knihy z takového prostředí, baví mě sledovat intriky s tím spojené. Obdivovala jsem Carolu, jak dokáže každý krok promyslet a využít ve svůj prospěch, neumím si představit, že bych tohle vydržela, neprojevit se spontánně. Líbilo se mi i místo, kam byl děj zasazen. Hamburk mám ráda a bylo to zase něco jiného než Anglie, Švédsko a Amerika.
Naopak, co mě hodně zklamalo, bylo vyústění děje. Motiv absolutně nejasný. Mám spíš dojem, že autorka nevěděla jak to rozseknout, tak zkusila ohromit brutalitou. I tak nelituji, že jsem knihu četla.
Ještě malá poznámka k obálce. Sklenice se takhle do plna nikdy nenalévá. Pokud si ji nedáte sami doma.

Sixtinka144
23.04.2021 3 z 5

Na tuto knihu jsem narazila náhodou, nic moc jsem o příběhu nevěděla, ale zaujala mě obálka. Abych byla upřímná, zděsila jsem se délky, protože jsem zvyklá na kratší thrillery, a tato bichlička rozhodně tenká není. Naštěstí se kniha četla sama, autorka opravdu psát umí, takže jsem se u příběhu nenudila. Problém této knihy je někde jinde. To, co mi celou knihu od začátku kazilo bylo nelogické chování všech postav. Nemůžu nějak uvěřit, že kdyby někomu z nás zabili blízké kamarády, jednoho po druhém, tak bychom si dále pořádali večírky, byli hrozně vyrovnaní a řešili občerstvení nebo alkohol na párty. Taky autorka spoustu věcí nedomyslela a nedovysvětlila. Kvůli spoileru to sem psát nebudu, ale co si budem, takhle by pachatele chytili hned při prvním činu. Vzhledem k tomu, že se kniha četla opravdu rychle a dobře, dávám ji 2,5 hvězdy. Víc si rozhodně, kvůli dírám v příběhu nezaslouží.

Arkagas
26.11.2020 3 z 5

Facebook, večírky, drahé oblečení, drahá auta a vybraná společnost. A dvě kamarádky - Carola, která se vyšplhala až na vrchol a stala se uznávanou influencerkou a módní guru a Bianca - šedá myš, která do této společnosti nikdy nezapadala. Byla od malička týrána svou matkou a psychicky se nechává týrat i v dospělosti. To se ale změní, když na jednom z večírků pozná Runa.
Vše se tváří jako jako v pohádce, dokud se Biancu nepokusí někdo zabít. Ona ale žije a místo ní začínají umírat další lidé, kteří se účastní večírků Caroly. Závist? Pomsta? Ukázka moci? Nebo je to všechno ještě jinak?

Tenhle thriller není nějakou převratnou knihou, téma sociálních sítí a šplhání na vrchol je tady ale hezky zpracováno, aneb nic není zadarmo. I přesto, že má kniha skoro 450 stran se čte velmi rychle, je svižná, dobře napsaná. Sáhla jsem po ní ve své čtecí krizi, kdy jsem nevěděla do čeho se pustit a díky jednoduchému ději jsem ji nakonec zvládla za 3 dny.
Rozhodně se jedná spíše o čtení pro ženy, kde ale nechybí napětí, sem tam nějaká ta krvavá scéna a nečekané rozuzlení.

michaela.22
04.10.2020 4 z 5

Kniha se mi moc libila, originalni zapletka s prekvapivym rozuzlenim. Skoda ze ma tak špatné hodnoceni protoze za sebe ji mohu doporucit.

SusanStoHelit
02.08.2020 2 z 5

Myšlenka zajímavá, ale to zpracování... Jednoduché a předvídatelné. A tak nesympatické a hloupé hlavní hrdinky aby člověk pohledal.

blackoutzuzi
14.05.2020 3 z 5

Příběh má opravdu skvělý námět, ovšem to provedení mi moc nesedlo. Krimi zápletka na mě veskrze působila příliš překombinovaně, zvláštně a především nedůvěryhodně! Chybělo tomu více realistických prvků, navíc bylo znát, že autorka za každou cenu chtěla dosáhnout wow efektů v co nejvyšší míře. Také bych se ráda pozastavila nad označením thriller, protože na mě zde těch akčních a mrazivých okamžiků bylo sakra málo :(

Leena
30.04.2020 2 z 5

Nezáživné, nenapínavé, nudné.
Co tím chtěla autorka říci???
Kniha o ničem, bohužel:-(

jana1941
08.02.2020 4 z 5

Začátek nic moc, ale pak se to rozjelo. Myslím, ze je to celkem fajn kniha. Konec byl překvapivý.

Jurkyns
16.12.2019 2 z 5

Velké zklamání. Už na začátku mě to nechytlo a nechtěla jsem dál ani pokračovat, ale vždy tomu dávám šanci a knížku dočtu. Bohužel ani po dočtení jsem na knížku nezměnila názor.

hopr
30.08.2019

Už dost dlouho jsem se u čtení takto netrápila. Rozvleklé, kdyby bylo seškrtáno na polovinu, úplně by to stačilo. Ani překlad mi nepřipadal nějak oslnivý.

Autorovy knížky

2019  59%Seznam hostů