Sestřička

Kate se vyplnil dětský sen: stala se zdravotní sestrou. S láskou pečuje o své pacienty na porodnickém oddělení. Po konfliktu s jedním z lékařů, který ji dokonce nespravedlivě nařkne, že zavinila smrt novorozence se rozhodne odjet do nemocnice v zapadlém horském městečku. Ocitá se v neznámém prostředí, kde musí zvládat náročné doplňkové studium, zodpovědnou práci v nemocnici a naučit se jednat s místními svéráznými lidmi, jejichž důvěru je těžké získat. Situaci jí neusnadňuje ani skutečnost, že ve stejné chvíli miluje dva muže – nadějného právníka, který zůstal ve městě, a mladého lékaře z horské nemocnice…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9717/sestricka-9717.jpg 4.138
Vydáno, Domino

Kincaid, 2001

Kniha Sestřička

peeetta
26.08.2020

Porodní asistentka, která nesouhlasí s přístupem některých lékařů, pokračuje ve studiu, aby mohla být samostatná a nemusela se spoléhat pouze na doktora.

martisko3
05.05.2020

Příběh zdravotní sestry okolnostmi "donucené" vyměnit vybavenou městskou nemocnici za zapadlou vísku v horách. Líbilo se mi prostředí, ve kterém se děj odehrává (liší se od předchozích knih Denkera), autor pěkně popsal charaktery lidí z hor, kteří k sestře postupně získávají důvěru.

sirojezkin
06.12.2017

Já jsem nadšená, nejraději bych četla dál, ale bohužel byl konec. Jsem také zdravotní sestra a tohle by se mi strašně líbilo - pracovat samostatně v krásné přírodě. To si prostě musíte přečíst !

Dandy1
16.11.2017

Z knížky mám rozporuplné pocity. Kate mi byla velmi nesympatická, bohužel až do konce. I přes její postupnou proměnu.

moudivlacek
02.10.2017

Mám ráda lékařské příběhy, tento mohu pro sebe zařadit jako dost zdařilý. Přesto byla pro mne hlavní hrdinka dost velká potvora. Byla vynikající zdravotní sestra, to ano, ale na můj vkus se moc vyvyšovala nad ostatní, jen já já já...
A jsem ráda, že ji spisovatel donutil vnímat život v zapadlém místě země, kde ale lidé mají to, co ona ne - dobré srdce a soudržnost. Pro pacienty by se Kate rozkrájela, ale moc jí nejde spolupráce či přenechat práci a místo druhému.
A někdy mám pocit, že ani pořádně neví, co se svým přítelem úspěšným právníkem. Oba nakonec jsou nuceni poopravit své životní názory a rozhodně k lepšímu.

alnahu
07.09.2017

Příběh Kate zdravotní sestřičky, která pracuje na porodnickém oddělení, když je nespravedlivě nařknuta ,že zavinila smrt novorozence ,odchází do zapadlé nemocnice v Apalačských horách, tam se pomalu učí jednat se svéráznými zdejšími lidmi a najde mezi nimi své místo i lásku. Kniha se četla dobře.

ovpana
07.12.2014

Moc úchvatná knížka,příjemně se čte.

Olivie11
03.11.2014

První kniha od autora, kterou jsem četla a byla jsem nadšená už se těším na další.

Henry Denker
americká, 1912 - 2012