Sex budoucnosti

Sex budoucnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327810/bmid_sex-budoucnosti-HG7-327810.jpg 2 19 8

Vtipná a svěží odpověď na konvenční postoje k sexu pro svobodné ženy. Emily Witt má za sebou třicítku a žádný vztah na obzoru. Sex měla naposled před několika lety – jednak má za sebou špatnou zkušenost a jednak má problémy odhalit se před jinou lidskou bytostí. Sex je ochotná podstoupit jen za jediným účelem – dítě. Láska je vzácná a často neopětovaná. Sexuální hrabivost je riskantní a může mít špatné následky. A muži mají zažitá schémata, co by ženy měly nebo neměly dělat. A ženy tím trpí a už nechtějí být uvězněny ve historických schématech pohlaví a zaběhnutých modelech chování. Autorka v knize zkoumá seznamování přes internet, internetovou pornografii, mnohoženství a další avantgardní sexuální subkultury jako alternativy. Popisuje je s ironickým humorem, zachycuje je v celé své podivnosti, směšnosti a kráse. Výsledkem je otevřený, upřímný popis snahy současných žen o nezávislost a otevřenost.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje
Vydáno: , Omega

Future Sex , 2016

Matty
29.04.2023 2 z 5

Ta kniha není špatná, série osobně laděných reportáží o moderních formách sexuality, v originále jsou docela čtivé. Tragický je český překlad. Neohrabaným stylem i naprostým nepochopením původního významu použitých slov. Facebook post neznamená poštu z Facebooku, TV show ve spojitosti s Twin Peaks není televizní show, ale seriál, cum fakticky není zkratka pro kameru :) Takhle by se dalo postupovat řádek po řádku, ale to by měla být práce překladatelky, redaktorky a korektora, ne čtenářů. Jako kdyby to překládala umělá inteligence neschopná myslet v souvislostech a vnímat kontext (ze kterého je např. jasné, že space nemá být vesmír, ale prostor). Gratuluji nakladatelství Omega k tomu, že svým notorickým diletantismem popravilo další text. Tohle je výsměch autorce originálu i všem čtenářům, kteří za tu knihu zaplatili.

Stromovous
13.07.2022 4 z 5

Velmi se mi líbilo prostředí San Francisca. Kniha není žádný bůh ví jaký návod na život. Spíše vysvětluje téma sexu z více pohledů a ať je to seznamování přes internet, pornografie nebo polyamorie, mě kniha stála za přečtení. V závěru knihy se řeší výhody a také nevýhody antikoncepce a možná budoucnost sexu.

Zirvith
30.10.2021 2 z 5

Tato kniha ve mně vyvolává spíš odpor k sexu a akorát potvrzuje moji domněnku, že žiju ve světě samých úchyláků, kterým nejde o nic jiného než o sex. Jenže sex bez lásky? A s náhodnými lidmi? U mě naprosto vyloučeno.
Zároveň je to však i přínosná kniha, kde je podrobně rozebráno spousta různých témat, s nimiž se člověk může setkat. Některá témata jsou mi bohužel bližší než bych si přála a k některým dost možná i sama neúmyslně směřuju. Původně jsem čekala, že kniha bude vyprávět příběh Emily, který vypadal, že mi bude také blízký, jenže autorka místo toho šla zkoumat sex v různých podobách v dnešní době. A místo svého příběhu se občas zmiňuje o příbězích lidí, se kterými se setkala. Ale pár zajímavých myšlenek to mělo, za pouhé přečtení to stojí. Zvládla jsem to kupodivu přečíst zhruba za týden. Spousta částí mi však připadala nudná a já měla občas problém se soustředit na to co vlastně čtu.
Také se zde dozvídáme, že je člověk někdy nucen žít určitým způsobem, aniž by si tuto cestu dobrovolně zvolil. Například mě celkem zaujala kapitola o polygamních vztazích. Nezávazné vztahy jsem vždycky odmítala a připadaly mi jako něco špatného, ale nakonec jsem se sama dostala do situace, kdy jsem je začala vyhledávat a připadají mi jako jediné možné řešení. Nikdy dřív bych si nedovedla představit nevěru a neuznávám ji ani teď, ale při těch nezávazných vztazích ji beru už tak nějak jako samozřejmost. Čili - když někdo nemůže mít normální vztah, protože nenajde oboustrannou lásku, tak má jen dvě možnosti - buď zůstat sám, anebo si začít nezávazné vztahy. Případně mít vztah s někým, koho nemiluje, ale takový vztah stejně dlouho nevydrží (a právě proto existuje ta nevěra a polygamní vztahy). Na jednu stranu je sice lákavé, mít zároveň více sexuálních vztahů, na druhou si to zas nedokážu příliš představit. Nikdy jsem nechápala, jak někdo může chtít mít víc jak jeden vztah současně. Stejně tak jsem toho názoru, že pokud někdo někoho skutečně miluje, tak nemá potřebu mít ještě další vztahy ani být nevěrný.
A prý že je monogamie nepřirozená? No, všimla jsem si, že tento názor zastává hodně lidí, což upřímně nechápu, protože podle mě je monogamie naprosto přirozená a věrnost důležitá.
Další věc, kterou bych ráda zmínila, jsou kapitoly. Připadaly mi až příliš dlouhé. Snažila jsem se sice přečíst každý den alespoň jednu, ale zvládala jsem to většinou tak tak. Jsou až moc podrobně popsány, takže ze začátku jednotlivá témata třeba zaujmou, ale pak začnou nudit, ještě než se dostanu na konec i těch zajímavějších kapitol. Ale poslední tři kapitoly se četly už snáz.
Jinak anotace mi přijde celkem nepřesná. Obsah knihy je spíše jejím opakem.
A na závěr ještě dodám, že pokud tohle má být sex budoucnosti (polyamorní vztahy, sexuální večírky, sexuální festivaly, grupáče, drogy apod), tak si akorát říkám, do jaké doby jsem se to jen dostala... Tohle není můj svět.

Z-neta
17.08.2020 1 z 5

Asi v půlce jsem knížku zavřela a uz se k ní určitě nikdy nevrátím. Ne, tohle bylo opravdu špatný.

KočkomilkaJana
23.07.2020 2 z 5

I přes vleklý a nezáživný úvod jsem nakonec byla potěšena, že autorka opravdu vysvětlí, o čem sex v budoucnosti bude. A za to u mne má plus. Rovněž za pohled na sexualitu ať už z pohledu pouze dvou biologických pohlaví nebo moderního konstruktu bezpohlavnosti či milionu pohlaví. Musím autorku pochválit, že podala krásný obraz lidí věnující se BDSM pornu. Jsou to normální lidi, jen mají rádi krapet jiný sex. A o tom, přátelé, je celá kniha. O tom, že nejsem stejní a máme každý rád něco jiného. A že dnešní doba nám dovoluje si užívat téměř jakékoliv naše tajné představy!

Jarmila97
08.06.2020 odpad!

Kniha mě nijak nezaujala, přijde mi že to je spíše takový dokument o intimním životě, pornu a takových věcech. Příště bych si asi nekoupila takovou knihu, původně jsem myslela že se jedná o knihu z červené knihovny.

crazyslunicko
20.02.2020 2 z 5

Anotace nalákala, ale kniha bohužel zklamala. Začátek byl vcelku zajímavý a od půlky jsem měla chuť knihu nedočíst. Je pravda, že se tam vše točí kolem sexu. Vztahy, sekty na orgasmus, točení porna, promiskuitní vztahy, volné vztahy a hlavně sex. Závěrečné kapitoly o antikoncepci a možnosti volby mě zaujaly. Emily popisuje jaké měla vedlejší účinky antikoncepcí a jak ji to ovlivňovalo sexuální život.

Jiitush
11.12.2017 3 z 5

No, zase tak vtipně a svěže to napsané nebylo... Některé kapitoly byly více zajímavé (např. natáčení porna), jiné méně a některé jsem trošku popřeskakovala... Asi jsem od toho čekala trochu něco jiného, anotace mě nadchla víc než potom samotná kniha...

Autorovy knížky

Emily Witt