Sestra smrt

Sestra smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365445/bmid_sestra-smrt-85a-365445.jpg 3 87 30

Ústecký vyšetřovatel Václav Rákos se vypraví do nemocnice v Rumburku kvůli podezření, že pacientka, která zemřela na otravu metylalkoholem, se ve skutečnosti stala obětí vraždy. Rákos je přesvědčený, že existuje souvislost mezi její smrtí a případem zdravotní sestry obviněné z otravy šesti pacientů draslíkem. Krátce nato dojde v nedaleké Doubici k vraždě zaměstnance národního parku. Důkazy směřují k Miloši Bjelejovi, válečnému zločinci z války v Jugoslávii, který kdysi pobýval v Pardubicích jako vojenský poradce. Jenže Bjelej je oficiálně už deset let po smrti. Zima je toho roku mimořádně dlouhá a tuhá a Václav Rákos zjišťuje, že vraždy v Rumburku a jeho okolí mají mnohem temnější pozadí, než tušil. Tento strhující a skvěle napsaný thriller se inspiroval skutečnými událostmi.... celý text

Danago
09.07.2018 2 z 5

Mě osobně se knížka taky nečetla moc dobře. Asi to není úplně čtení pro ženy . Zamotání válečného zločince z války v Jugoslávii na mě bylo trošku moc náročné na chápání. Zápletka je příliš komplikovaná a proto mě chvílemi knížka moc nebavila a musela jsem se ke čtení nutit. Přesto jsem byla zvědavá jak to nakonec dopadne. Knížka je tak trochu syrová a ponurá . Podle mě je určená spíše pro muže.

Vyjana1
07.07.2018 1 z 5

fakt se to nedá číst, nedoporučuji ..

bigben
05.07.2018 3 z 5

Pro mě zajímavé kniha kvůli místům, kde se děj odehrává. Jinak mě moc nezaujala, strašně komplikovaná zápletka a vlastně i rozuzlení.

Jana283
26.06.2018 2 z 5

Pejsek a kočička pekli dort, a protože chtěli, aby byl co nejlepší, dali tam cukr, mlíčko, škvarky, bonbóny, husí hlavu...Daniel Petr psal severskou krimi, a protože chtěl, aby byla co nejvíce napínavá, namíchal tam: znetvořenou mrtvolu zaměstnance národního parku, zmizelého syna a dceru zdravotní sestry obviněné z vražd šesti pacientů, vraždícího válečného zločince, který je 10 let mrtvý.... A tak jako velkého černého psa bolelo po dortu ukrutně bříško, může po dočtení této krimi bolet čtenáře ukrutně hlavička... Dvě hvězdy za snahu a nostalgickou lásku k českým autorům.

alnahu
12.06.2018 2 z 5

Detektivka ze severu Čech. Hlavní postavou je vyšetřovatel Václav Rákos, ten se zabývá vyšetřováním případu šesti vražd z kterých je obviněna zdravotní sestra v nemocnici v Rumburku. Protože se nejedná o přirozená úmrtí následují výslechy a vyšetřování, které zavede Rákose až do minulosti v zahraničí. Knihou jsem se vyloženě musela prokousat.

MahulenaK
30.04.2018 3 z 5

Občas jsem se trochu ztrácela v postavách i v ději, ale přesto tři hvězdičky za zajímavé téma a za "čtivost".

Sirius
27.04.2018 4 z 5

detektiv až prehnaně velkej drsňák zavislej na cigarách, depkoidní atmosféra severu, vztahový propletence připomínající místy zmotaný klubka nití. Ale četlo se to parádně ne že ne a po dlouhý době zase knížka co mě fakt bavila.

Knoflík12
30.03.2018 4 z 5

Kniha byla po okraj naplněná zápletkami, až z toho šla člověku hlava kolem. Nicméně si myslím, že šlo o super detektivku se zajímavou zápletkou i zajímavým rozuzlením. Kniha byla čtivá a vyloženě mě bavilo ji číst :-).

marlowe
27.03.2018 2 z 5

Příběh plný šedivé, nelaskavé bezútěšnosti, který (alespoň pro mne) postrádá jakoukoli jednotící atmosféru, neuvěřitelný slepenec absolutně nesourodých a povrchně načrtnutých motivů a událostí, defilé prázdných postav, ke kterým jsem nenašel cestu.
Kvantita nikdy nedělá kvalitu – to by si každý autor měl vyrýt do desky svého psacího stolu (nebo aspoň nalepit na klávesnici)!
Ostatně, naši předci to vyjádřili zcela lapidárně: "Příliš mnoho psů, zajícova smrt!"

hs777
23.03.2018 4 z 5

Česká kriminálka ze severočeského pohraničí, která inspiraci severskou detektivkou nezapře. Mladý sympatický vyšetřovatel, který má svou alkoholovou závislost sice za sebou, ale řešení rodinných problémů teprve před sebou, tak trochu pátrá v případu, do kterého tak trochu nemá strkat nos. Dále nechybí brutální vražda, únos, nitky do zahraničí, přízraky i kostlivci z minulosti (vyšetřovatele nevyjímaje) a dokonce i mráz a sníh. Všechno souvisí se vším, takže pořádná šmodrchanice ... na necelých 300 stran je toho opravdu dost. Váhala jsem s hodnocením (tři nebo čtyři?), ale protože českým autorům nadržuji, dávám čtyři.

Daniel Petr
česká, 1975