Sestra

Sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404444/bmid_sestra-g4b-404444.jpg 4 193 64

Od smrti nejlepší kamarádky Charlie musí Grace pořád myslet na její poslední slova: „Grace, udělala jsem něco strašného. Snad mi odpustíš…“ Rozhodne se vyzvednout a otevřít schránku, kterou spolu coby patnáctileté dívky zakopaly v lese. Brzy začne být jasné, že je toho hodně, co o své nejlepší přítelkyni nevěděla. Třeba jak silně toužila po setkání s otcem, kterého nikdy nepoznala. Grace začne po Charliině otci pátrat na vlastní pěst a objeví Annu, dívku, která o sobě tvrdí, že je Charliina nevlastní sestra. Anna jako by zaplnila prázdné místo po Charlie a po čase začne s Grace a jejím přítelem Danem dokonce bydlet. Jenže něco není v pořádku. Dan se chová divně, Grace se začnou ztrácet věci, má pocit, že ji někdo sleduje, kdosi proti ní vede štvavou kampaň, kvůli níž dočasně přijde o místo… Je možné, že si to všechno jen namlouvá, nebo se přiblížila pravdě o Charlie a Anně a teď se ocitla v hrozném nebezpečí?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

The Sister , 2016

Nunynka
11.03.2021 4 z 5

Kniha byla dobrá,ale na podobné téma jsem teď četla toho docela dost a jsem tak nějak přesycená. Ale v napětí mě kniha držela do konce a hlavní postavy se mi taky líbily.

faraonka
06.03.2021 5 z 5

Perfektní čtení,napínavý děj až do konce.

mirka71
09.01.2021 2 z 5

Tak nevím. Byla Grace jen naivní, nebo fakt úplně blbá? Opět knížka, kde mi hlavní hrdinka pije celou dobu krev svou hloupostí tak, že se bojím, že knížku nedočtu nebo nedoposlechnu a to byl i tenhle případ...

Mindy
15.12.2020 3 z 5

Grace mi šla neskutečně na nervy svou naivitou. Celkově nevím, proč si tolik autorů vybírá za svou hlavní postavu naivní blbku, která se nechá kdekým obalamutit.
Průměrná knížka, rozvláčná, ani to závěrečné rozuzlení mě nijak neoslnilo. A časová schránka? Jeden by si myslel, co v ní nebude - a ono nic.

B.Garden
01.12.2020 4 z 5

Jedním slovem napínavé. Ze začátku jsem byla zmatená a nevěděla co si o knize myslet. Po par kapitolách jsem se začetka a nemohla knihu odložit. Napínavá kniha až do konce. Doporučuju!

marara
27.07.2020 4 z 5

Moc hezky se to četlo, i když jsem rozuzlení dost dlouho předpokládala, jistá jsem si nebyla. Jen asi za týden nebudu vědět, o čem to bylo. Prostě thriller

Fitnes78
08.07.2020

průměrná detektivka

Kamilajznik
02.07.2020 4 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Začátek nic moc, až bych řekla nudné, ale potom se to pěkně rozjelo. I když jsem odhadla jak to dopadne, přesto byl konec překvapením.

Han-nah
28.06.2020 4 z 5

Ze začátku mi dělal problém střídání kapitol "Teď" a "Tenkrát". Při dalším čtení jsem zjistila, že to byl dobrý tah spisovatelky, která tím napětí k dočtení poslední stránky knihy jenom umocňuje. Perfektně popisuje hlavně psychiku člověka, zneužitelnost, manipulaci, smutek, rodinné ipřátelské vztahy, ale i lásku. To vše použila v napínavému ději.

kniha
12.06.2020 5 z 5

Opět knížka, kterou musíte číst na jeden zátah. Postupně se rozmotavá nitka příběhu a vy stále chcete vědět jak to bylo dál.

Ctenar1202
26.05.2020 5 z 5

Tak tohle byl skvělý psychothriller!! Já se fakt bála.
Kniha plná emocí, napětí a skvělého rozuzlení.
Moc mě bavila a rozhodně doporučuji přečíst.

karaliene
16.05.2020 4 z 5

Kniha se čte dobře, střídání minulosti a přítomnosti příjemně dráždilo mou nedočkavost. U prvotiny si velmi cením vícero linek, jejich propracovanosti a povedených souvislostí. S ohledem na to, že je kniha prvotinou, jsem schopná i odpustit naivitu hlavní hrdinky, která je nutná pro to, aby mohl příběh i čtenářovo napětí eskalovat.

jana1941
09.05.2020 4 z 5

Fajn kniha, která je čtivá. Místy to byla nuda, hlavně teda na začátku, ale pak to nabralo spád a četlo se samo.

jasmína
02.05.2020 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, jen mi hlavní hrdinka přišla tolik naivní, ale ono i v reálném životě je hodně důvěřivých a naivních lidí, a to pak nemusí vůbec dopadnout dobře.....

Na prvotinu určitě povedená kniha.

boruvkovy_kolac
15.04.2020 3 z 5

Tuctovka...kniha neni moc zajímavá.

edith79
09.04.2020 4 z 5

Kniha byla od začátku plná otázek a tajemství. Až mě to popravdě docela štvalo. Ale potom se vše začalo rozplétat a zapadat do sebe a to už jsem jen otáčela stránku za stránkou a nemohla přestat. Závěr byl překvapivý a rozbouřil ve mně celou vlnu pocitů.

Bonbonierka
03.04.2020 2 z 5

Prumerna ctiva kniha, dej z minulosti se prolina s pritomnym dejem, az poslednich 50 stran napinavy, jinak pekna oddechovka

Mellania
15.03.2020 3 z 5

Bylo pro mě těžké se začíst, po vstupu Anny na scénu se dal děj do pohybu, ale pořád se nemůžu rozhodnout, jestli byl děj uvěřitelný, nebo přitažený za vlasy. Několikrát jsem se přistihla jak koulím očima a rozčiluju se nad blbostí hlavní hrdinky.

MMacicekk
28.02.2020 3 z 5

Děj pro mě musí být natolik uvěřitelný, abych si ho dokázala představit i ve skutečnosti, tedy že se mohl reálně odehrát. V případě této knihy mnou cloumaly pochybnosti. Psychothrillery mám ráda, takže jsem v závěru spíše zklamaná. Četla jsem bohužel už o dost lepší. Přesto si další autorčinu knihu Dar, kterou mám nachystanou v knihovně, ujít nenechám a ráda jí dám ještě šanci. Přece jenom byla Sestra autorčin debut.

IvcaIvet
25.02.2020 4 z 5

Velmi čtivá, měla spád, tajemno i napětí.

anglická literatura thrillery pro ženy

2018  77%Sestra
2019  71%Dar